Νέος και βοήθεια

There are 12 replies in this Thread which was already clicked 1,239 times. The last Post () by budhas.

  • Γεια σας,


    θελω να μου προτεινεται εναν καλο δεκτη δορυφορικο / πιατο για να βλεπω αθλητικα καναλια ευρωπαϊκα και οχι μονο ειτε ελεύθερα είτε με συνδορμη(πχ sky,beinsports,κλπ.)


    Παρακαλω τις γνωμες σας γιατι δεν κατεχω τιποτα παρα μονο οτι διαβαζω .


    Ευχαριστω

  • Θα σε ρωτήσω με enigma ή μη enigma ?

    Συν ότι έχεις πάρει τα forum και ρωτάς το ίδιο ,να γίνεις πιο συγκεκριμένος,και αναφέρεσαι σε νόμιμη συνδρομή ή cs??? Και θέλεις πραγματικά δορυφόρικο ή iptv box?????

  • Iptv δε νομιζω να υπαρχει κατι καλο οποτε καλυτερα σε πιατο εχω την εντυπωση.Στο iptv στο τελος μπλεκεις ποιος εχει το προβλημα , η γραμμη σου ή ο σερβερ.Δεν ξερω τι ειναι καλυτερο οσο αφορα το enigma.Οταν ψαχνεις για βοηθεια ρωτας παντου και το οτι μπορει να ρωταω το ιδιο και σε αλλα φορουμ δε νομιζω να ειναι κατι κακο.Ξεχασα να αναφερω οτι ζηταω cs

    Edited once, last by budhas ().

  • Ετσι μπράβο να γινόμαστε πιο κατατοπιστικοι

    Με το iptv Επειδή διαβάζει και στο άλλο ξέρεις ότι πρέπει να είναι και ο σερβερας της προκοπής το ίδιο είναι και στο cs γιατί και το πιο καλό και ακριβό μηχανημα να πάρεις αν δεν στέλνει δεν στέλνει ο σερβερας ...

    Για το enigma ειναι σε πολλά μπροστά αλλά θέλει διάβασμα αλλιώς θα παιδευεσαι

    Μετα Θέλεις να υποστηρίζει multistream ,4ĸ,dvb-s2x?


    Y.Γ μην νομίζεις οτι ανοίγουνε όπως παλιά τα cs γιατί όσο πάνε και μειώνονται τα πακέτα που ανοίγουν ... Για τον λόγο αυτό είναι το iptv

  • Φιλε medousa βλεπω οτι κατεχεις και εχεις ορεξη για να βοηθησεις.Γιαυτο και χτιζεις βασεις ρωτωντας βασικα πραγματα και μπραβο σου.Multistream καλο ειναι για να βλεπω και σε αλλες tv αν καταλαβα καλα.Τωρα το 4K ειναι γνωστο.To dvb-s2 νομιζω το εχω δει και σε τηλεορασεις που το εχουν,. και ξερω οτι ειναι δεκτης επιγειος.Ας υπαρχει και αυτος δε με πειραζει εαν δεν ανεβαινει αρκετα το κοστος.

    Οπως παει το πραγμα δηλαδη το iptv ειναι μονοδρομος?

  • ας το παρουμε απο τα βασικά το Digital Video Broadcasting - Satellite - Second Generation dvb-s2 ειναι διάδοχος του δημοφιλούς συστήματος DVB-S

    και ειναι αλλο το επιγειο Digital Video Broadcasting-Terrestrial(dvb-t) ή o διάδοχος του dvb-t2

    αλλα στο πιο πανω αναφερω για το dvb-s2x το οποιο ειναι επέκταση του προτύπου DVB-S2

    Το Multistream είναι ένα προχωρημένο χαρακτηριστικό του προτύπου DVB-S2 που επιτρέπει την ταυτόχρονη εκπομπή ανεξάρτητων ρευμάτων μεταφοράς (transport stream ή IP stream) σε ένα δορυφορικό φέρον σήμα ( εδω περισσότερα) και δεν εχει καμια σχεση με το multi room που αναφερεις

    για την iptv ειναι και ναι και οχι δηλαδη η iptv δεν θελει πολυ παίδεμα για να δει ενω στα δορυφορικα θελει , στην iptv τα εχεις ολα αν τα παρέχουνε ενω στο δορυφορο οτι μπορει να ανοιξει

  • Γεια σας,


    θελω να μου προτεινεται εναν καλο δεκτη δορυφορικο / πιατο για να βλεπω αθλητικα καναλια ευρωπαϊκα και οχι μονο ειτε ελεύθερα είτε με συνδορμη(πχ sky,beinsports,κλπ.)


