Edision OS mio4K UHD DVB-S2x - DVB-T2 - multistream - blindscan

There are 403 replies in this Thread which was already clicked 37,924 times. The last Post () by giorbak.

  • στο εξής τα 4Κ μοντελα της edision με kernel 5.5.9 και satdreamgr 8 zeus θα ειναι arm 32bit οποτε θα χρησιμοποιείτε αρχεία και εφαρμογές για armv7

    επιπρόσθετα το satdreamgr 8 κανει χρήση πιο νέου open SSL ver 1.1.1

    το open ssl πως το κανουμε εγκατασταση? ρωταω γιατι στο e2istream μου λεει οτι λειεπει το Open ssl.

    επισης για εγκατασταση του αρχειου oscam emu ποιο αρχειο πρεπει να κατεβασουμε? επειδη αλλαξε σε armv7 ρωταω

  • μην χρησιμοποιείται το νημα για ασκετα θεμα οπως το e2istream

    το openssl ειναι ηδη μεσα αλλα το e2istream ψαχνει για 1.0.2 ....όποτε αυτός που το κάνει ας κάνει και την προσθηκη για openssl 1.1.1, γιατι απο εδω και περα τα περισσότερα image θα βασιζονται σε αυτο .


    και oscam για arm ....

  • Moreover, E2iPlayer aggressively overwrites essential libs, so if you have an advanced image but old plugins - there is a problem, for the reasons mentioned...


    Ideally, E2iPlayer should be installed from feeds, prepared for that image and not updated, unless it comes with SW update for that specific image - so it doesn't go overwriting libs etc.

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • Mια ερωτηση καθως προκειται να τον στειλω στο service.πρεπει να παει με το μαμα image? Αν ναι,ποιο θα του περασω δεν θυμαμαι καν ποιο ειναι...

  • Δεν περνάς τίποτα εσύ το αφήνεις όπως έχει και θα σου περάσουν αυτοί το openatv


    Μια ερώτηση έχεις κάνει ενημέρωση τις τελευταίες μέρες και σου εκανε θέμα γιατί είναι μάλλον κάτι άλλο...

  • δεν ειχα κανει ενημερωση ...αλλα με το που ειδα οτι κανει αυτο το προβλημα εκανα αλλα παλι τιποτα...επισης περασα στο μουλτιμπουτ καινουρια εγκατασταση(σε καινουριο σλοτ)του sdg8 αλλα παλι δεν βρισκει σημα σε μερικους δορυφορους ενω σε αλλους βρισκει κανονικα...τωρα εχω τον vusolo πανω και παιζουν ολα κανονικα ...δοκιμασα και αλλο τροφοδοτικο δυστηχως τιποτα...τι αλλο να κανω? να περασω απο την αρχη image μεσα και να σβησω ολα τα αλλα απο το σλοτ?

  • απο το να γλιτωσω τα περα δωθε και τα περιμενε θα πεδευtω λιγο....μια ερωτηση κατεβαζω απο εδω http://images.mynonpublic.com/…ly/index.php?open=osmio4k

    το τελευταιο image openatv 6.4 και το περναω κανονικα με usb και τα υπολοιπα σβηνονται μονα τους?

    οταν λεω υπολοιπα εννοω τα image που εχω εγκαταστησει στο multiboot

  • Αρα να κατεβασω το 6.3 και εγω λες?σε ευχαριστω για τον χρονο σου

  • Συγνωμη παλι για την ενοχληση αλλα το εχω ξεχασει...λοιπον κατεβασα το open 6.4 το αποσυμπιεσα (εβαλα τον φακελο osmio4k στο usb)το εβαλα στο usb κανω restart τον δεκτη και κατα το ανοιγμα του παταω το menu.μου βγαινει η οθονη οτι βρεθηκε ενα νεο λογισμικο και παταω οκ αλλα δε κανει τιποτα bootarei κανονικα...

  • Ηταν fat σκετο...το εκανα fat32 αλλα παλι το ιδιο μου κανει πρεπει να το εχω κρατημενο το οκ η απλα να το πατησω?

  • Και μετονόμασε το αρχείο noforce σε force

    εχει αυτα τα 3 αρχεια μεσα


    rootfs.tar.bz2

    kernel.bin

    imageversion


    δεν υπαρχει κατι να αλλαξω σε force

  • ωχ εκανα μαλακια ειχα κατεβασει το usb.zip συγνωμη για την ταπαιπωρεια φιλε και σε ευχαριστω

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!