Edision OS nino PRO DVB-S2x, multistream, native t2-mi,

There are 200 replies in this Thread which was already clicked 21,427 times. The last Post () by kostas85.

  • εαν καποιος διαχειριστης του forum εχει προσβαση στον private server του sam , ας ανεβαζει τις διορθωσεις για το e2iplayer π.χ. wiz1.net , αλλιως δεν εχει νοημα να ανοιχτει καινουργιο νημα για ενα προσθετο που δεν ενημερωνεται.

    • Official Post

    Ο συγκεκριμενος κυριος (sam) οπως δηλωσε δεν θελει το συγκεκριμένο φορουμ οποτε το τελειώνουμε εδω :thank_you2:

  • ναι εννοείται georgeflu

    άρα έχουν κάνει ωραία δουλειά στο e2player!! :beer1:

  • εαν καποιος διαχειριστης του forum εχει προσβαση στον private server του sam , ας ανεβαζει τις διορθωσεις για το e2iplayer π.χ. wiz1.net , αλλιως δεν εχει νοημα να ανοιχτει καινουργιο νημα για ενα προσθετο που δεν ενημερωνεται.

    επίσης απλό είναι άμα πιστεύεις ότι κάτι είναι καλό κάνεις donate, γράφεσαι, κάνεις συνδρομή ή ότι άλλο θέλουν αυτοί που το φτιάχνουν

    είναι εύκολο από την καρέκλα να κατηγορούμε ΔΕΝ ενημερωνει δεν αναβαθμίζει

    δεν νομίζω να μας χρώσταγε & τίποτα έ?;

    :angear:

    για συγκεντρωθείτε λίγο.... ο καθένας κάνει κάτι για τα προς το ζην. ε αυτός μπορεί να κάνει αυτό δεν ξέρω γιατί ειναι δύσκολο να το καταλάβετε ορισμένοι. εκτός αν είστε όλοι εισοδηματίες εδώ μέσα......

  • Quote

    καλησπερα και καλλο μηνα στην παρεα μια απλη ερωτησει αγωραζοντας τον Edision OS nino PRO DVB-S2x, multistream, native t2-mi,θα μπορω βλεπω τα ιταλικα και γαλλικα στον EUTEL-5W χωρις να τον πιραξω (ασχετος με linux)

  • το χωρις να τον πειραξεις... ειναι σχετικο. μια σαρωση καναλιων,θα πρεπει να την κανεις...

    σιγουρα ομως δεν χρειαζεσαι να μπεις στα "βαθια" του δεκτη

    και επισης,τα καναλια μπορεις να τα πιασεις και με τον primo που ειναι φθηνοτερος

  • στις 5W,τα περισσοτερα ελευθερα ειναι απ οτι βλεπω...απλα ειναι σε multistream. τωρα, αν ο φιλος αναφερεται σε αυτα που δεν ειναι ελευθερα...

    το ερωτημα ομως που αφορα τον 5W, ειναι το σε ποια περιοχη,μια και ο συγκεκριμενος δορυφορος, εχει τρομακτικες διαφορες ανα την Ελλαδα...

  • για τα ελευθερα λεω ,απο θεσσαλονικη ,με κινιτο πιατο, CHANNEL MASTER 2μετρα.αλπα λεω για τον ΝΙΟ γιατι ειναι combo η tv μου ειναι παλια εχω ενα edision hispeed combo αρχισε να κανει νουμερα

  • Μετά από αρκετά δοκιμαστικά αρχεία που μου έστειλε ο athoik για τον osninopro για τα T2MI στις 40Ε στη C Band , κατάφερα με τα τελευταία test files με οδηγούς που μου έστειλε προχθές να πιάσω τα κανάλια .

    Με ενδιέφερε ,από τα το T2MI στις 40Ε στη C Band, το ρώσικο Match TV που είναι ελεύθερο και έχει πολλούς αγώνες .

    Το είχε το κανάλι στα έτοιμα settings του Don@ με T2MI και στη C Band που έχω στο δέκτη , μέχρι στιγμής δεν μου εμφάνισε κάποιο προβληματάκι, κολληματάκι .

    Ευχαριστώ athoik!


    ΥΓ:Δεν μπόρεσα να σου στείλω μήνυμα athoik στο satdreamgr ,μου βγάζει πρόβλημα με τα αποθηκευμένα μηνύματα που έχεις .

  • Όλα καλά λοιπόν!


    Αν θέλεις δοκίμασε και manual scan καθώς και blindscan!


    Υπάρχουν και κάποια T2MI και 40W αν τυχόν έχεις σήμα.


    Τα συγκεκριμένα θέλουν T2MI PID 64 (θα υπάρχει στο επόμενο update του satellite xml), τωρα πρέπει να μπει manual.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!