Edision OS mio4K UHD DVB-S2x - DVB-T2 - multistream - blindscan

There are 403 replies in this Thread which was already clicked 37,927 times. The last Post () by giorbak.

  • Χρονια πολλά καλή χρονια με υγεία

    Και ότι επιθυμείτε


    Μερικά πληγήν που δοκίμασα

    Xc lite v2 plugin ok

    Xtream arm plugin δεν λειτουργεί

  • Code
    'data2.so': wrong ELF class: ELFCLASS32


    ειναι κλειστού κωδικά όποτε θέλει τα lib που έχει μέσα lib1.so & data2.so (και ειδικά το data2.so που έχει το ζουμί ) να γίνουνε για aarch64 αυτο να πείτε στους σερβεραδες γιατί αυτός που έχει τα γένια έχει και τα χτένια ειδάλλως να μας δώσουν το κωδικά για να τους το κάνω σε aarch64...

  • Παιδια εχω ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ με τον μιο

    Κανει σε ολα τα ιματζες ατβ πλι κτλ... randomly κατι περιεργα.

    σαν να κρασαρει σαν να ανβοσβηνει η εικονα και ολα αυτα για λιγοτερο απο δευτερολεπτο.

    Δεν μπορω να σας το στειλω διοτι ειναι στιγμιαιο και τυχαιο

    η εικονα επανερχετε σε κλασματα μετα απο 10 λεπτα τυχαια μπορει και 2-3-4-5 λεπτα το ιδιο

    Πως να το πω ,,σαν να βγαζει φλας σαν φοτωγραφικη μηχανη.

    Λετε να εχει προβλημα το εσωτερικο κυκλωμα τροφοδοσιας.

    Το λεω αυτο διοτι αλλαξα και εχωτερικο καλωδιο τροφοδοσιας

    Τα εχω βγαλει ολα εχω αφησει εθερνετ και λνβ και εχω αλλαξει ολες τις Hdmi θυρες.

    Εχω τρελαθει.......λετε να καηκε?

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Το εβγαλα απο το ups και το δοκιμαζω τωρα μεχρι στιγμης καλα παει---δεν το κανει---Ιδομεν---

    Edited once, last by lex7791 ().

  • Καλησπερα παιδια καλη χρονια να εχουμε.Εκτος απο oscam-emu που ειχε πανω το satdream gr image γιατι δεν παιρνει ουτε cccam -mgcam απο τα plugins????

  • mgcamd για επεξεργαστη arm δεν υπαρχει...

    cccam για arm υπαρχει μονο η εκδοση 2.32 (η οποια ειναι κομμενη) και η οποια μπαινει,μονο με την τελευταια αναβαθμιση...


    η δικη μου απορια, τι ακριβως δεν μπορειτε να κανετε με το oscam,που το κανει παραπανω το cccam η το mgcamd?

  • δεν φωναζω,πραγματικη απορια μου ειναι...(γιατι δεν εισαι ο μονος που τα ψαχνει)


    μεσα στο feed δεν υπαρχει? (πρασσινο /πρασσινο/ softcam)

  • εως να φτιαχτουν καποια απαραιτητα, για οποιον θελει cccam 2.32


    Κάνουμε πρώτα εγκατάσταση το lib32-aarch64.
    Έπειτα το cccam.

  • Καλημερα σε ολους!

    Νεο μεγαλο update για Mio4k πριν καποιες ωρες!!!

    -------------------------------------------

    https://github.com/edision-open/meta-edision

    -------------------------------------------------------------------


    Update 02.01.2019,,, Linux, E2, HBBTV and Gstreamer



    Update Linux to 4.20, Bug fixes and performance improvements.


    add t2mi raw mode, with raw mode enable you can use astra-sm, default disable only single t2mi tp working


    fix HBBTV Exit OSD Position


    fix DTS Downmlx issue

    ===============================================================================================


    Mια ερωτηση

    Τετοιο update θελει reflash new image ή γινεται και με μεσω online update?

    Edited once, last by lex7791 ().

  • Καληπσερα σε ολους σας!!!

    Θελω την βοηθεια σας και ιδιαιτερα τη βοηθεια των πιο ειδικων οσον αφορα τις ρυθμισεις εικονας/ηχου του Mio4k....

    Επειδη εκτος απο την 4κ τβ που εχω συνδεσει τον δεκτη ,,, τον συνδεω και με μια πλασμα σε αλλο δωματιο.....

    Θα ηθελα να ρωτησω,,διοτι δεν τα κατεχω αυτα,,,Τι ειναι το hdmi hdr/χρηση προεμφασης Hdmi/υποστηριξη hlg and hdr10

    Kαι τελος αυτο που λεει "να επιτρεπονται τα 12 και 10 bit.

    Σας παρακαλω φωτιστε με διοτι με ενδιαφερει πολυ και οταν τον συνδεω στην plasma μου κανει ramdom παρασιτα η εικονα 1ος δευτερολεπτου και μετα τα ξανακανει και παει λεγοντας.Αυτο συμβαινει στην Plasma.Σε μια lcd kai μια led που εχω ,μη 4k,,παιζει κανονικα.Οπως επεισης στη 4κ που εχω στο σαλονι παιζει αψογα.Μηπωs πρεπει να πειραξω κατι απο αυτα που προανεφερα για να μην κανει(οχι παντα και συνεχεια) παρασιτα η εικονα στην Plasma?

    Σας ευχαριστω!

  • 2,32 σε εμενα δεν εχει μονο 2,30

    και φυσικα δεν την φορτωνει..

    φίλε για καλό στο είπε ο georgeflu

    έχεις πάρει στα χέρια σου 1 νέο εργαλείο

    και το oscam είναι πολυ-εργαλείο!!

    οπότε γιατί να πηγαίνουμε προς τα πίσω στο παρελθόν όταν το OScam τα κάνει όλα & μπορείς να σετάρεις πάνω του κάθε λύση που μπορεί να δωθεί?;

  • νέα εικονίδια για τις μπάρες πληροφοριών στο skin του Satdreamgr6 συν την προσθήκη για το MIO εικονίδια SDR/HDR/10/HLG



    HDR

    HLG

    λαμπάκια γιορτινά.....αυτά είναι!

    good job :firewor1k:

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!