Edision OS mio4K UHD DVB-S2x - DVB-T2 - multistream - blindscan

There are 403 replies in this Thread which was already clicked 38,289 times. The last Post () by giorbak.

  • το usb να ειναι σε fat32 ... και αφου το περασεις στον "root"του usb ,μεσα στον φακελο osmio4k κανε μετονομασία το noforce σε force

    το βαζεις το usb στο δεκτη οπου ειναι εκτος της πριζας , και βαζει τον δεκτη στο ρευμα και περιμενεις να φορτώσει

    476a1a501dde0f05.jpg

    63ed38e510e9d725f.jpg

  • σε satdreamgr

    opkg update 

    opkg install astra-sm

    Kαλημέρα. Το πρόγραμμα το οποιο χρησιμοποιείς για να κάνεις install το astra-sm είναι το dcc ή μέσω command prompt από υπολογιστή δίνοντας την ip του δέκτη?

  • Ευχαριστώ

    για εντολες telnet γενικοτερα, dcc η putty...

    για ftp ,dcc η filezilla

    Ευχαριστώ πολύ. Το συγκεκριμένο αρχείο-astra-sm- γίνεται download και εγκατάσταση αυτόματα μόλις γράψουμε την συγκεκριμένη εντολή?

  • Καλημερα σας.εστειλα email στους δημιουργους του e2iplayer για υποστιριξη αρμ64.και η απαντηση που πηρα ηταν αυτη:

    Hello,


    Yes, on the one of the last version ("2019.01.17.04") support for arm64 has been added (in the E2iPlayer it is called aarch64).
    It is not fully tested because I do not have such receiver.

    Η ερωτηση ειναι πως περναω το τςλευταιο update που μου αναφερει?

  • Ευχαριστώ

    για εντολες telnet γενικοτερα, dcc η putty...

    για ftp ,dcc η filezilla

    Ευχαριστώ πολύ. Το συγκεκριμένο αρχείο-astra-sm- γίνεται download και εγκατάσταση αυτόματα μόλις γράψουμε την συγκεκριμένη εντολή?

    δινεις την πιο κατω εντολη

    Code
    opkg install astra-sm
  • Καλημερα σας.εστειλα email στους δημιουργους του e2iplayer για υποστιριξη αρμ64.και η απαντηση που πηρα ηταν αυτη:

    Hello,


    Yes, on the one of the last version ("2019.01.17.04") support for arm64 has been added (in the E2iPlayer it is called aarch64).
    It is not fully tested because I do not have such receiver.

    Η ερωτηση ειναι πως περναω το τςλευταιο update που μου αναφερει?

    η θα βρεις την τελευταια εκδοση στην ενοτητα του e2player και θα την κανεις χειροκινητα εγκατασταση, η θα περιμενεις εως να γινει update στα feed του image, και η με online update θα ερθει η νεα εκδοση, η απεγκατασταση και με ξανα εγκατασταση,θα ερθει η νεα...

  • Λοιπον προσπαθησα να κανω ενημερωση μεσω του e2iplayer τιποτα,πεταεθ το κλασικο σφαλμα.προσπαθησα με opkg update μπας και μου βγαλει την τελευταια εκδοση παλι τιποτα και προαπαθησα μεσω της εντολης που λεει στο site τους:

    wget http://www.iptvplayer.gitlab.io/iptvinstaller.sh -O - | /bin/sh

    Παλι τιποτα. Οποτε λογικα περιμενουμε κατι νεοτερο?

  • Οτι και να σου πω θοδωρη ψεμματα θα εινα,εγω αναρτησα την απαντηση που μου εστειλε απο το email τους οταν τους ρωτησα για το αν θα υποστιριξουν arm64

  • λοιπον κατοπην συζητησης με τον ανθρωπο τον οποιο εφτιαξε το e2iplayer(να ειναι καλα ο μεταφραστης που ειχα διπλα μου καθως ψιλοσκραπας απο αγγλικα:unhappy2::unhappy2:) καταλαβα οτι δεν θα "αμμολαει" πλεον τα update του προσθετου και τα κραταει πλεον για φιλους και για την οικογενεια του.καθως μου ειπε να διαβασω το pinned post στο facebook του και οντως μερικα ζωα τον βριζανε κτλπ επειδη ειχε να κανει καιρο ενημερωσεις κτλπ κτλπ.οποιος θελει μπορει να διαβασει το pinned post του...


    https://www.facebook.com/E2iPlayer/

  • Καλημερα σας.εστειλα email στους δημιουργους του e2iplayer για υποστιριξη αρμ64.και η απαντηση που πηρα ηταν αυτη:

    Hello,


    Yes, on the one of the last version ("2019.01.17.04") support for arm64 has been added (in the E2iPlayer it is called aarch64).
    It is not fully tested because I do not have such receiver.

