android TV

There are 32 replies in this Thread which was already clicked 3,677 times. The last Post () by spartans.

  • Ο δορυφορικός δέκτης του ΟΤΕ linux είναι
    Εγώ είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει με την πειρατεία, ήδη τους κλέβουν από cs, go κτλπ (δεν θα είναι εντελώς ανεξέλεγκτο αν μπει σε όλες αυτές τις πλατφόρμες ;;; ), ο ΟΤΕ πλέον έχει γίνει ποιο ακριβώς από τη νόβα και όλοι οι πρώτοι πελάτες μετά την λήξη συμβολαίου + κάτι φόρους τέλη ζαλίστηκαν και χαιρέτησαν , όπως πάει σε λίγο δεν θα υπάρχει νόμιμος συνδρομητής.


    Γιάννη σε εγώ διαβάσει πολλές φορές να κράζεις mag και να στηρίζεις android box

    Καλό να τα έχεις όλα νοικοκυρεμένα αλλά .....

    Σε σύγκριση ποιότητας εικόνας σε streaming ο mag ρίχνει στα αφτιά στα android tv με κάτι emulator κτλπ, μπορείς να πάρεις καλά αποτελέσματα με mxplayer και πολύ ψάξιμο .

    Αν είχες ένα σοβαρό σύστημα και ήθελες να το προφυλάξεις δεν θα έδινες ούτε για πλάκα σε android box γιατί κάτι τύποι από ανατολικό μπλοκ σε περιμένουν με ανοιχτές αγκάλες .

    :)

  • Συγνώμη:

    1) Από που κι ως που ο ote είναι ακριβότερος από τη nova; Έχεις δει καθόλου τιμές;

    2) Με 530.000, σχεδόν, συνδρομητές και άλλες, σχεδόν, 100.000 περισσότερους συνδρομητές από τη nova, πως βγάζεις το συμπέρασμα πως δεν θα μείνει νόμιμος συνδρομητής;

    3) Το μέλλον είναι το mag με 360p, το πολύ, που δίνουν τα εκάστοτε go των ote & nova;

  • Συγνώμη:

    1) Από που κι ως που ο ote είναι ακριβότερος από τη nova; Έχεις δει καθόλου τιμές;

    2) Με 530.000, σχεδόν, συνδρομητές και άλλες, σχεδόν, 100.000 περισσότερους συνδρομητές από τη nova, πως βγάζεις το συμπέρασμα πως δεν θα μείνει νόμιμος συνδρομητής;

    3) Το μέλλον είναι το mag με 360p, το πολύ, που δίνουν τα εκάστοτε go των ote & nova;

    Δεν έχω ιδέα για τα νούμερα συνδρομητών , απλά βλέπω ότι φέτος γίνεται χαμός από streaming με ευκολία και στα δυο μπουκέτα ( εκτός αν είναι ιδέα μου) και φαντάζομαι δεν θα μείνει , δεν είπα ότι δεν έχει μείνει .


    Οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες για νέους πελάτες στα 20-25 και οι δυο, με συνδυαστικά κτλπ , το θέμα είναι πως φέρονται σους παλιούς πελάτες που μετά την λήξη προσφορών σχεδόν διπλασιάζουν την τιμή εκεί που είχαν γλυκαθεί με κάτι 15αρια, εμένα τουλάχιστον πολύ γνωστοί μου ξενέρωσαν άσχημα και μου έλεγαν για κάτι τιμές στο Θεό.


    Για mag δεν κατάλαβα τι εννοείς , 1080p ήταν το πρώτο μοντέλο που βγήκε και υπάρχει και 4K, εγώ μιλάω για το παρόν και όχι για το μέλλον και το παρόν της Ελλάδας είναι 5mbps streaming και πολύ λέω .

    Βλέπω το ίδιο σύστημα iptv σε enigma2, mag, android, η ποιότητα θέασης είναι με την σειρά που τα έγραψα .
    Το mag βγήκε μόνο για αυτή τη δουλειά και κάνει ότι υπόσχεται , για αυτό η παραγωγή δεν προλαβαίνεi :)

  • Γιάννη σε εγώ διαβάσει πολλές φορές να κράζεις mag και να στηρίζεις android box

    Καλό να τα έχεις όλα νοικοκυρεμένα αλλά .....

