Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 225,495 times. The last Post () by magos21.

  • Καλημέρα!ναι με mars software είμαι είδα φώς τελικά στα ΕΡΤ και στα sd της digea.στα hd της digea έχω μαύρο δεν ξέρω αν δουλεύουν σε σένα..

  • Edited once, last by rooky72 ().

  • Code
    Γεια σε όλους,
    
    Προσπαθώ να συλλάβω το Hellassat 39 για τον πατέρα μου.
    Έχω εμπειρία με δορυφορικές αναζητήσεις, αλλά δεν μπορώ να πάρω 39 in.
    
    Μπορεί κάποιος από εσάς να με βοηθήσει;
    
    Θα μπορούσατε να μου στείλετε μια λίστα καναλιών ώστε να έχω ήδη τα κανάλια όταν μετακινώ το δορυφορικό πιάτο;
    
    Χρήστος
  • Also meine Smart S20 sagt mir ich bin bei 39 Ost und bekomme diese Sender als einzige runtergeladen.

    Sieht mir eher aus wie Turks- 42, aber auch meine VU+ findet nur diese Sender wenn ich auf 39ost stelle.


    edit:

    Έτσι, το Smart S20 μου λέει ότι είμαι στο 39 East και είμαι ο μόνος που κατεβάζει αυτά τα κανάλια.

    Μου μοιάζει περισσότερο με Τούρκους- 42, αλλά το VU+ μου βρίσκει αυτά τα κανάλια μόνο αν το βάλω στο 39ost.

  • ναι, ειναι 42Ε turksat . θελει λιγο πιο δεξια το πιατο σου (οπως κοιταει αυτο τους δορυφορους).


    επισης, η συχνοτητα αυτη που σκαναρεις (12729 ) δεν υπαρχει στον hellas sat. διαλεξε μια συχνοτητα που να υπαρχει μονο στον hellas sat για να μην δειχνει σημα παντου.

  • Χμμμ, όπως κατάλαβες δεν είσαι αρκετά σαφής για να λάβεις και βοήθεια, ας ξεκινήσω μια προσπάθεια και ίσως βγεί κάτι και για εσένα.

    Όπως κατάλαβα θέλεις να βρείς τον δορυφόρο με τον δέκτη και την TV κοντά στο πιάτο.

    Δεν είπες την μάρκα του δέκτη σου όμως, δεν μπορεί να πάρει λίστα από άλλη μάρκα, άσε που δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο, μπορείς να προσθέσεις τους αναμεταδότες των ελληνικών καναλιών στον δέκτη σου και να βλέπεις το σήμα όταν γυρνάς το πιάτο.

    Αν το είχες γυρισμένο στις 3,1°Ε με περίπου την ίδια ανύψωση αλλά με την κάτω πλευρά του LNB (από εκεί που βιδώνει το καλώδιο) γυρισμένη από την κατακόρυφη θέση 2-3 πόντους προς τα δυτικά (αριστερά όπως βλέπεις από μπροστά το πιάτο) το γυρνάς σιγα-σιγα ανατολικά μέχρι να δεις σήμα και μετά πρέπει να κάνεις και τις πιό ακριβεις διορθώσεις στην στροφή του LNB και στην ανύψωση του πιάτου.


    Υ.Γ. τα 2 πιο πάνω τελευταία ποστ έγιναν όση ώρα εγω έγραφα

    octagon sf8008 4K combo

    Edited once, last by anestis1956 ().

  • Code
    Καλησπέρα, έβαλα συχνότητες απευθείας στο Smart S20 μου και βρήκα τα κανάλια με αυτό!
    
    Αύριο πρέπει να δω πως θα παραλάβω ακόμα το Astra!
    
    Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη βοήθεια :)
  • kalispera stin parea.exo ena axas e4hd 4k ultra hd,exo prosthesi os cam emu, vlepo tin digea ala oxi ta ert ,otan alazo to oscam.ginete akrivos to antitheto,uparxi kapia lisi,euxariso gia tin upomoni sas,kai signomi den exo tin dinatotita na grafo sta ellinika

  • ευχαριστώ για την απάντηση,είμαι λίγο αρχάριος,θα προσπαθήσω,και θα ενημερώσω

    Edited once, last by nelson2016: euxaristo poli ().

  • Καλημέρα σας , σε smat tv panasonic, στις 39 μοίρες, έχω βάλει τα μπισ και δεν βλέπω τα HD και ΕΡΤ, σε αυτά βλέπω μόνο τους υπότιτλους..μπορεί να βοηθήσει κάποιος; ...μήπως υπάρχουν μπισκ και για άλλα πχ χοτ babes; Σας ευχαριστώ πολύ για την όποια βοήθεια.

  • ως προς το πρωτο μερος της ερωτησης, για τεχνικους λογους η τηλεοραση σου δεν μπορει να υποστηριξει τον τροπο που παιζουν τα καναλια που δεν σου ανοιγουν (flag κρυπτογραφησης)


    για το δευτερο μερος της ερωτησης... καποια καναλια ανοιγουν με ευκολο τροπο, καποια καναλια με αλλο-πιο δυσκολο τροπο (και χρηση αλλων μεσων), καποια καναλια καθολου.

  • Καλησπέρα στην παρέα !!

    Έπεσε στα χέρια μου ένας δέκτης Commnder 8500 HD

    Τα SD κανάλι ανοίγουν όλα ενώ τα HD δεν ανοίγουν !!

    Υπάρχει γι’αυτόν τον δεχτεί κάποια λύση ;;

    Ευχαριστώ !

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!