Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 226,064 times. The last Post () by magos21.

  • Γιώργο ευχαριστώ για την απάντηση.

    Ναι ξέρω για την μικρή μνήμη που έχει. Τα biss με ενδιαφέρουν να παίξει, δεν χρειάζομαι ανούσια plugin.

    Αν κάποιος έχει αλλάξει το password, με νέο φλασάρισμα επανέρχεται το default που είναι dreambox;

    Αν λυθεί αυτό του περνάω μετά νέο satellite.xml

    Έχω βρει παλιό openpli 4 και θα ήθελα να σε ρωτήσω αν κάνει από το newnigma2 αυτό:

  • το default στα παλια openpli ηταν κενο. επειδη ισως να υπαρχει και ενα ψιλο-bug με το dcc , κανε μια δοκιμη με το filezilla και ασε κενο το password. αν δουλεψει, γλυτωνεις το flash, αν οχι ξεκινας φλασαρισμα.

    τα biss θα παιξουν με το oscam-emu η mgcamd (προτιμω το πρωτο).

    το satellite.xml αν και ειναι αλλου, οταν βαζαμε εξτρα, το περνουσαμε etc/enigma2 (αν και δεν εχει ενημερωσεις να κανεις και να τα μπερδεψει...)


    για το image... δεν ξερω να σου πω, μια και δεν το εχω δοκιμασει (και δεν εχω και τον δεκτη για καμια τυχων δοκιμη).

  • Καλημέρα σε όλους,

    Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος πρόβλημα από χθες με τους δύο αναμεταδότες της digea (12352 & 12414) ή μόνο εγώ?

    Θα το έψαχνα με lnb αλλά οι άλλες συχνότητες και με την ίδια πόλωση έχουν σήμα όπως και πριν.

  • Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για σειριακή αναβάθμιση του DIGITALBOX 8100 LA;

    Από λάθος πέρασα λάθος αρχείο με το usb και μου βγάζει ένα μήνυμά με τα στοιχεία του αρχείου που πέρασα και τίποτα άλλο....

  • καλησπερα στην παρεα.

    εχει δοκιμασει κανεις αν παιζουν τα Ελληνικα καναλια με αυτο το cam???

    oscamicam 11725 V9 kitte888 ......κλπ κλπ κλπ

    Ευχαριστω για καθε πληροφορια....

  • Γειά και χρόνια πολλά στους φίλους που γιορτάζουν σήμερα...

    Ίσως εδώ είναι λάθος το σημείο πού γράφω την ερώτηση αλλά εδώ οι φίλοι όλοι έχετε δώσει απαντήσεις που με βοηθήσατε...

    Έχω το μηχάνημα: os nino plus με την openatv 6.4 και με oscamicam

    Ψάχνω να μού πει κάποιος (αν ξέρει) τι θα ήταν το καλύτερο να βάλω επάνω στο μηχάνημα για να βλέπω τον Γερμανό S_Y (που κολλάει αρκετά) και τα ελληνικά κανάλια.

    Μού λένε για την 7.4 και ένα ποιο νέο oscamicam ποιο νέα έκδοση...

    Μπορείτε να κάνετε κάποια πρόταση??

    Ευχαριστώ πολύ για κάθε πρόταση.

  • Ειναί καλό να ακολουθούμε τα νέα update , οπότε συχνά πυκνά είναι καλό να κάνουμε Update τους δέκτες μας με ότι νεότερο και σταθερό υπάρχει σε Image . Για παράδειγμα στο night build της PLI ( το έχουν ενσωματώσει και άλλες ομάδες ) δεν χρειάζεται πλέον να περνάμε το έξτρα πακέτο του γερμανού , παίζει κατευθείαν με μια μικρή ρύθμιση , αλλά το συγκεκριμένο image είναι δοκιμαστικό και επίσης πάλι σαν αρχή έχει το streamrelay .


    Τώρα όσο αφορά τον γερμανό κατά 99% το θέμα δεν είναι δικό σου αλλά του σερβιτόρου σου , οπότε πρέπει να το λύσει εκείνος .


    Όσο αφορά την δεύτερη ερώτηση σου δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις κάτι .

  • Καλησπέρα,με edision progressive nano plus μπορώ να ανοίξω τα ελληνικά κανάλια?Ποια είναι η διαδικασία?

    Πρεπει να βρείς το κατάλληλο mcas keys https://www.mediafire.com/file…mcaskey.by.komhs.rar/file

    Δοκίμασε αυτο δεν ειμαι σιγουρος αν παιζουν τα καναλια ΕΡΤ

    Edited once, last by komhsgr ().

  • Όντως παιδιά επειδή και εγώ θα πάρω καινούργια τηλεόραση από τις καλές Sony 43 Google tv, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσουν τα δορυφορικά Digea hd-ERTHD από το δορυφορικό tuner της τηλεόρασης ?

    Φιλε σε χαιρετω. Το azbox τα παιξε και ρωτω αν έχεις βρει λύση μιας κ με ενδιαφερει και με εμενα να βλεπω στην samsung smart τα κανάλια της digea

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!