    Σε σύγκριση ποιότητας εικόνας σε streaming ο mag ρίχνει στα αφτιά στα android tv με κάτι emulator κτλπ, μπορείς να πάρεις καλά αποτελέσματα με mxplayer και πολύ ψάξιμο .

    Αν είχες ένα σοβαρό σύστημα και ήθελες να το προφυλάξεις δεν θα έδινες ούτε για πλάκα σε android box γιατί κάτι τύποι από ανατολικό μπλοκ σε περιμένουν με ανοιχτές αγκάλες .

    :)

    άρα πάλι ANDROID & ξερό ψωμί με ψάξιμο .... ;) τα πάντα όλα & νοικοκυρεμένα

    μόνο για σπιτονοικοκυραίους ^^

    οι ανατολικομπλοκαίοι είναι αδέλφια μας μη φοβούσαι! αφού τα ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ......


    ΔΕΝ νομίζω ο ΚΑΟΝ δορυφορικός να είναι LINUX. 1η φορά το ακούω

    στο LINUX ανήκουν τα enigma & android γνωρίζω


    ο μπΟΤΕς είναι ακριβός στο internet & δεν πέφτει σε τιμή λόγω servers, backbones (βλ. ote GLOBE κλπ)

    η γΟΒΑ είναι ακριβή στο full pack της. πλέον είναι ακριβή & στο sport της διότι γιατί να πληρώνω έστω & 25 ευρά με τηλεφ προσφορά

    ΟΤΑΝ μισοι αγώνες παίζουν στην ΕΡΤ HD ή ερτ παντού! ε για τα υπόλοιπα πας γήπεδο ή καφέ ή βολεύεσαι με IPtν ή stream....


    ΕΙΔΙΚΑ όταν είσαι ΠΑΟ, ΑΡΗΣ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ κλπ για κάνε τους υπολογισμούς......όλα τα εντός συν τα εντός των άλλων που είναι στην ΕΡΤ ;)

  • Συγνώμη:

    1) Από που κι ως που ο ote είναι ακριβότερος από τη nova; Έχεις δει καθόλου τιμές;

    2) Με 530.000, σχεδόν, συνδρομητές και άλλες, σχεδόν, 100.000 περισσότερους συνδρομητές από τη nova, πως βγάζεις το συμπέρασμα πως δεν θα μείνει νόμιμος συνδρομητής;

    3) Το μέλλον είναι το mag με 360p, το πολύ, που δίνουν τα εκάστοτε go των ote & nova;

    2) Kotsonatos Παναγιώτη θες με αντίστροφη λογική να πεις οτι η γΟΒΑ έχει 430.000 συνδρομητες?;

    σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση. δεν το πιστεύει ούτε 18χρονο αυτό με το συμπάθειο

    που γυρίζω τη μισή Ελλάδα βλέπω παντού ΟΤΕ μαγαζιά ή σπίτια. ΔΕΝ λέω για τα κάτοπτρα που θα μπορούσε κανείς να δει από τον δορυφόρο ή από ελικόπτερο ^^ πολλοί χρησιμοποιούν τα πιάτα των παρόχων για άλλα πράματα οταν σταματάνε το συμβόλαιο....συνηθες!


    κι ακόμα κι αν το δεχτούμε αυτό θα είναι family, cinema ή σκετα sport άρα σιγά το τζίρο που κάνει :P8o

    η κατωβολτούσα στηρίζεται ΜΟΝΟ στο φανατικό κοινό που κι ας μην έχει να φάει θα τα δώσει για μπάλα

    συγνώμη αν στενοχωρήσω τους φαν της μπάλας αλλά πάνω από όλα είναι η οικογένεια αν δεν διαφωνείτε......


    1) ανάλογα πώς το βλέπει κανείς αλλά & από ποια οπτική το <πιάνουμε> με προσφορά που μας έγινε εκτάκτως?

    με συνδυαστικό ή απλό σκέτο δορυφορική ή ιντερνετικη tν?


    3) ^^ + :thumbup:

  • Quote

    Οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες για νέους πελάτες στα 20-25 και οι δυο, με συνδυαστικά κτλπ , το θέμα είναι πως φέρονται σους παλιούς πελάτες που μετά την λήξη προσφορών σχεδόν διπλασιάζουν την τιμή εκεί που είχαν γλυκαθεί με κάτι 15αρια, εμένα τουλάχιστον πολύ γνωστοί μου ξενέρωσαν άσχημα και μου έλεγαν για κάτι τιμές στο Θεό.

