Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 227,601 times. The last Post () by magos21.

  • Γεια σε όλους.

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται γιατί δεν ανοίγουν τα HD ελληνικά κανάλια και τα ΕΡΤ;

  • καλησπερα, εχω το digitalbox 8100 fta la και ξαφνικα δεν βλεπω digea, απο eutelsat πηγε στον hellas sat σωστα?, εκανα ανιχνευση στον hellas sat 2 αλλα δεν βλεπω ελληνικο καναλι, θελει αναβαθμιση? αν ναι μπορει καποιος να μου πει που μπορω να το αναβαθμισω? στα στοιχεια του λεει οτι ειναι μοντελο HSB133 ,μενω στην Σαμο, ευχαριστω εκ τον προτερων για βοηθεια

  • δες το πιο κατω και θελει και στοχεύσει και ο hellas sat

    Συν τα hd ειναι Alpha TV HD, SKAI HD, ANT1 HD, Open Beyond HD (12.338`H – 11.568 )

    STAR HD, MEGA HD, Makedonia TV HD (12.353`H – 11.567 )

    και τα ερτ =ERT 1, ERT 2, ERT 3, ERT 1 HD, Vouli TV (12224-H-13381)

    ERT 2 HD, ERT 3 HD, ERT 1. , Vouli TV , RIK SAT , TV5 , BBC (12242-H-13381 )


    key ERT: A1 B2 C3 16 D4 E5 F8 B1


  • Ευχαριστώ πολύ, στόχευση? Να γυρίσω το πιάτο δηλαδή? Γιατί βλέπω στην λίστα hellas sat 2 39 μοίρες

  • Και κάτι ακόμη υπάρχει κάποια αναβάθμιση γαιυτον τον κωδηκοποιητη? Έκανα μια με άλλο αρχείο πιθανών κ τα εκανα μαντάρα

  • οτι σου λεει πιο πανω η παρένθεση δεν το ξέρω αυτο το μηχάνημα

    Quote

    Για την αναβάθμιση των δεκτών : Digital Box 8100 / Digital Box 8100L / Digital Box 8100LA με αρχείο στείλτε email στην διεύθυνση service@satnet.gr και πρέπει οπωσδήποτε να στείλετε το μοντέλο και τον σειριακό αριθμό του δέκτη

  • Σχετικα για τον digitalbox 8100 fta la,μια και περασε απο τα χέρια μου.

    Η εισαγωγή biss keys με το πατημα του < goto >.,εμφανιζεται μόνο στην 12414 της Digea.

    ERT.....ERT HD.....,Digea HD......δεν γινεται,μαλλον για τον λόγο του crypto flag.

    Πάντως καινούργια ,αναβαθμιση των εν λόγο,μοντέλων,δεν βρήκα πουθενά.

  • δεν προκειται να παιξουν...


    το flag δεν ειναι κατι που μπορεις να προσθεσεις, ειναι κατι που εκπεμπει (τα συγκεκριμενα ΔΕΝ εκπεμπει) το ιδιο το καναλι, και αυτο ειναι το προβλημα που θεωρητικα θα ειχαν ολοι οι δεκτες. σε αυτους που ειναι υπο καθεστως υποστηριξης, βγηκε καποια αναβαθμιση ωστε να το διορθωσει. σε οσους ειναι "εκτος υποστηριξης" λογω παλαιοτητας, δυστυχως... παμε γι αλλα...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!