περι SatDreamGr

There are 891 replies in this Thread which was already clicked 78,768 times. The last Post () by senos.

  • S2X + S2/T2/C tuners αντί για S2X + T2/C.


    (Μάλλον) Αλλαγή στο front panel (lcd).



    Καλό! Διπλό tuner S2 και οθόνη μπροστά.θα μπορούσε να προστεθεί jack RCA για θέαση σε δεύτερη tv?

    Edited once, last by .:T3O:.: Quote into quote ().

  • Ευχαρηστω πολύ τον Georgeflu για την απάντηση.

    Τό έχω δοκημάσει και αυτό,αλλα τίποτα.Τελικά ηταν μία ευκαιρία,να πείσω τον

    φίλο μου,να πάμε επιτέλους σε κάτι ποιό νεωτερο Δέκτη,δηλδ. 4Κ :thumbup:

  • Καλησπέρα ...πρόσφατα πέρασα το satdreamgr image και μετά από πολύ διάβασμα κατάφερα να δουλεύουν :powervu,biss,tandberg,c line,Ert και Digea...Η ερώτηση μου είναι η εξής :έχω vuplus ultimo 4k...σηκώνει το Kodi!?εχει κανένας τον ίδιο δεκτή και να τρέχει Kodi!? Και μια ακόμα ερώτηση...μήπως το blindscan στον δεκτή μου ΟΝΤΩΣ δεν δουλεύει !?Δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει ...ευχαριστώ για τον χρόνο να μου απαντήσετε

  • Σε σολο 2 τρέχει το κόντι, λογικά εσύ που έχεις ένα τέτοιο δέκτη σίγουρα θα τρέχει.

    Τυφλή αναζήτηση έχω με το OBH και κάνω δουλειά, και όχι με το SDGr, δεν το έχω κατεβάσει/ψάξει καθόλου για να δω αν δουλεύει όπως λες.

  • Καλησπέρα! Βρε παιδια, εχω μια απορία. Σε satdreamGr παίζουν καλά οι υπότιτλοι του TLC? Γιατι εμενα σε openpli εχουν προβλημα... 😔😟😟

  • SatDreamGr Images Edision OS Mio+ 4K UHD

    Download

    OS-mio-plus-4-K-grey-all.jpg


    Click here to view the original image of 1120x630px.
    1.jpg


    Click here to view the original image of 1120x630px.
    2.jpg


    Click here to view the original image of 1120x630px.
    4.jpg


    Click here to view the original image of 1120x630px.
    3.jpg


    Click here to view the original image of 1120x630px.
    1-0-1-12-C-64-212-C-1-E0000-0-0-0-20190923205705.jpg


    Click here to view the original image of 1120x630px.
    4097-0-0-0-0-0-0-0-0-0-20190923205725.jpg


    Click here to view the original image of 1120x630px.
    1-0-1-12-C-64-212-C-1-E0000-0-0-0-20190923210425.jpg




  • Μετά το update στα power έχει χάσει την γλώσσα την ελληνική από τις ρυθμίσεις βγάζει την αραβική τι να κάνω άλλο update δεν έχει satdream6

  • με ποιο update στα power εχει χασει την γλωσσα? και τι σχεση εχει το ενα με το αλλο???


    αν δεν μπορεις να μπεις απο το menu και να ξαναβαλεις Ελληνικη, μπες με ftp στο etc/enigma2 στο αρχειο settings, υπαρχει η πιο κατω γραμμη.


    config.osd.language=el_GR


    βαλε τα κοκκινα...

  • Update του ενιγμα εννοώ από τις ρυθμίσεις γλώσσας δεν υπάρχει ξαφνικά η ελληνική πως το εξηγείς αυτό δεν έκανα τπτ μόνο update

  • OS mini ο δέκτης δεν έχω πειράξει τπτ το κάνει μόνο στα power αραβική γλώσσα. Θα το κοιτάξω σε λίγο είμαι εκτός ευχαριστώ

  • μισο γιατι με μπερδεψες...

    στα menu εχει αλλαξει η γλωσσα? η απλα στα καναλια η γλωσσα υποτιτλων?

    αν ειναι το δευτερο... δες στην "αυτοματη επιλογη γλωσσας" αν ειναι πρωτη επιλεγμενη τα Ελληνικα...

  • Πρέπει να τα περάσω χειροκίνητα κάθε φορά που ανοίγω το δεκτή ενώ παλιά τα διάβαζε αμέσως τα ελληνικά και υπήρχαν σαν επιλογη

  • και στους 5 δεκτες που εχω εν λειτουργεια... δεν εχω δει κατι τετοιο...



    δες λιγο στο etc/enigma2/settings αν εχεις τις παρακατω γραμμες. αν οχι, περασε τες , αν ναι και ειναι διαφορετικες αντικατεστησε τες.(η πρωτες ειναι για ηχο, η 5η για Ελληνικο υποτιτλο...)


    Code
    config.autolanguage.audio_autoselect1=ell gre
    config.autolanguage.audio_autoselect2=eng qaa
    config.autolanguage.audio_autoselect3=orj dos ory org esl qaa und mis mul ORY ORJ Audio_ORJ
    config.autolanguage.audio_epglanguage=ell gre
    config.autolanguage.subtitle_autoselect1=ell gre

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!