Edision OS nino PRO DVB-S2x, multistream, native t2-mi,

There are 200 replies in this Thread which was already clicked 21,583 times. The last Post () by kostas85.

  • Χρονια πολλα σε ολους.Με ενδιαφερει και εμενα το συγκεκριμενο μηχανημα και θελω να το δουλεψω με το satdream gr image δεν ξερω τις διαφορες του με το σολο 2 που εχω απλα ειναι ποιο καινουργιο και με πολυ περισσοτερα καλουδια....Ελπιζω με την βοηθεια σας να τα καταφερω!!!!

  • Χρόνια πολλά φίλοι μου.Σκανάρω τον Astra 4,8 και δεν μου κατεβάζει multistream κανάλια με τον osnino pro και satdreamgr 6 το τελευταίο. στο προηγούμενο όλα εντάξει. Μήπως κάνω κάτι λάθος στο σκανάρισμα?

  • ααααα ρε μεγάλε Θοδωρή !!!!!!!! έβαλα στην αρχή το satelites.xml του enigma1969 και ετοιμα settings από άλλο δέκτη. κατάλαβα, Εντάξει σε ευχαριστώ θα το φτιάξω από την αρχή σωστά. Καλό βράδυ ευχαριστώ και πάλι.

  • Με τον osnino pro και satdreamgr 6 προσπαθώ να εγκαταστήσω το Hbbtv plugin το κατεβάζω από τα feeds και δεν δουλευει με τίποτα.Δοκίμασα το image του openaτv και παίζει κανονικά.Επίσης στο E2iplayer μόλις παίζει και πάει να κατεβάσει υπότιτλους μου βγάζει subtitles conversion to utf-8 failed. το δοκίμασα με openatv και δουλεύει.παίζει να έχω κάποια ρύθμιση λάθος?

  • πρώτον το hbbtv θελει εγκαταστήσει και το προθετο οναμαζεται opera hbbtv αλλα αν εχεις και αλλη εφαρμογη hbbtv θα σου κρασαρει ... στο open atv ειναι προεγκατεστημένη και απλα πατας το κοκκινο κουμπί και το μεγαλο μειονέκτημα στo open atv ειναι οτι δεν παιζει το ert hbbtv ...

    για το E2iplayer δωσε περισσότερες πληροφορίες , για τι οι ταινιες απο τα ελληνικα εχουνε γραμμενους τους υποτίτλους πανω στο βιντεο ...

  • 1. εγκατέστησα το πρόσθετο opera Hbbtv και κόλλαγε όλος ο δεκτης στα ΕΡΤ .Επίσης ούτε σε άλλα γερμανικά κανάλια επαιζε,παλι κόλαγε.μου δημιουργεί την απορία ότι στην αρχή έπαιζε κανονικά αλλά τώρα δεν θέλει να παίξει με τίποτα.

    πέρασα και πιο παλιό image satdreagr αλλά πάλι το ίδιο.

    2.στο E2iplayer από την πηγή Cosmos Documentaries και την επιλογή Β Παγκόσμιος 1η Επιλογή Five Cams Back ζητάει ενεργοποίηση υπότιτλων και μόλις κατεβάζει βγάζει subtitles conversion to utf-8 failed. Στο openatv δεν το κάνει, στο Openpli το κάνει.

    Μάλλον σε τρέλανα ε? Συγνώμη για το κατεβατό Αλλά το satdreamgr δεν παίζεται.Εχετε ρίξει πολύ δουλειά συγκρίνοντας τα

    image.

  • για το hbbtv κανε απεγκατάσταση οτι εχεις με hbbtv

    επειδη ειναι δυο plugin ( enigma2-plugin-extensions-openopera_2.0-r0 και enigma2-plugin-extensions-opera-hbbtv_1.0-r3 ) που εχουνε περιπου το ιδιο ονομα

    θα κανεις εγκατάσταση με telnet

    opkg update

    opkg install enigma2-plugin-extensions-opera-hbbtv

    reboot


    για το E2iplayer ειδα το δουλευει σωστα σε ολους τους δεκτες που εχω

    b0f5a56.jpg

    οποτε το θεμα ειναι στις ρυθμισεις σου ... και εκανα νεα εγκατασταση και ειδα οτι ειναι θεμα με την cache για το E2iplayer συν οτι πρέπει να σου εμφανίζει ενα σφάλμα για το path ,διότι το path στο open atn ειναι /hhd/iptv/cache ενω στα pli base πχ . /media/usb/cache ή αν δεν εχεις usb πανω θελει στο /tmp

  • για το hbbtv, με προβληματισες και ειπα μηπως κατι λειπει απο το feed του pro...

    αλλα οπως φαινεται στις φωτο,δεν λειπει τιποτα...

    απεγκατεστησε οτι αλλο εχεις απο hbbtv και βαλε αυτο που φαινεται στην εικονα που εχω...

    επισης, το λινκ που ανεβασες απο τα πακετα,ειναι απο picons...


    ">">


    ">

  • το βρήκα για το Hbbtv. εκανα ενημερωση λογισμικου και στα πρόσθετα εμφανιστηκαν σωστά.απλα μεσω telnet δεν εκανε update

    με προλαβες στο ψαξιμο.

    σε ευχαριστώ πολύ μόνο για το E2iplayer να βάλω usb stick επάνω και πως να το εγκαταστήσω εκεί?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!