    όλα για τους ΝΕΟΥΣ γίνονται! και οι παλιοί πιστοί τον ΠΕουλο :thumbdown: αντιδεοντολογικό κατά εμένα

    δείχνουν τι πρεσβεύουν έτσι.

  • 1. δεν ειναι μονο τα mag

    εξάλλου ειναι μαζί με τα AURA

    απόδειξη? δες κεραιακια usb dongle τι γράφουν? που μεχρι να βγάλει ΗΔΗ το android ειχε WIFI build in DUAL BAND (2.4 + 5 Ghz)

    πραγματικά τραγικοί

    ε δεν νομίζω να έχεις ή θελεις σπίτι σου το modem του παρόχου?

    έτσι δεν θέλω κι εγώ το BOX του κάθε pr0vider που με παντρεύει

    αν θέλω πάντρεμα μένω & σε ΚΑΟΝ ή PACE δέκτη sat των μπΟΤΕ & γΟΒΑ ^^

    επίσης αν χαλάσει το MAG remote δες ποιο πρόγραμμα πρεπει να κατεβάσεις στο κινητό......πώς λέγεται?


    άσε που πλέον έχουν βγει tvip & forumel δυνατότερα που τα σκιζουν τα MAGακια για πλάκα

    όμως το θέμα ειναι ΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΤΡΕΜΑ ΜΠ0ΤΕ-ΓΟΒΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΠΑΝΤΡΕΜΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΤΗ :!::?:

    αυτό αναρωτιέμαι. θες να τοποθετηθείς επ'αυτού:?::?:


    2. αν δεν κάνω λάθος εγώ τα enigma όσα 4Κ έχουν βγάλει έως τώρα δεν υποοστηρίζονται ΠΡΟΣ-ΤΟ-ΠΑΡΟΝ πλήρως ή έχουν θεματάκια

    τα android & stalker (mag/aura/tvip etc) έχουν καλή εικόνα έως 4Κ


    αλλά ανάμεσα από αυτά τα 2 μιλάμε ότι στο android έχουμε πάει σε 8πύρηνα οικονομικά με πόσα GB ram & rom όπως και στα κινητά που όλοι λίγο έως πολύ χρησιμοποιούμε & γνωρίζουμε

    και έχουμε συμβατότητα


    λάθους χάρη έχω 1 μουφα ακουστικό bluetooth & παίρνει ήχο από android box ή τηλεοραση ΑΝΕΤΑ όπως από 1 κινητό

    και στη διασύνδεσή τους δεν θα χω θέματα ενώ στα άλλα ψάχνεστε συγνώμη!

    στο enigma δεν παίζει καν το bluetooth για ήχο :(

    είπα λαθους χάρη διότι γνωρίζεις ότι μπορώ να αναφέρω 1 ΣΕΝΤΟΝΙ παραδείγματα

    προφανώς & μπερδεύετε ορισμενοι την ποιότητα που σας προσφέρει στην εικόνα 1 δέκτης σε 1080i με το IPtν που ακόμα είναι σε <<νεαρή ηλικία>> :)


    ούτε στο mag STALKER πουθενά δεν δείχνουν καλά τα ελληνικά κανάλια προς το παρόν αν σε αυτά αναφέρεσαι φίλε μου

    αφήστε που η πηγή τους με το bitrate το τραγικό δεν είναι καλή! συνεπώς τι να λέμε? ότι με το upscale θα ξεγελάσει λίγο το μάτι μας?

    απλά ψευδαίσθηση & αυταπάτες :hello

  • 78cc35feb69dca191.png


    Μαμάει λέμε ο μποτε!!


    Γιαννάρα εννοείτε android και ξερό ψωμί , sony android, car android, δώμα android, κινητό android και κάνεις θαύματα
    Απλά με το mag παίρνεις τα μέγιστα σε ποιότητα χωρίς πολλά πολλά και ψαξίματα του τύπου ...

