Προβλημα με edision nino

There are 8 replies in this Thread which was already clicked 1,196 times. The last Post () by .:T3O:..

  • Καλησπερα σε ουλους τους φιλους .


    Επεσε στα χερια μου ενας edision Nino και ειπα να του αλλαξω image


    Το στικακι 4αρι δοκιμασμενο σε αλλους δεκτες , το εκανα και format σε fat-32


    Περναω openpli 6 παιρνει το Image κανει reboot στο ανοιγμα e-23 !!! ( δοκιμασα 2-3 διαφορετικα )

    Τα ιδια και με satdream .gr


    Δοκιμαζω με openatv το παιρνει κανονικα , κανει boot φτανει στο 100% και μενει κοκκαλο ο δεκτης εκει . Δεν εχει σημα η Tv.


    Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει ?

  • Οκ , τον επανεφερα τον δεκτη με ενα παλαιοτερο image openatv , θα τον αφησω με αυτο οποιο απο τα αλλα 2 Image και να βαλω ( openpli - satdeam φρεσκα ή παλαιοτερα ) μου καρφωνει το E-23 .


    Μπορει η σελιδα της PLI να εχει και καποιο θεμα γιατι το μεσημερι ηταν κατω και τωρα σερνεται στο κατεβασμα .

  • Δοκιμασα το 20180226 με τα ιδια αποτελεσματα .


    Τωρα μιας και τον επανεφερα εχω μπει σε περιεργια , θα δοκιμασω το 20180205 , οταν καταφερει και κατεβει !!!!

  • Εχουμε και λεμε , παλιο openatv και μετα στο καπακι νεο ολα οκ , στην συνεχεια βαζοντας το τελευταιο satdream και αυτο οκ .


    Στην συνεχεια δοκιμαζοντας το openpli 20180205 τρωω το E-23 .


    Απο περιεργια θα ξαναπερασω openatv και μετα το πρωτο Openpli 20180129 να δω τι θα γινει !!!!

  • Βάζεις PLi 6.1 που έχει παλιούς drivers . Η νέα φουρνιά nino, δουλεύει με τους νεότερους drivers.



    Οπότε με ftp αν ρίξεις τον driver lib/modules/4.8.17/extra , και reboot θα είναι οκ!!

    https://github.com/edision-open/edision-driver/releases

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!