περι SatDreamGr

There are 886 replies in this Thread which was already clicked 77,740 times. The last Post () by xristos1.

  • το βαζω να κανει backup, ξεκιναει κανονικα, αλλα μετα σταματαει.

    με το "αυτοματη εφεδρεια" στις ρυθμισεις γινεται backup??

  • απο εκει παιρνει backup καποια πραγματα μεσα απο το Image και οχι πληρες...


    παντως οταν σταματαει, πρεπει να γραφει κατι/καποιο σφαλμα.

  • Καλησπέρα.

    Mπορώ με κάποιο τρόπο να ρυθμίσω το epg της πηγής greek stream tv, έτσι ώστε να μου βγάζει το σωστό χρονικά πρόγραμμα στα κανάλια της ΕΡΤ?

    Τα βλέπω απο το μπουκέτο του plugin σας.

    Sdg Zeus image σε vu zero.

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  • Εγω ειμαι ο δημιουργος του greek stream tv epg δηλαδη για γίνε ποιο σαφες στο προβλημα σου, σε ολα τα καναλια εισαι οκ χρονικα στο epg και στην ΕΡΤ τι σου κανει?

  • Για κάποιο λόγο, το epg μου βγαίνει λάθος. Για παράδειγμα, το κεντρικό δελτίο ειδήσεων της ερτ1, μου το βγάζει 22:00 εως 23:00 ( ενώ κανονικά παίζει 21:00 εως 22:00)

    Το πρόβλημα είναι χρονικά δηλαδή.

    Το ίδιο γίνεται σε όλα τα κανάλια της ΕΡΤ.

  • Δεν θα διαφωνισω με αυτο που αναφέρεις ναι οι Ειδησεις ειναι στΙς 9

    Καταρχην δεν μου απαντησες αν σου το κανει σε ολα τα κανάλια η μονο στην ΕΡΤ

    Η πηγη του epg ειναι απο την ιδια την ΕΡΤ την σελιδα της

    Επισης για δες στις ρυθμισεις της ωρας του δέκτη τι έχεις επιλέξει διοτι μυριζομαι καποια χαζομαρα γινεται με την ώρα π.χ. να περνει την ωρα απο

    το internet, να έχεις βαλει πολη χωρα Tουρκια και Αγκυρα διάφορα τετοια.

    γιατι προ μηνων ενας απο Γερμανια τα ιδια μου ελεγε και επεμενε και το χαιβανι ειχε ωρα Γερμανιας οποτε το epg εδειχνε ετεροχρονισμενα το

    epg

  • Τώρα που κοίταξα τη χρονική ζώνη, βλεπω ειναι η σωστή. ( Europe, Athens λέει)

    Στα υπόλοιπα Ελληνικά κανάλια, δεν μου εμφανίζει καθόλου epg.

  • nikoskonis επρεπε να έχεις παντου EPG σε ολα τα Ελληνικα κανάλια. Μπες σε παρακαλω στο παρον φορουμ στο θεμα ΕΛΛΗΝΙΚΟ EPG και μελετησε οσα αναφέρουμε εκει γιατι υποψιάζομαι το θέμα ειναι η πηγες σου στο EPG ευχαριστω

  • Καλησπέρα,το Bisscoto η κάποιο άλλο πρόγραμμα για Biss μέσω Τηλεχειριστηρίου μπορούμε να το περάσουμε στο Satdreamgr10 και αν ναι πως γίνεται αυτό,με ποια διαδικασία ;

  • Για κάποιο λόγο, το epg μου βγαίνει λάθος. Για παράδειγμα, το κεντρικό δελτίο ειδήσεων της ερτ1, μου το βγάζει 22:00 εως 23:00 ( ενώ κανονικά παίζει 21:00 εως 22:00)

    Το πρόβλημα είναι χρονικά δηλαδή.

    Το ίδιο γίνεται σε όλα τα κανάλια της ΕΡΤ.

    Σε εμένα χτες στο Σούπερ Καπ στην ΕΡΤ 3, 2-3 λεπτά πριν αρχίσει ο αγώνας , μου το έβγαζε λάθος, την ώρα του αγώνα διορθώθηκε από μόνο του.

  • Καλησπέρα,το Bisscoto η κάποιο άλλο πρόγραμμα για Biss μέσω Τηλεχειριστηρίου μπορούμε να το περάσουμε στο Satdreamgr10 και αν ναι πως γίνεται αυτό,με ποια διαδικασία ;

    μπορεις, απλα θελει εκδοση για python3 (Που δε νομιζω να εχει ανεβει καπου, θα το ανεβασω προσεχως )

    η ενναλακτικα βαζεις την πειραγμενη εκδοση addkey που υπαρχει στην αντιστοιχη ενοτητα...

  • καλημέρα.

    στο satdream 8 η εγκατάσταση επεκτάσεων που είναι;

    επίσης υπάρχει κάποια έκδοση του Ε2 player που να δουλεύει; γιατί αυτή που υπάρχει στα πρόσθετα δεν δουλεύει (εκτός κι αν δεν κάνω κάτι καλά εγώ).

  • menu/panel+ /panel συστηματος /εξερευνηση αρχειων , πας στον φακελο που εχεις το αρχειο / πατας πανω του /εγκατασταση ...


    για το E2 player, αν το "δεν παιζει " απευθυνεται στα ελληνικα host, δεν ξερω...

    αλλα βαλε αυτο που ειναι στο image για να εχει και τα απαραιτητα, και μετα μπορεις να βαλεις καποιο απο αυτα που κυκλοφορουν στην ενοτητα του προσθετου (python 2) , κατα προτιμhση σε αυτα που ειναι σε zip, ωστε να περασεις μονο τον φακελο του plugin και να μην πειραξει εξαρτησεις το control file.

  • καλημέρα. γιατί ενώ κλείνω τον δέκτη το βράδυ από το κομπιουτεράκι, το πρωί όταν πηγαίνω στην είσοδο hdmi να τον ανοίξω βλέπω εικονίδιο με σήμα satdream, πληροφορίες για tuner κλπ;

    τι πρέπει να κάνω ώστε να παραμένει κλειστός;

  • ειναι εικονα που εμφανιζει στο standby , αλλα περιεργως δεν εμφανιζεται σε ολες τις τηλεορασεις, η σε καποιες εμφανιζεται οπως το περιγραφεις μονο αν κλεισεις και ξαναανοιξεις την tv...

  • καλημέρα. σε ένα usb με τραγούδια ο player παίζει ένα και σταματάει. πώς φτιάχνω τη λίστα ώστε να τα παίζει στη σειρά; δοκίμασα αλλά δεν...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!