    Αυτός ο player παίζει καλά αυτή τη συμπίεση , αυτός ο player δεν παίζει καν αυτή τη συμπίεση , αυτός κάνει lag κτλπ κτλπ


    Ναι παντρεύεσαι συσκευή που είναι άχρηστη για οτιδήποτε άλλο , δεν παντρεύεσαι όμως πάροχο , όλοι οι σέρβερ έχουν πόρταλ, με λίγα λόγια παρόλο που έχω sony android προτιμώ να βλέπω με mag και για κάποιον που το iptv έχει μπει στη ζωή του πάλι θα πρότεινα mag :)

    Γνώμη μου!!!

    Έχω πάρει τον zegma H7s θα δοκιμάσω portal , ελπίζω να μην με απογοητεύσει :P


    ΟΚ το iptv πλέον είναι ανεκτό και στην χώρα μας, μην τα ισοπεδώνουμε όλα, υπάρχουν χάλια , υπάρχουν μέτρια , υπάρχουν και Καλά, αν βάλεις δίπλα τον δορυφορικό δέκτη ΟΚ θα χαλαστείς , άμα βάλεις και 4Κ εφιάλτης :)

    Υπάρχει remote για το mag (magic remote, mag250 remote)

  • ωραίος & οργανωμένος!!!


    το linux δεκτό αλλά περιορισμένο αφού είναι ιδιοκτησιακό το μαραφέτι

    βέβαια & σ'αυτά που ανέφερα κι εγώ voda & wind TV πάλι περιορισμένο είναι το Android παρομοίως :(


    ipTV εικόνα ποιότητα έως καλά ΜΟΝΟ υπάρχουν όπως το πες παραπάνω όχι

    διότι από την πηγή ήδη που το παίρνουν η εικόνα ΠΑΣΧΕΙ η κακομοίρα οπότε μετά τι να σου δώσει μέσω transcode stream....


    δες & το AURA remote ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ φίλτατε.....τι σου λέω απ'την αρχή?

    Zgemma το ξέρει η μάνα του μετά συγχωρήσεως έχεις να ρίξεις πολύ ψάξιμο εκει :(

    για να χεις δορυφορική 4Κ? πόσα κανάλια θα δεις & τι περιεχόμενο για τα επόμενα 2 ετη ?;

    θα έλεγα να το σκεφτείς λίγο ακόμα....η βιασύνη δεν είναι καλός οδηγός. φιλικά πάντα


    σύμφωνα με τα γούστα σου & γνώμη σου λοιπόν αφού θες STALKER πάρε

    TVIP

    και γάμα τα τα ψευτο-MAGάκια


    το ΜΟΝΟ πλεονεκτημα του portal είναι η ταινιοθήκη

    αν όμως και μονο αν έχει κάνει καλή δουλειά ο σερβιέτας να τα κατηγοριοποιήσει να χεις & αναζήτηση κλπ τότε δεκτό

    αλλιώς ευχαριστώ ΔΕΝ θα πάρω.....με το φοβερο MX PLAYER βλέπω ότι ταινια ή σειρά θέλω με gr subs μέσω τρίτων ΑΡΡs ;)

    αφού είναι μια χαρά δωρεάν γιατί να πληρώσω σερβιτόρο γι'αυτά:?:


    θα ξεφύγω τώρα λίγο απ'το θέμα....

    μου θυμήθηκαν πλεον τι πάει να πει το BUILT IN wifi & dual band με 5Ghz (βλεπε mag w1 w2 και τιμή στα ύψη επειδή το κορόϊδο ο έλληνας όταν το πληρώσει ακριβά το θεώρει καλυτερο & το εκτιμά περισσότερο.........σαφως δεν λέω για σενα που έχεις γνώσεις)

    όταν android tv & box & γενικά smart tv είχαν ήδη wifi

    εδώ να σου πω να γελάσεις ο ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΟΤΕ έδινε στην αρχη 30 & 50 vdsl & οι τεχνικοι του έλεγαν (ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ) ότι η ταχύτητα αυτή βγαινει ΜΟΝΟ στο ethernet γιατι τα ενσυρματα είναι παντα καλύτερη λύση (δεκτό αλλά εν μέρει μόνο)


    προφανώς λοιπόν ξέρανε την band 5Ghz που τώρα με το PLUS που δίνουν τα πιανει άνετα

    ενώ με την άλλη μάπα άστα να πάνε

  • Ήθελα σε 4k δέκτη ποιο πολύ για δοκιμές σε κάποια πράγματα που θέλω, μέλος από εδώ τον πρότεινε και νομίζω για τα λεφτά του είναι ΟΚ, pli 6.2 έχω βάλει για αρχή , ΟΚ δεν είπα ουάου αλλά δεν είναι κακός .

