Zgemma H9S 4K UHD DVB-S2X Multistream

There are 32 replies in this Thread which was already clicked 5,083 times. The last Post () by snapy14.

  • Καλημερα Alex!!

    Για τον H9s βαλε το new οpenpli 6.2 κατεβασε απο τα plugins to qt-stalker κανε ολικη επανεκκινηση και μετα

    στα προσθετα ρυθμισε το (stalker setup)

    Στο stalker setup σου δειχνει την mac(την οποια μπορεις και να την αλλαξεις)

    οπως επισεις και να βαλεις το πορταλ http:// ktl............Μολις βαλεις το πορταλ πατα πρωτα save για να σωθει και μετα κλεισε το setup.....

    Υποψιν στον h9s τρεχει σε pli 6.2 και οχι σε atv 6.2

    Eνω στον H7s to αντιθετο

    Αυτο το ειχα δει πριν κανα μηνα αλλα τωρα μπορει να τρεχει το qtstalker και σε atv 6.2 στον h9s

    Δοκιμασε.....Απλα στο atv εχει λιγο πιο πολλες ρυθμισεις και πιο ευαναγνωστα γραμματα για να βαλεις πορταλς κτλ...

    Εγω εχω τον h7s και atv 6.2 εδω και κανα 3μηνο και το σταλκερ παιζει τελεια σαν κανονικο Mag για ανοιχτα πορταλς

    και εννοειτε οχι για κλειστα images που μονο σε Mag μπαινουν.

    Επεισης το διαβαζει σαν mag 322.

  • Καλησπέρα και απο εμένα. να κάνω μία ερώτηση. μπορούμε δηλαδη στο pugin stalker να βάλουμε την mac του mag254 που έχουμε δώσει στον server και να τραβήξει τα κανάλια του server;

  • Καλησπερα σε ολους!

    -------------------------------

    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

    ολη η H9xxx σειρα ,,αν και εχει βγει στην παγκοσμια αγορα καιρο τωρα,,,

    δεν παιζει power vu με DES alogorithm ,,δηλαδη τα καναλια στις 0.8w and 4,8e κτλ..

    Παιζει μονο τα CSA algo δηλαδη afn κτλ...

    -------------------------------------------------------------ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ-----------------------------------------------

    Πρεπει καποιος να τους πιεσει για drivers ktl... και αυτοι οι μονο οι ανθρωποι των images πχ openatv openvix openpli κτλ....

    Αυτα απο μενα!!!!!

  • -----------------------ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΡΗΚΑ --------------------------

    Λειτουργουν τα powervu des 0.8 4.8 πχ σε zgemma h9s

    ΘΑ κουφαθειτε το πως γινετε.... Λοιπον...

    Ενω εχουμε ενα oscam px 11505 σε openatv for example

    Εχουμε βαλει το σωστο config δηλαδη αυτο που βαζουμε σε ολους τους δεκτες με autoroll.....

    Kai...

    Eνω βλεπουμε οτι εχει βρει τα κλειδια και δειχνει μαυρη οθονη ,,τι κανουμε? Εδω σας θελω...

    Ενεργοποιουμε το PIP and oops ανοιγει το καναλι πανω δεξια στην εικονιτσα μετα νομιζω παταμε οκ και το εμαφανιζει μαζι με το Pip σε ολοκληρη τη οθονη και μετα απενεργοποιουμε το pip.

    And thats all!!!

    Δοκιμασμενο απο μενα σε openatv 6.3

    Μολις τωρα...

    --------------------------------------------------ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΓΗ τα φωτα του Medousa-------------------------------------------------------------

    Δηλαδη γιατι γινετε αυτο?

    Πως εξηγητε?

    Μονο ο medousa εχει το μυαλο να μας το εξηγησει και δεν κανω πλακα.Εγω θα τρελαθω απο περιεργεια!!!

    ΘΟΔΩΡΗ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ please,please.!!!!!!!!!

    Thanks!!!!!!!

  • Φίλε, μας έβγαλες τα μάτια με την ορθογραφία...

    Υπάρχει και ορθογραφικός έλεγχος για τον browser που σου υπογραμμίζει τα λάθη, αν δεν μπορείς να τα βρεις μόνος σου...

  • 098d8cc94ca1.pngΚαλημερα σας παιδια!

    Υστερα απο αγωνα που εκανα ,εστειλα video απο το smartphone μου με το θεμα του PIP bug issue και αλλα,, για τα powervu χωρις streamrelay για τα καναλια πχ 4.0ε και 0.8w Στο σημερινο image Openatv 6.3 τα καναλια ανοιγουν κανονικα.

    Φανταζομαι οτι το fix θα το ενσωματωσουν και αλλα oe-alliance και σιγουρα και στα pli and pli-based οπως sat-lodge

    To ηθελα πολυ αυτο,γιατι το θεωρουσα οτι ειναι εφικτο να γινει μεσα σε μια εβδομαδα.Μιλησα με τους ειδικους Admins ειδικα του ATV

    πριν λιγες μερες,τους εστειλα καποια στοιχεια οπως προειπα με video,και ετσι λυθηκε

    Βαλτε προς το παρον το σημερινο OpenAtv 6.3 και παιζουν ολα κομπλε


    https://github.com/oe-alliance…2938cafac60ab07830392f8ef

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    Οποιος θελει κατι,,,που να ειναι εφικτο,,,,,μπορει να το πετυχει

    Καλημερα!! Kαι καλες Θεασεις!!!

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και χιλια Ευχαριστω στον Captain !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Εγω που έχω δοκιμάσει και με openatv 6.3 και με open pli 6.2 γιατί δεν ανοίγει τίποτα βρε παλικάρια;.και με περασμένο το τελευταίο sofcam.key;

  • το να πετάς μια φράση του τύπου "δεν ανοίγει τίποτα βρε παλικάρια;.και με περασμένο το τελευταίο sofcam.key" δεν λυνει το προβλημα σου:derpthink:

    πρωτα απ' ολα ειναι τα log(τι λενε ...;;;;) και κατα δευτερον οι ρυθμίσεις που έχεις κάνει ... και τελευταίο ειναι το softcam ;)

  • Χρόνια πολλά σε όλους.


    Περιμένω τις επόμενες μέρες τον zgemma h9s από Αγγλία.

    Θέλω να ρωτήσω από πού κατεβάζω images για τον δέκτη. Μάλλον το openatv 6.3 θα βάλω αλλά δεν το βρήκα κάπου.


    Edit

    Άκυρο,το βρήκα.

    Καλές γιορτές


    Ευχαριστώ

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!