Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 229,830 times. The last Post () by magos21.

  • στο mg_cfg θελει 2 τροποποιησεις κανε edit sto φακελο και αλλαξε το G σε (33) kai to Β σε (06)..αποθηκευεις και δες αν παιζει..........

    Σηγνομι δεν βρίσκω G ουτε B sto Softcam

  • δεν υπαρχουν στο softcam αυτα... στο mg_cfg ειναι, αλλα σου ξαναεγραψα οτι εαν επαιζε, τοτε αυτα ειναι οκ...


    σκαναρεις 12738

    βαζεις τα κανουρια στο softcam

    παιζει...

    και μη μου πεις κι εσυ κανα " no signal" ...

  • καλησπερα εχω τον EDISION PICCOS2 του εχω περαση νεα συχνοτιτα για digia αλλα δεν βλεπω τι κανω για κλειδια? λυση?

  • δεν αρκει μονο η νεα συχνοτητα...


    πρεπει να μπεις και στο πινακακι με τα "νουμερακια" και να διορθωσεις συχνοτητα και sid.

  • καλησπερα εχω τον EDISION PICCOS2 του εχω περαση νεα συχνοτιτα για digia αλλα δεν βλεπω τι κανω για κλειδια? λυση?


    επισης, μολις ειδα οτι στην "φωλια" των edision, για τον picco εχει νεα αναβαθμιση 9/11 , που λογικα τα εχει διορθωμενα...

  • σκαναρεσα 12738 και βρήκα αλλά τα 7 καναλια.

  • Δυστυχώς χωρίς επιτυχία, βρήκα όλα τα κανάλια αλλά ακόμα σκοτεινά. ακόμα και με τις εννέα Softcam. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; είμαι απελπισμένη...

  • :hmmmm::hmmmm::hmmmm:

    αυτα που ειχες μεσα στον δεκτη και δουλευανε πιο παλια... πριν γινει η αλλαγη. η κανε μου ενα πμ με αυτα, η γραψτα εδω και θα δω...

  • Code
    έκανε ευχαριστώ, νέα Softcam + mg_cfg, σας ευχαριστώ για όλα και την υπομονή που είχατε. Tώρα όλα είναι φωτεινά, όλα τα 7 κανάλια στη Digea
  • Για σας φίλοι Θα ήθελα λιγάκι την βοήθεια σας διότι έχω χρόνια να σχοληθω και τα έχω όλα σχεδόν ξεχάσει..μετα από πολλά χρόνια και ενώ δούλευαν στους γονείς μου τα κανάλια της Digea. τώρα μαύρο .Έχω διαβάσει ότι πρέπει να σκαναρουμε την συχνότητα 12738 . Μεχρι εδώ όλα καλά . Έιχα στο δορυφορικό τους δεκτή Vuduo2 2 Emu εγκατεστημένα . Cccam και Oscam. έχω ξεχάσει τις διαδρομές των φακέλων για την τοποθέτηση των αρχείων σε oscam kai cccam.. μπορεί κάποιος φίλος να μου τις υπενθυμίσει ,και πως ονομάζονται ακριβώς τα αρχεία . για τα κλειδιά σε cccam και πως σε oscam .Μετά βλέπουμε πως μπορώ να τα αλλάξω . Αποτι διάβασα από τον φίλο georgeflu πρέπει να βάλουμε τα καινούργιο Sid των καναλιών . Πως τα βρίσκουμε αυτά ?

    Ευχαριστω

    Μαικ

  • αναλογα και το image, οι διαδρομες για cccam ειναι usr/keys

    και συνηθως για oscam-emu ειναι etc/tuxbox/config -oscam-emu (η για το oscam-emu , μπορεις και απο την oscam-webif)


    αυτα τωρα που ψαχνεις για το "πως τα βρισκεις" , εχουν αναφερθει αρκετες φορες στα πιο πανω μυνηματα...


    εναλλακτικα , κατεβαζεις καποιο ετοιμο softcam.key και το περνας.

  • Ευχαριστω georgeflu για την γρήγορη απάντηση . Όσο για έτοιμο softcam.key αν θυμάμαι καλά είναι το ίδιο αρχείο και για oscam και για cccam ,αλλά νομίζω ότι αλλάζαμε το όνομα του αρχείου σε κεφάλαιο η μικρά τα αρχικά τους για να δουλέψει στο ανάλογο cam ,εαν θυμάμαι η κάνω λάθος . Και κάτι τελευταίο ποιο Version oscam μου προτείνεις να κατεβάσω ?

    Ευχαριστω και πάλι

    Edited once, last by maik66 ().

  • αν υπαρχει ηδη oscam-emu και δουλευει (δουλευε και digea) δε χρειαζεται να το αλλαξεις.

    για το softcam.key... να σου πω... εχει αρκετα χρονια που δουλευω μονο oscam-emu (και πιο παλια doscam) και σε αυτα, δεν εβαζα σχεδον ποτε ετοιμο αρχειο, εφτιαξα ενα δικο μου, και εκανα επιλεκτικες προσθηκες...

    αλλα νομιζω οτι το oscam-emu θα το διαβασει χωρις προβλημα.

    επισης... Digea 3.1°e & EΡΤ 39°e στο #807 εχει αυτο που ψαχνεις για να το προσθεσεις στο δικο σου (oscam-emu)

  • Ευχαριστω φίλε georgeflu .παντα πρόθυμος να βοηθήσεις χρόνια τώρα σε όλα τα φόρουμ που σε έχω συνάντηση .

    Να είσαι καλά όλα οκ

  • γειασας



    προσπαθω να ανοιξω τα Digea στις 3,0 12737,15055,


    δεικτης ειναι ο gigablue 800 ue


    kai image Openatv 6.3 κeys εχω αλλα ποιο cam τα ανοιγει-??????????????????



    DANKE

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!