    4Κ υλικό βλέπω από εγγραφές από κάμερες και drone βασικά , δυστυχώς εκεί το android της sony με απογοήτευσε και τα βρήκε πολύ σκούρα, επειδή όμως είναι android δεν τα παρατάς , με mxplayer και extra codec βλέπω πολύ όμορφα :)


    mag w1-2 είναι κοροϊδία με μέτρια λήψη σήματος , παίρνεις external με 5-10 ευρώ και είσαι κομπλέ.


    Είναι η κλασική ατάκα των εταιριών όταν παίρνεις και τους λες το δίκτυο μου σέρνεται, <<δεν είναι σωστή η μέτρηση από wifi βάλτε ethernet>> άντε να τους εξηγήσεις ότι από το 2017 και μετά στα mac η apple έχει δώσει άκυρο στη θύρα ethernet lol

    Ένα info για τα wifi μας....

    Theoretical Actual

    802.11b 11 Mbps 5.5 Mbps

    802.11a 54 Mbps 20 Mbps

    802.11g 54 Mbps 20 Mbps

    802.11n 600 Mbps 100 Mbps

    802.11ac 1,300 Mbps 200 Mbps

  • α τον έχεις ήδη πάρει

    παρανόησα


    ποιο extra codec έβαλες?

    το vlc αν & χειρότερο σε android κατάφερε να παίξει σωστότερα τα 4Κ από κατέβασμα των 30 έως 70 GB

    σε τι version είναι η δική σου? εμένα 7.0

    το 7.1.2 της philips καλύτερο. βέβαια η sony είναι πιο δυνατή γιατί είναι 49'' κι έχει πολλά πάνω!


    αν το w1-w2 είναι μούφα τότε μην λες για mag να πάρουν φίλε τα είδες.......

    όλα τα android τηλεοράσεις & box πιάνουν μια χαρά σήμα με την ενσωματωμένη

    το usb dongle όταν υπερθερμαίνεται είναι άστα να πάνε για iptv

    προσωπικά δεν βλέπω πολλές ώρες σερί λόγω εργασιών αλλά τοχω τσεκάρει είναι άθλιο γενικά σαν εφαρμογή οπουδήποτε :(


    το AC πάει & παραπάνω έχω δει ;)

    για το Ν δεν θυμάμαι καθώς είναι dual band & παιζω στην 5Ghz

    αν βέβαια βάλεις το νέο ethernet cable cat 7 τότε πας παραπάνω!

    απλώς νομίζουν ότι το ενσύρματο είναι πάντα πιο γρήγορο ^^ αφού η ταχύτητα του φωτός δεν έχει πουθενά καλωδίωση ούτε η αστραπή 8)


    κάποιοι φοβούνται το wifi & το ανοιγοκλείνουν ενώ είναι με 1 κινητό (εκπομπής 2G τουλάχ) όλη την ώρα στο χέρι :!: αντε βγάλε άκρη

  • ARMv7 NEON


    Δεν υπάρχει λόγος να πάρει κάποιος w mag

    Σαν μηχάνημα μια χαρά είναι ρε συ και δεν βγάζει βλάβες εύκολα, ναι με κάτι usb wifi china είναι θέμα .


    Να κάνουν και επιδρομή στη γειτονιά να κλείνουν ασύρματα

  • ARMv7 NEON



    Να κάνουν και επιδρομή στη γειτονιά να κλείνουν ασύρματα

    ^^:D ωραίος


    α ΝΕΟΝ λες? ε αυτό γίνεται & με ΣΠ@ΣΜ3ΝΟ ΑΡΡ

    ΜΧ player mod + ad free με υποστήριξη DTS + AC3 ήχο

    καταβροχθίζει τα πάντα


    το VLC το χω πλέον ΜΟΝΟ για 4Κ ultra HD συμπεριφέρεται καλυτερα & πάει μπρος πισω χωρίς σπασίματα

    αλλά μπορεί να φταίει & το usb stick usb 3.0 είναι 128GB

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!