περι SatDreamGr

There are 886 replies in this Thread which was already clicked 78,080 times. The last Post () by xristos1.

  • στα προσθετα εχετε το e2iptvplayer.καλο θα ηταν επειδη ειναι ανοικτο προσθετο και ειναι και ελληνικο λογισμικο το satdreamgr,να δουλευαν και τα ελληνικα hosts.

  • ανοιχτο προσθετο μπορει να ειναι... αλλα με πολλα "πλοκαμια" , που δεν μπορουμε να τα ελεγχουμε ολα.


    το προσθετο στο feed παιρνει (με καθε ενημερωση του image) απευθειας οτι υπαρχει στο git του max-bambi (αν δεν κανω λαθος, γιατι καποια στιγμη για ομοιο λογο αλλαξαμε source ενημερωσης απο zad-mario σε max, η το αναποδο... θα πρεπει να το δω)


    οτι υπαρχει λοιπον σε εκεινο το git, ερχεται και στο plugin του image (με καθε επομενη ενημερωση του image).

  • σε ποιο εσωτερικο φακελο ειναι τα picons σε satdreamgr?θελω να φτιαξω τα picons για τις καινουργιες συχνοτητες της digea στις 3 μοιρες

  • Προσωπικά τα έχω σε στικάκι (usr/media/usb), αλλά νομίζω ότι η διαδρομή είναι usr/share/enigma2/picons.

    usr/share/enigma2/picon μολις εφτιαξα ενα φακελο και εβαλα τα καινουργια picons.εχω κατεβασει τα srp-full.220x132 απο τα feed αλλα δεν τα βρισκω με ftp στον δεκτη.στην zaping εμφανιζονται κανονικα.

    edit

    τα βρηκα (ηταν στο root folder-picon)

    Edited 3 times, last by jserv: τα βρηκα (ηταν στο root folder-picon) ().

  • αν εχεις καναν δεκτη με μεγαλη flash... ok (αν και παλι θα το απεφευγα).


    αν η flash του δεκτη ομως δεν εχει αρκετο χωρο, μπορει να εχει κακη καταληξη. το καλυτερο ειναι, σε ενα στικακι και το κεφαλι ησυχο.

  • Πήρε φίλος νέο δέκτη Edision και μου είπε να του περάσω image.

    Αλλά θέλει να δουλεύουν σωστά οι Hybrid TV όλων των ελληνικών καναλιών.

    Επειδή εγώ δεν ασχολoύμαι πολύ με τα Hybrid δουλέυουν με το SatDream ή να του εγκαταστήσω το OPENATV;

  • Το έβαλα το hbbtv-webkit. Δεν μου έβγαλε κάποιο σφάλμα.

    Με την τελευταία έκδοση SatDream



    Στην ΕΡΤ παίζουν όλα ΟΚ.


    Στο ΣΚΑΙ δεν εμφανίζει τα επεισόδια των εκπομπών.


    Στο OPEN το μενού στο κόκκινο κουμπί δεν δουλεύει σωστά.

    Στα πράσινο μπλε είναι εντάξει.


    Στο MEGA τα βίντεο παίζουν μόνο με ήχο.


    Πρέπει να κατεβάσω κι άλλο plugin;

  • @Χρηστο... δεν εγραψα πουθενα "webkithbbtv" . αυτο ειναι για vu+


    hbbtv-webkit εγραψα , ειναι εντελως διαφορετικα πακετα μεταξυ τους.


    @Κωστα , δεν υπαρχει αλλο plugin, και δεν ξερω αν /τι μπορει να εχει αλλαξει απο την τελευταια δοκιμη που ειχα κανει... το mega εχει αυτο το θεμα (και σε αλλα image που το ειχα δει για συγκριση) μονο το stream του one παιζει κανονικα.


    open k skai ομως, θυμαμαι ηταν οκ...

  • Καλησπέρα παιδιά . Επειδή αγόρασα τον ultimo 4k ποιο πρόσθετο πρέπει να περάσω ώστε να παίζουν τα hybrid . To cromium το εγκατέστησα.

  • μια και οι εξελιξεις τρεχουν στον χωρο της linux κοινοτητας, και προκειμενου να μπορουμε να ακολουθησουμε αυτες τις εξελιξεις, η ομαδα του SatDreamGr ετοιμαζει τη νεα της δουλεια, το sadtreamgr 10



    coming soon

    screenshot.jpg

    py3info.jpg


    το λογισμικο εχει δημιουργηθει πανω σε νεα εκδοση python3 -hardknott και ειναι ακομα σε αρχικο-πειραματικο σταδιο.

    η βασικη δομη του image εχει δημιουργηθει και δοκιμαστει οσο το δυνατον περισσοτερο απο την ομαδα μας, ωστε να βγει προς τα μελη με οσο το δυνατον λιγοτερα σφαλματα, ομως σιγουρα θα υπαρχουν ακομα ασυμβατοτητες με αρκετα plugin (ως ομαδα ,δοκιμασαμε-τροποποιησαμε παρα πολλα, με πολλα απο αυτα να μην ειναι στο χωρο ευθυνης μας).



    το λογισμικο προς το παρων δεν απευθυνεται ακομα στομ μεσο χρηστη για καθημερινη-κυριως χρηση, αλλα προς το παρων απευθυνεται σε αυτους που θελουν να παιξουν, να δοκιμασουν και να μας πουν τη δικης τους γνωμη και τις δικες τους παρατηρησεις.


    εως τωρα υπαρχουν ετοιμα images για δοκιμη,για ολα τα μοντελα της edision, και για τους octagon sf8008 και sf4008 (συντομα θα ακολουθησουν και για αλλους δεκτες).


    εαν ενδιαφερεστε να δοκιμασετε το νεο λογισμικο, παρακαλω γραψτε το μηνυμα σας εδω στο θεμα, ωστε να σας δωσουμε το link για τον δεκτη σας...


    με εκτιμηση η ομαδα του SatDreamGr

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!