Αγορα Δεκτη

There are 19 replies in this Thread which was already clicked 4,670 times. The last Post () by .:T3O:..

  • Καλη χρονια στους φιλους του φορουμ

    Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με την αγορα δεκτη που να πληροι τα ακολουθα χαρακτηριστικα

    Να ειναι 4Κ, να παιζει multistream, να παιζει powervu χωρις stream relay,blind scan, να εχει υποστηριξη ομαδων, κ αν ειναι εφικτο να παιζει 4:2:2 λιγο δυσκολο το τελευταιο απ´οσο εχω δει!!!

    Μια προταση ενος φιλου ειναι ο octagon sf4008 αλλα δεν ξερω αν παιζει τα pvu χωρις stream realay


    Ευχαριστω προκαταβολικα

  • πλην της τελευταιας αμφιβολιας (η οποια ερευναται) ,να σε ενημερωσω οτι ο εν λογω δεκτης,λογω καποιων δικαιωματων,σε πολλα καναλια multistream,δεν εχει ηχο.

    τωρα,επειδη κι εγω κοιταω κατι σχετικο (απο ενημερωτικης πλευρας),ο νεος vu+zero 4k φαινεται να εχει πολλα απο τα παραπανω,και δεν ξερω τι γινεται με τον uno 4k se, μια και κατι επαιζε με το tuner (δεν υποστηριζε multistream) και ειπαν για νεο...

  • Στο sf4008 ακομα δεν εχουμε δει αυτον τον driver για τα PVU για να μην τα παιζει με stream relay , τον οποιον τον περιμενουμε εδω και πολυ καιρο ...

    συν αυτο με τις άδειες στον ηχο ειδικα στα MiS με Dolby Digital plus (DD+)

  • στα DM εχουνε μικρή υποστηριξη ομαδων και εχουνε προβλημα με driver κτλ αλλα και στα VU+.... oλα αυτα ειναι νεα και θα εχουνε καποια προβλημα στις αρχες

    και μια επισημανση το s2x δεν ειναι χαρακτηριστικό για τα MultiStream(MiS) , πιο πιθανό θα ειναι για τα 4K

  • Ναι το ειδα οτι δεν εχει fbc ακομα μας ακουγεται καπως αλλα δεν ξερεις καποιΑ στιγμη μοορει κ να σε σωσει!!! Οσο για την δικη σου προταση αν υπαρχει στα κοντα να περιμενουμε δεν θα παθουμε τπτ;)

    Edited 2 times, last by rooky72 ().

  • Ετσι εναι το σπορ!!! Ολοι εχουμε ενα χόμπι ...

    Βλεπω Τωρα το dm920 διπλασια τιΜη απο τον vu+ solo.

    Αλλα κ ο DM900 βγαινει με το ιδιο tuner κανα 100αρικο φτηνοτερος:/

  • Vu+ zero ηθελα να γραψω, ναι Ειδα το triple tuner υποστηριζει, αλλα δε λεει να αγορασεις dm900 κ μετα να παρεις εξτρα το tuner. Ειδα στο ebay το dm900 στα 290€ Με το νεο tuner κ τον dm920 στα 360€ κ στις τιμες συμπεριλαμβανοται μεταφορικα

  • rooky σωστη η σκέψη σου τα είχα ψάξει κι εγώ παλιότερα αλλά δυστυχώς λίγο το εμπόριο με το marketing, λίγο οι ολοένα αυξανόμενες απαιτήσεις περιπλέκουν περισσότερο τα πράματα κι όσα και να δώσεις Θοδωρή (αν και συμφωνώ ότι θα ζήταγαν πολλά) δεν υπάρχει 1 συσκευή που να κάνει καλά τα πάντα όλα ΔΥΣΤΥΧΩΣ :(


    το 4Κ αλλά & το multistream που ρθε πλέον στο προσκήνιο δυσκολεύει ακόμα περισσότερο τη κατάσταση!


    το 4:2:2 το είχαν ελάχιστες μάρκες σε συγκεκριμένα μοντέλα βλέπε kathrein, azbox και κανα 2 που ξεχνάω τώρα.

    μαλιστα στο azbox χρειάζεται το δικό του image για τη θεάση αυτών

    άσε που μετά ανεβαίνουν κι άλλα.....16 PSK & πάνω όταν είναι δυσχεραίνει η δουλειά


    εκτενέστερα διάβασε εδώ που χαμε ασχοληθεί παλαιότερα

    http://www.sat-universe.com/sh…bf8969222d6d507a&t=247842

  • Ειχα εναν kathrein ufs910 με titan κ τον εδωσα, πες μου οτι ανοιγε 4:2:2, δυσκολος δεκτης ζορικος μεχρι να αλλαξω απο ofw σε titan κοντεψα να παρω πτυχιο γερμανικων!!!

  • καταφατικόν

    αμα κοιμασε ορθιος αυτα παθαινεις, Για τον Εαυτον μου μιλαω, καλα Αυτους τους δεκτες τους πουλανε 20€ στην γερμανια μεταχοιρισμενους


    @JohnMoreS@T θα ηθελα να σε ρωτησω εναΣ φιλος εχει τους amiko 8900 (alien1) & amiko alien 2(αν εγραψα σωστα τα μοντελα) εχεις 2-3 απο δαυτους κ μου τους δΙνει τσαμπα, παιζΟυν αυτοι pvu χωρις streamrelay μην τους φορτωθω τζαμπα ...

    Edited once, last by rooky72 ().

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!