Pozdrav za ex yu ekipu

There are 121 replies in this Thread which was already clicked 17,653 times. The last Post () by king2021.

  • Nema frke! Bas se gnjavim oko svoga F500HD (nekada Ferrari, sada Japhar SIM card) i radi sada OpenMultiBoot na obje masine.


    Na tvojoj se mogu instalirati originalni imagei i sa time radi Flodder, koji prebaci sve na USB stick.


    Znaci, PurE2 i onda Flodder i onda uzivaaaaasss... ;) Fala Delfiju na naporu!


    Dodji na HDSC forum (PurE2 forum), da sad sve ovdje ne...


    Zivio! :)

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • Evo, za vase stare masine, precizne instrukcije, za razna rjesenja...


    PurE2 new lease of life for old DM800HD SE and DM500HD


    :fingers crossed:

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • K vragu više i A5 combo i njegova SD card podrška za E2. Odustao sam od openatv-6.2-alien5-on_sdcard.zip podrške zbog silne bugovitosti i prešao na PurE2 (zbog stvarno bolje i veće podrške) no sada kad sam sve lijepo "poskidao" sa net-a i instalirao zadnji alien5-PurE2-6.2-20190126_sdcard.zip poštujući pri tome sva proceduralna pravila i striktno pridržavajući se upute sa ovih stranica PurE2 general setup by gorski - jan 6th 2019 (stvarno detaljna i jasna uputa, svaka čast autoru na trudu), te kada sam pretražio 8 satelita, sve lijepo konfigurirao, uživao sam kako sve lijepo radi - divota (ali samo taj dan). Sutradan upalih uređaj (SD karticu nisam vadio iz uređaja) - blokada. Nema dual boot menija nema podizanja, nema ništa samo crna slika. Nema podizanja androida. Nema nade. Vadim SD karticu - uređaj tek tada podiže android i na njemu sve opet uredno radi, ali karticu više ne vidi. Ponavljam postupak sa SD karticom, ali ćorak - ništa, nemam sreće. Uređaj inače kroz file list vidi karticu i sve na njoj pridružene datoteke, ali je prilikom bootanja više ne vidi. Ja griješim? Uređaj ne valja (izuzev androida)? SD card ne valja? Pitam se jesam li glupo potrošio novac na ovaj "novi" uređaj. Ima li netko pozitivna iskustva sa ovim uređajem na E2? Griješim li ja u nečemu (više bih volio da je tako) nego da sam utaman spiskao novce na A5. :shocked2:

  • Poslao sam poruku Delfiju (koji ga je portao), pa cemo vidjeti...


    Ja cu ga dobiti za tjedan-dva, tako da ne mogu u detalje, sorry...

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • Tko zna sto se desilo... probaj opet, dok cekas... ;)


    Sretno!

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • hoću lega, hoću. čim popijem dvije šarene pilule (da se smirim) nakon onog što

    mi je priredio. ne odustajem ja tako lako. kad tablete počnu djelovat' ja ponovo

    krećem u akciju. pa neće on mene zaje .... :eye-tongue:

    ima da ga :bomb:

  • Evo par caka od majstora:


    1) Mozda imas mSD lose kvalitete ili gasis kantu na zivo?


    1a) Iako i to se pokusava rijesiti u PurE2, a i vec imamo posebne fixove pri svakom bootu za mSD...


    Cini se da to ipak nije dosta za lose uSD...


    2) Preporuka: u principu Zamzung Evo i Sundisk class 10.


    Probaj, pa reci...

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • prijatelju moj, hvala ti na trudu i savjetima. no situacija je slijedeća:

    - prva kartica: micro sd hc 8 gb - kingston

    - druga kartica: micro sd hc 4 gb - SP (ma šta to značilo), ali uređaj više ne vidi ni jednu ni drugu.

    malo sam zbunjen i situacijom da na službenim stranicama amiko-a više nema ni riječi o ovom

    uređaju, nikakve podrške (a bilo je), nema tehničkih karakteristika (a bile su). trenutno samo slika

    uređaja pod hybrid box. čudno i ne miriši mi na dobro. ili su definitivno odustali od njega pa nešto

    peglaju pod nazivom A6. izuzev ovog foruma tvoje podrške i amiko a5 mod - nozorog sve ostalo je

    gotovo pa ništa. po malo gubim nadu i lagano razmišljam o nekom drugom uređaju (amiko never more).

    ponuđena podrška na njihovim (amiko) stranicama je izgleda puka formalnost, jer ne odgovaraju na

    ni jedan upit (ne samo moj). vidim iste komentare na forumu openATV-a pod amiko sekcijom.

    nešto ipak funkcionira - androidni dio uređaja je OK, pa dok on radi tako kako radi još ga neću baciti.

    hvala još jednom na trudu i podršci.

  • To je tromo/Delfi ovo zadnje pisao, a ja samo prenio... ;)


    Vidi, nisu skupe: probaj ovo sto je Delfi savjetovao - on radi E2 porting, pa zna. Nisu te "no name" i Kingston SD "ono pravo", pa se mozda smanji glavobolja...


