περι SatDreamGr

There are 886 replies in this Thread which was already clicked 78,483 times. The last Post () by xristos1.

  • Εβαλα και δυο αλλα image για να δω αν κανω κατι λαθος και τα παιρνει και τα δυο κανονικα.

  • καλησπερα. εγω τελικα εβαλα παλι το satdreamgr 10 στο osmega εκανα ολες τις ενημερωσεις ολα καλα. ΑΛΛΑ δεν μου κανει backup. λεει για παραδειγμα οτι το backup θα τελειωσει σε 11 λεπτα και περναει μιση ωρα και τιποτα με αποτελεσμα να κανω off/on το κουμπακι απο πισω απο το δεκτη για να ξεκινησει παλι

  • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα του SatDreamGR

    Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω:
    Άλλαξα δέκτη και μόλις προμηθεύτηκα έναν Mut@nt HD66. Έψαξα λίγο το SatDreamGR αλλά δεν βρήκα κάποιο σχετικό Image.
    Κάνω κάτι λάθος ή δεν υπάρχει;

    Ευχαριστώ

  • Ευχαριστώ georgeflu , υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί;
    Ξέρω ότι είναι νέος δέκτης κι όχι δημοφιλής, αλλά αναρωτιέμαι μήπως και ασχοληθείτε κάποια στιγμή...

  • Καλησπέρα!

    Το SatDreamGr Images 10 είναι σε δοκιμαστική διαδικασία ;

    Έχω στον Edision OS Mio+ 4K ,SatDreamGr 8άρι ,σε άλλη TV προσπαθώ να βάλω Edision OS Mio 4K ή Edision NINO PRO και κοίταξα για image στο SatDreamGR, αλλά μου βγάζει πρόβλημα και δεν μου ανοίγει η υποσελίδα με τα image.

    Υπάρχουν και κάπου αλλού τα image ;

  • ναι ειναι ακομα σε δοκιμαστικο σταδιο.


    υπαρχει ενα προβλημα με τον dns, και βρισκομαστε σε διαδικασια αλλαγης παροχου, οποτε η σελιδα με τα image ειναι εκτος λειτουργειας (ελπιζω συντομα να το λυσουμε).


    αν "βιαζεσαι" λιγο παραπανω, πες μου για ποιον/ποιους δεκτες θελεις το 10αρι, να το ανεβασω σε καποιο εξωτερικο download center να το παρεις.

  • Ευχαριστώ georgeflu για τα images!


    Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα ενσύρματο δίκτυο, πού βάζουμε τον κωδικό για το wifi;

    Τα images τα multiboot τα είχα βάλει από το μενού του openatv, πως τα βάζουμε αλλιώς;

  • Βρήκα τις ρυθμίσεις για το wifi.

    Το ψάχνω για το multiboot.


    Σε κάποιους δορυφόρους έχω σήμα στα μισά κανάλια και στα άλλα μισά όχι.

    Έβαλα τα settings από τον άλλο δέκτη ,οπότε ξέρω ότι έχουν σήμα αυτά τα κανάλια.

  • Τελικά από το openatv έβαλα και τα multiboot SatDreamGr Images 10 και 8 και το openpli .

    Το SatDreamGr 10 με το 8 έχουν κάποια διαφορά στην εικόνα ,με το 10 να έχει μεγαλύτερη φωτεινότητα.

    Καλύτερη ποιότητα εικόνας από τα τέσσερα έχει το openpli.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!