    Παρακαλω τις γνωμες σας γιατι δεν κατεχω τιποτα παρα μονο οτι διαβαζω .


    Ευχαριστω

    νομίζω ο Θοδωρής σου έλυσε αρκετές απορίες!

    πάμε λοιπόν

    sky αν εννοείς uk δεν λαμβάνεται όλο το πακέτο στη χώρα μας. χρειάζεσαι τον δέκτη τους. αν βάλεις νόμιμη με κάποια επιπλέον ευρώ & vpn μπορείς να βλέπεις ότι βλέπουν οι Βρεττανοί εκεί μέσω νόμιμου iptv original

    sky italia μόνο μέσω iptv με κάποια προβληματάκια αλλά σε άριστη ποιότητα εικόνας

    sky de μέσω cs 19east ανοίγουν όλα σταθερότατα. από εκεί μοιράζονται & στο iptv! γιαυτό & υπάρχει σταθερότητα στο iptv σ'αυτά

    bein sports δεν ανοίγουν cs. για νόμιμο original θες τον δεκτη τους επίσης καθώς & τεράστιο κάτοπτρο εκτός αν είσαι κρήτη ή κύπρο

    γιαυτό καλό ειναι να γράφεις περιοχή για να σου λένε.....

    ανοίγουν κι αυτά μέσω iptv σε άριστη εικόνα αλλά πρέπει να χεις σταθερό ιντερνετ & δυνατό σερβιτόρο


    όταν λες αθλητικά? ποδόσφαιρο? μπάσκετ? ποιες διοργανώσεις σε ενδιαφέρουν παίζει ρόλο για την εγκατάσταση που θα κάνεις

    πχ για ευρωλίγκα που υπάρχουμε αρκετοί fan εδώ μέσα.......με 4 δορυφόρους & cardsharing είσαι καλυμμένος βλέπεις είτε hd είτε sd τα πάντα ΟΛΑ ;)

  • πολυπλοκα τα πραγματα :) , δωσε μου ενα λινκ για εναν καλο δεκτη που τα εχει ολα

    δεν υπάρχει πανάκεια! γι'αυτό & πολύ σωστά ο Θοδωρής σου είπε να γίνεις ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ στο τι θες φίλε

    ούτε δέκτης που τα κάνει όλα όλα

    απλά υπάρχουν 2-3 δέκτες που κάνουν σχεδόν τα πάντα. έχει συζητηθεί σε άλλο νήμα με δέκτη εδώ μέσα κάνε 1 κόπο να το διαβάσεις να δεις που καταλήγουμε. δεν υπάρχει 1 για όλα αν εννοείς αυτό

  • Αθηνα ειμαι.Αθλητικα εννοω ποδοσφαιρο ιταλικο,γερμανικο,αγγλικο κλπ και το champions league και ας εχουν ξενο speaker.Και μπασκετ δεν θα ελεγα οχι.Ταινιες δε με αφορουν και τοσο, αλλα παλια ειχα διαβασει οτι μπορεις να βαζεις και υποτιτλους στις ταινιες.

  • αφού είσαι Αθήνα ότι χρειαστείς εδώ είμαι


    ας το πάρουμε ανάποδα αν θες και ταινίες καλό είναι να πάρεις δέκτη enigma2 (edision dreambox vu) που έχει δυνατότητες στο να του βάζεις υπότιτλους αν δεν γνωρίζεις ξένες γλώσσες. διαφορετικά θα σου σύστηνα τον edision piccollino που είναι απλός plug&play φάση


    τα καλά match αυτών των χωρών αλλά & το champions league & europa το δείχνουν αρκετά κανάλια που ανοίγουν με cardsharing = cs

    αν ήθελες μόνο μπάλα θα σου σύστηνα το moter diseqc = κινητό κάτοπτρο (αν και δεν είμαι φαν προσωπικά)

    αλλά αν θελήσεις και ταινίες ή ντοκυμαντέρ καλό είναι να βάλεις παράκεντρα LNB στη ζώνη clarke

    καλό τόξο χρήσιμο είναι από 1west έως 23east ενώ & στον 30west ανοίγουν όλα με cs των ισπανοαργεντίνων & πορτογαλοβραζιλιάνων

    συμβουλέψου αυτό που έχει εύκολη εύρεση

    http://gr.kingofsat.net/packages.php

  • θελει δουλεια το πραγμα μιας και δεν καταλαβαινω τιποτα :).Οποτε απο αυριο με καθαρο μυαλο θα ριξω μελετη και επανερχομαι.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!