    Dobiti cu tu kantu za koji dan, pa cu i ja probati i vidjeti sto je sto iz prve ruke... :)

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • sada, više nemam ideje. danas kupih SD Sundisk class 10 u nadi kako će to riješiti stvar.

    dakle, nova - brza kartica preporučene kategorije, ali ćorak. sad mi više ništa nije jasno.

    procedura "prženja" kartice provedena je sa zadnjim imageom (alien5-PurE2-6.2-20190204_sdcard.zip).

    sve na kompu lijepo prođe, ali uređaj karticu jednostavno ne vidi. niti je podiže, niti nudi dual boot menu.

    kasnije kroz file list vidim tri mape umetnute micro sd kartice (SD0, SD3 i SD5) i datoteke na njoj. mogu li iz

    tih mapa aktivacijom neke od datoteka "pokrenuti" PurE2 ili to može samo uređaj prilikom podizanja.

    prije "prženja" micro SD kartice programom Win32DiskImager (karticu sam formatirao NTFS trebam li

    možda FAT32 (kapacitet kartice je 16 GB) i nova je.

  • Ljudi, moze li pomoc. Ubih se da nekako nadjem reboot opciju na Amiku A5. Pokusao sam da drzim power dugme (kao na android telefonu), ali nece. Da li je moguce da je jedini reboot cupanje kabla iz duvara (zida)?


    BTW, pozdrav exyu ekipi...

  • Probaj sve od nule, ocisti karticu na kompu i formatiraj ju Mini Tool Partition Wizardom.


    Raspakirao image cime? Probaj drugi dekompresirajuci alat.


    Ugl. probaj opet, ali drugacije...


    Sretno!

    P.S. Jos nemam kutiju, sorry, toliko mogu zasada...

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • Ovako, Vanzemaljci pete dimenzije...:laugh1:


    Kako dosao, tako i otisao moj Alien5... Bilo je lijepo dok je trajalo, par strasnih noci u samoci...:rasta2bigsmoke0gf1: Strast konzumirana u slast i - ode moja kutija put Grcke u zamjenu za drugu (Edision OS MIO 4K)...

    Nisam ni znao da sam "swinger" jebate... :P:loolz:


    Android:


    Ima dobar BLINDSCAN, jednostavno sam postavio svojih 12 LNBa u mom T90 setupu preko DiSEqC 1.1 i sve je dobro radilo sto se toga tice. Ide 4 puta ispocetka, V high, V low, H high i onda H low, pa jos jedan krug za radio kanale. Dosta je brz! Ugodno iznenadjen!


    Listu satelita se mora malo prckati dok se ne nadje klitu...:eye-tongue: pardon, kljuc...:laugh1: Onda sve stima! Raspored satelita, kako u njih ulaziti, kako najbolje mijenjati parametre, kako napraviti favorite, pa kako dodavati kanale u favorite i sl. - mora covjek nauciti, prckajuci polako. Sve daljincem, laganini... NIje kao Enigma2! Nemojte u to ulaziti sa predrasudama. Open mind, open heart, kazu Inglezhi... ;)


    Nadjes APK OSCam Emu za njega, instaliras ga preko MENU > FIle i onda udjes u OSCam i mozes daljincem unijeti svoje podatke.


    Nove OSCam Emu verzije se lakocom mijenjaju tako da nadjes ovdje BIN file, zaustavis OSCam daljincem, odes u kutiju preko FTPa (FileZIlla Client, na pr.) i pod var/bin obrises OSCam bin, pa ubacis novi i das mu 777 CHMOD, ter odes daljincem u OSCam i restartas ga. Nije bio skroz los, ali se mora naci pravi da moze i na PV odraditi AU za AFN i sl.


    Najbolji pod Androidom je Kodi i tu nema frke, streaming je OK u A5 pod Droidom!


    Ima jos takvih aplikacija, pa tko voli, ima zajebancija do prek'sutra da skidas. Imas 16GB flash, pa udri... I ne samo streaming... Ne morate cak ni preko Google Playstorea, ima i drugih ducana... ;)


    Izasao je u medjuvremenu novi Android FW za A5 (1.0.12, ako se ne varam). Odradite FW update lakocom - kao i sve ostalo - daljincem... :)


    Imao sam ponekad zaglavljivanja i oko obicnih stvari, moram priznati. Nije bez bugova, sorry...


    Dobar je - relativno govoreci - ako terestrijalni i satelitski kanali nisu kriptirani i Kodi za streaming. Dobar! Ne izvrstan, ali dobar.


    Enigma2 preko PurE2


    Delfi/tromo ga je portao i to fino krece. Skines sa PurE2 DL stranice PurE2 za Alien5 i przac SW Etcher i u PCju ga sprzis na mSD karticu, pa ubacis u Aliena5 i startas A5. Krene sa pitanjem Android ili Enigma2?

    Ostalo je kao i normalna PurE2, ali ima bugova, nekad driveri, nekad nesto, uglavnom ne do PurE2, ali eto, imate jos jednu opciju, vjerojatno bolju za satelitske kanale sa OSCam Emuom, a mozda i terestrijalne...

    Ostalo i nisam bas vise imao vremena i zivaca testirati, dobio sam ponudu za razmjenu i pristao, ter poslao...


    Svakako za PurE2, koja je najnaprednija E2 za A5 na mnogo nacina, treba imati dobru mSD. Nemojte cicijasiti za koji Euro, ne isplati se.


    Eto, pa tko moze nek' proba i usporedi...:cool1:

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • Ma, neeee... Kupi Zgemmu H7 i mir...

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • pozdrav svima na forumu. Imam jedno pitanje . Ako moze mala pomoc. Imam dreambox hd 800 se original I Enigmu 2 .... sve to radi , Ali!

    Da moze da se ubaciti multibot da imam I net tv plus unutra? Hvala svima na pomocI!

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!