περι SatDreamGr

There are 886 replies in this Thread which was already clicked 78,449 times. The last Post () by xristos1.

  • Στον δέκτη μου Octagon SF8008 combo δεν μπορώ να συνδεθώ με το WiFi, μόνο με το καλώδιο ethernet,

    κι αυτό δυστυχώς μόνο στο SDG8, διότι στα άλλα 3 (openatv,openpli & define) συνδέομαι κανονικά.

    Κάποιος άλλος, ή τι κάνω λάθος, εφ'όσον στα άλλα 3 images δεν υπάρχει πρόβλημα?

    octagon sf8008 4K combo

  • Δοκίμασα και τις 3 επιλογές.

    Εξ άλλου στην "Ανίχνευση ασύρματων δικτύων" δεν βρίσκει κανένα,

    ούτε του σπιτιού στο 1,5 μ. δίπλα του!

    octagon sf8008 4K combo

  • ολα δουλευουν κανονικα και σκαναρει κανονικα...



    η για καποιο λογο δεν εχει ενεργοποιηθει το ασυρματο, η ... κατι (εις βαθος) εχεις πειραξει.



    αν εχεις κενο slot στον δεκτη, ριξε ενα καθαρο image, μην κανεις επαναφορα, μην βαλεις κατι (κανε μονο μια σαρωση να υπαρχουν καποια καναλια)...και δοκιμασε κατευθειαν αυτο

  • Μπορεί να το κάνω κάποια στιγμή, αν και δεν έχω κενή υποδοχή, αλλά όχι σήμερα.

    Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

    octagon sf8008 4K combo

  • εκανα upgrade sto vu+zero me image satdreamgr8 και δεν παίζει πάλι στο ε2player to xrysoi ενω πριν την αναβάθμιση ανοιγε κανονικά

    πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

  • το image παιρνει δεδομενα κατευθειαν απο το repository του maxbambi. αν εκει ειναι οκ, θα ειναι και στον δεκτη σου.


    αν τωρα στο ενδιαμεσο περασες καποιο απο τα αρχεια που ανεβηκαν καπου εδω, απλα ξαναπερασε το...

  • 3 δεκεμβριου αυτο περασες?


    Quote

    έβαλα στο ρούτερ του οτε 1,1,1,1 κ 1,0,0,1 κ το χρυσοι παίζει μια χαρά με έκδοση ε2player 13-05-20

    με έκδοση ε2player 12-11-20 δεν παίζει δυστυχώς.


    Ερώτηση σχετικά με το E2iPlayer


    εδω δε σου ειπανε να παρεις/βαλεις καποιο αρχειο? και αυτα που κανατε θα πρεπει να βρισκουμε δηλαδη?

  • New SatDreamGr8 images 21-03-2021


    Change:


    e2



    oe



    http://sgcpm.com/satdreamgr-images-8/"

  • Μια βοήθεια αν το έχει εφαρμόσει κάποιος.

    Έκανα προσπάθεια να κλειδώσω τις εγγραφές στο hdd (εσωτερικό σε σολο2), αλλά μάταια.

    Στο μενού Διαχείριση προσαρτήσεων και χρηστών βάζω κωδικό (user name & pass), όμως στο δίκτυο φαίνονται οι εγγραφές σε άλλες τβ.

    Δε θα έπρεπε να κλειδώνουν τα αρχεία στο σκληρό, φώτο κλπ?

  • Γεια χαρα στην Ελληνικη παρεα.Ευχομαι να ειστε ολοι καλά.

    Αγορασα για φιλο τον Edision OS mini 4K,ο Δέκτης ,ηρθε με ,Open ATV 6.3

    Περασα λοιπον,το SatDream.GR 8.0.

    Το προβλημα ειναι,οτι μερικα αγαπημενα plugins που περναω με το DCC-E2,ενω

    περνανε κανονικα,εκτος το mediaportal,μετα απο Restart Enigma2,ο Δέκτης,δεν

    κανει Boot,παρα μενει,στο λογοτυπο ZEUS 8.0 SatDream.GR.

    Το μεγαλυτερο προβλημα,ομως ειναι,οτι δεν μπορω,να φλασαρω αλλο Image.

    Ευχαριστω,εκ τον προτερων,και να ειστε ολοι καλα.

  • αν μενει στο zeus , τοτε λογικα σου δινει telnet.

    δοκιμασε να μπεις με ftp και να διαγραψεις τον φακελο του plugin... και δωσε με telnet "reboot".

  • Ευχαριστω για την απαντηση,αλλα δεν μπορω να καταλαβω,γιατι δεν μπορω,να φλασαρω

    αλλο Image,παρα μονο SatDream.GR 6.0-ZEUS 8.0 ??????

  • ΟΚ,ολα καλά με το 8.0.....τελικα ,το προβλημα,ηταν,που περναγα το τελευταιο oscam emu 11.693,

    και,οχι τα plugins.Παραμενω λοιπόν στον ZEUS 8.0.

    Μπραβο απο εμενα στην ομαδα της SatDream.gr.

    Το μονο προβλημα,που εχω τωρα,ειναι δεν εχω ''φως'' στον Ant1 Europe,με το Oscam-emu,αυτο που

    κατεβασα απο τα προσθετα του εν λογο Image,softcams εχω περασει και εχω ''φως'' biss,powervu.....

  • Δες αν υπάρχει το 0500 : 021110 στο caid του emulator,

    αν όχι, πρόσθεσέ το.


    EDIT : Από κεκτημένη ταχύτητα έγραψα caid ενώ η παραπάνω τιμή πρέπει να μπει στο Ident του emulator.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


    Edited 2 times, last by VangelisGi ().

  • Ευχαριστω ,φιλε μου,αλλα με το openwebif,που ακρηβως να κοιταξω,γιατι στο emulator(cont.cw) βλέπω να υπαρχει

    στο caid 0500:021110 ,Ant1Europe=UNKNOWN......εχω αυτο το μηνυμα.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!