περι SatDreamGr

There are 886 replies in this Thread which was already clicked 77,712 times. The last Post () by xristos1.

  • αν δεν εκανες, τοτε εβαλες το αρχικο image, και δεν εχουν ερθει οι οποιες διορθωσεις εγιναν.


    αν δεν αλλαξες image ακομα, δοκιμαζεις μια ενημερωση λογισμικου και ξαναβλεπεις...

  • Έβαλα πάλι το 8 θα το δοκιμάσω αύριο το απόγευμα Γιώργο. Για το SatDream 8, στο backup που πήρα δεν υπάρχει αρχείο update.bin και είναι πιο μεγάλο σε όγκο το αρχείο kernel.bin. Φοβήθηκα να το περάσω και πέρασα φρέσκο image από την αρχή. Τί νομίζεις είναι οκ ή θα δημιουργήσει κανα θέμα στο boot?

  • γενικα με τον εν λογω δεκτη, ειχαμε θεματα (και ελειψη επικοινωνιας με την "μαμα") και...

    δεν εχω τον δεκτη (οποτε δεν εχω κανει προσωπικες δοκιμες πανω του) και δυστυχως, τα παιδια που τον εχουν (απο το team) για προσωπικους λογους δεν μπορουν να βοηθησουν αμεσα...

    αν καποιος αλλος χρηστης το εχει δοκιμασει μπορει να σου απαντησει.

  • Καλησπέρα, Γιώργο έκανα ενημέρωση λογισμικού και το πρόβλημα με την εμφάνιση των αρχείων .ipk από την διαχείριση λογισμικού αποκαταστάθηκε. Το ίδιο και με το πρόσθετο MSN-Wheather αλλά παρέμεινε το πρόβλημα στο Hbbtv και παρατήρησα και ένα άλλο με τις ρυθμίσεις εικόνας, γι'αυτό και ανεβάζω το crash.logenigma2_crash.log

  • Τσακάλια μου, βοήθεια και πάλι!

    Στο SDG10 μετά από καθαρή εγκατάσταση και ενημέρωση λογισμικού όταν μπαίνω στο διαδικτυακό ραδιόφωνο και βάζω FM σταθμό

    παίζει κανονικά, αλλά όταν κάνω πίσω για να ξαναβγώ στη λίστα για να αλλάξω σταθμό πάπαλα!

    Δεν πάει πίσω, εμφανίζονται οι εναλλασόμενες χρωματιστές μπαλίτσες επάνω αριστερά και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση με τον πίσω διακόπτη.

    Περίμενα μέχρι και μισή ώρα υπ' όψιν. Επισυνάπτω και το σχετικό crash log.

  • στο 8 "αν" το πιασει, στο 10 το πιανει συνεχεια...


    το περιεργο ειναι οτι στον δικο μου sf8008 δεν το κανει, αλλα στον mio+ το κανει και ειχα εντυπωση οτι κατι ειχα βαλει χερι εγω...

  • Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν υπάρχουν (ή υπάρχουν?) οι Ελληνικοί FM σταθμοί σε άλλα images.

    Κάποια στιγμή θα δω αν δουλεύουν στο sdg8.

    octagon sf8008 4K combo

  • γιατι σημερα ενω χθες ολα καλα μολις βαζω ερτ φλιξ κολαει ο δεκτης τελειως μολις σβησω το προσθετο και το περασω στρωνει γιατι το κανει συχνα πυκνα αυτο? τωρα που το περασα δεν ανοιγει καν η ερτφλιξ

    Edited once, last by xristos1 ().

  • αλλαγες στο image, εχουν να γινουν αρκετο καιρο, οποτε δεν ειναι κατι απο καποια αλλαγη του image...


    επισης... 8αρι η 10αρι? και με ποιον browser ?

  • Χρηστάρα μου δεν πάει με τις ημέρες!

    Εφ' όσον ο george λέει ότι δεν έγιναν πρόσφατα αλλαγές απ' την ομάδα, κάτι άλλαξες εσύ και πήγαν όλα ΟΚ, ρίξε τα φώτα σου λοιπόν!

    octagon sf8008 4K combo

  • καλημέρα. σε satdream 8 εγκατέστησα το multistalker pro αλλά για να δουλέψει θέλει Skin FHD. αν κατεβάσω κάποιο από τα feeds του (ποιο;) δουλεύει χωρίς προβλήματα σαν skin και μπορεί να εναλλάσσεται με αυτό που έχει τώρα ή θα μπλέξω; (δέκτης octagon sf8008)

    ευχαριστώ πολύ.

  • τα 2 FHD skin που εχουν τη μεγιστη δυνατη συμβατοτητα με sdg images ειναι το proteus και το glamour aura...

    για multistalker κλπ , δεν εχω ιδεα...

  • ευχαριστώ για την απάντηση. το proteus μοιάζει σε μένα καλύτερο. το πρόβλημα είναι ότι από την ώρα που το εγκατέστησα, όταν πατάω το μπλε κουμπί βγάζει μπλε οθόνη και κάνει επανεκκίνηση ο δέκτης. το ίδιο μου κάνει πλεον και στο απλό skin.

  • Το πρόβληγμα δεν είναι του SatDreamGr αλλά του ίδιου του MultiStalkerPro όταν τρέχει σε py2 images βασισμένα σε pli.


    Απεγκατέστησε το πρόσθετο και κάνε εγκατάσταση αυτό που θα βρείς εδώ (#292). RE: MultiStalker-Pro


    Αν πάλι βαριέσαι, άστο όπως είναι και αντέγραψε το plugin.py στη θέση /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MultiStalkerPro/

    και επανεκκίνησε το enigma.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!