Metrix Skin and openatv 6.2 Ερωτηση!

There are 7 replies in this Thread which was already clicked 1,047 times. The last Post () by jojoz.

  • Καλημερα παιδια!

    Επειδη ειμαι ασχετος σχετικα με το metrix skin μηπως μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να προσθεσω στο κετρικο infobar,, το cam-info kai ecm-info ktl...

    To εχει κανει κανεις?

    Με ενδιαφερει πολυ!

  • Quote

    medousa89εχεις στα προσθετα το mymetrix lite ?

    και τα αλλα ειναι οπως στο ΑΤV

    Το έψαχνα κι εγώ πολύ καιρό!Ευχαριστώ πολύ!

  • Γεια σας! Έχω ενεργοποιήσει μέσω MyMetrixLite plugin στο other settings Infobar > Show-Extended-Info > ναι και αφου κάνω αποθήκευση αλλαγών και επανεκκινήσω το GUI του δέκτη εμφανίζονται επάνω ψηλά στην οθόνη στην Infobar λεπτομέρειες λήψης συχνότητα, fec κλπ καθώς και είδος κωδικοποίησης καναλιού πχ viaccess, irdeto κλπ. Το πρόβλημα είναι ότι τα ονόματα δορυφόρων είναι παλιά ,το fec πολλές φορές λάθος πχ 4/5 αντί για 3/5, τα dvb-s2 κανάλια τα εμφανίζει ως dvb-s και δεν υπάρχουν όλα τα έιδη κωδικοποίησης πχ powervu, tandberg. Ξέρει κάποιος αν όλα αυτά μπορούν να διορθωθούν; Δηλαδή πχ μέσω filezilla να βάλλω καινούριο satellites.xml σε κάποιο folder, να προσθέσω επιπλέον ειδη κωδικοποίησης;

    Ευχαριστώ!

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!