    Η ερωτηση ειναι πως περναω το τςλευταιο update που μου αναφερει?

    Οτι και να σου πω θοδωρη ψεμματα θα εινα,εγω αναρτησα την απαντηση που μου εστειλε απο το email τους οταν τους ρωτησα για το αν θα υποστιριξουν arm64

    λοιπον κατοπην συζητησης με τον ανθρωπο τον οποιο εφτιαξε το e2iplayer(να ειναι καλα ο μεταφραστης που ειχα διπλα μου καθως ψιλοσκραπας απο αγγλικα:unhappy2::unhappy2:) καταλαβα οτι δεν θα "αμμολαει" πλεον τα update του προσθετου και τα κραταει πλεον για φιλους και για την οικογενεια του.καθως μου ειπε να διαβασω το pinned post στο facebook του και οντως μερικα ζωα τον βριζανε κτλπ επειδη ειχε να κανει καιρο ενημερωσεις κτλπ κτλπ.οποιος θελει μπορει να διαβασει το pinned post του...


    https://www.facebook.com/E2iPlayer/

    ε σου εξηγεί ότι arm64 = architecture 64 ............είναι δηλαδή η <αρχιτεκτονική>


    σου κάνει σαφές ότι δεν είναι πλήρως δοκιμασμένο & ότι ΔΕΝ εχει δέκτη τέτοιου τύπου ακόμα.....δλδ arm64 => 4K

    άρα είναι ακόμα νωρίς


    όσο αφορά για τα <γαλλικά> που του γραφαν στο facebook

    είναι πολλά ζώα που σαν να μην έφτανε που κάποιος δίνει με προσωπικό χρόνο ΔΩΡΕΑΝ τζαμπα δλδ κάτι θέλουν & ΡΕΣΤΑ από το ΤΙΠΟΤΑ :censor::offended: και να μετά η κατάληξη

    γιαυτό πιστεύω ότι αυτοί πρέπει να απομονώνονται αφενός

    και αφετέρου όταν κάτι αξίζει να δίνουμε & κανα ευρώ donate


    γιαυτό διαφωνώ με τον georgeflu

    θα έπρεπε να έχετε κάπου για donate στο SatDreamGR

    και γιατί όχι όποιος συνεισφέρει να απολαμβάνει κάτι παραπάνω


    πρόσφατα έκανα 2 δωρεές σε 2 φοβερές εφαρμογές που θα πρότεινα να δείτε για όσους θέλουν την πλήρη έκδοση είναι το donate


    1. Dream Player

    έχει 2 εκδόσεις. μια για android τηλεοράσεις & box & μια για κινητά & ταμπλέτες android

    θέαση καναλιών σε android συσκευή από δέκτη μας σε άλλο δωμάτιο/TV του σπιτιού. αρκετά χρήσιμο!


    2. Xplore (σαν το ES File Explore αλλά το κατατάσσω ως ανώτερο)

    πέρα από την πλοήγηση σε αρχεία android συσκευής, μπορούμε να επικοινωνούμε με υπολογιστή σαν FTP ;)


    IoT:GMlinuxsat1:

    Internet of Things

  • Στο image satdreamgr έχουμε την επιλογή blindscan? γιατί πηγαίνοντας στο service searching δεν βρίσκω αυτήν την επιλογή.

    Επίσης να ρωτήσω κάτι άλλο. Eχω περάσει στο modem της wind τους dns servers της cloudflare, για το εύκολο άνοιγμα των απαγορευμένων ιστοσελίδων και παρατηρώ το τελευταίο διάστημα ότι έχουν σταματήσει τα κολλήματα που είχα γενικώς με το internet και με τον 'σερβιτόρο' του δέκτη. Μπορεί κατά τη γνώμη σας η αλλαγή των dns servers να λύνει κάποια τέτοια προβλήματα του internet?

    Ευχαριστώ

  • μολις παρελαβα τον δεκτη, θελω να περασω το vhannibai-autosetting.δοκιμασα το αρχειο ( vhannibal-autosetting-1.1-oe2.0-arm.ipk) και δεν εγινε εγκατασταση.Το image ειναι satdream. μηπως υπαρχει λυση.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!