Λήψη δορυφορικών καναλιών

There are 48 replies in this Thread which was already clicked 5,206 times. The last Post () by lex7791.

  • και θα θελα πολυ να δω τι θα πιάσει.......

    γιατί έχει είπε έναν παλιό δέκτη που αν είναι dvb-s δεν θα μπορεί να χει ακρίβεια στα s2 (hd) ^^

    αφήστε που αν δεν είναι enigma2 τι σύνδεση να κάνει με το android κινητό για τη λήψη


    .:T3O:. Θοδωρή ΚΟΚΚΙΝΗ από μένα

    στo ΡΜ έγραφε ότι πήρε edision 100cm steel και άλλ'αντ΄άλλα της παρασκευής το γάλα γενικότερα

    ας κάτσει να πληρώνει


    δίνει λέει μέχρι 5 ευρώ........όποιος έχει σερβιτόρο ας του δώσει :hello

    premium content με 0 έως 5 ευρώ. ρε τι κορόιδα που είμαστε οι υπόλοιποι που έχουμε δώσει τόσα για εξοπλισμούς κλπ κλπ

  • Το edision το χτυπησανε στη μεταφορα και το αλλαξα με engel axil LH120.

    Τον παλιο δεκτη μου το δωσανε δανεικο για να κανω τη στοχευση με ταρατσοτηλεραση

    αν δεν κανει θα παω την 55αρα στην ταρατσα.. η 55αρα ειναι καινουργια και εχει 2 dvb-s2 δεκτες.

    Τελικα για αυτο που θελω hotbird+astra+οτι κατσει πρεπει να παρω high gain η οχι ?

    Τωρα στην παραγγελια εχω βαλει 3 inverto black premium να τα αφησω ή να παρω 1 κανονικο και 2 slim ?

    Ε ναι για premium δινω μεχρι 5 ευρω ποιο πανω δεν δινω αμα δεν εχει με 5 ευρω θα εχω τα δωρεαν..

    Αφου 21 ευρω δινω στη συνδεση internet και μου ειπανε προσφορα απο τη vodafone νόμιμο iptv nova με τα sport καναλια +24ari+σταθερα+5 ωρες κινητα 26 ευρω δηλαδη 5 ευρω επιπλεον απο αυτα που δινω...

    Δηλαδη με 5 ευρω επιπλεον premium iptv νομιμο...

    Δεν ειναι παραλογο να δωσω παραπανω ?

    Edited once, last by jkk ().

  • Οχι δεν δουλευω κανενα.

    Δεν εχω ξαναβαλει δορυφορικο και δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να παρω.

  • άμα είναι 3 κιλά άστο

    με τόσα δωρεάν ή του 5ευρου που θες εσύ στο τέλος θα χεις χαλάσει περισσότερα & θα κάθεσαι να τα κοιτάς μου φαίνεται. κι εμείς έχουμε sony android αλλά δεν νομίσαμε ποτέ ότι θα τα δούμε όλα στη ζούλα :D:S


    το νόμιμ0 IPτν είτε βοντα του βου είτε άνεμο βιζιον θέλει πάνω από 8mbps σε adsl ενημερώσου

    και off the record να σου πω τύπε επειδή η θεωρία απ'τη πράξη απέχει παρασάγκας........φίλος είχε βάλει βοντα τιβι & με 12mbps σε adsl έκανε μπαπαριές ^^ άρα αν δεν έχεις vdsl έστω & 30αρα τότε μην το χεις & σίγουρο

    άσε που είναι 720 ανάλυση :hello


    η πειρ@τιά είναι φιλοσοφία όχι οικονομικά σταθμά

    2 έτη με δικό τους δέκτη δεν υπογράφω. στην κινητή δηλαδή γιατί δεν κάνουν με δικό τους κινητό να δούμε γέλιο που θα πέσει απτη χασούρα που θαχαν.........

    κι έρχεται κι άλλο θέμα τώρα με τα MODEM-ROUTER σε vdsl που αναγκάζουν τον κοσμάκη να βάλει αυτά που δίνουν

    ο οτε ειδικά μας δουλεύει ψιλό γαζί.......δίνει power line, κεραιάκια & ότι άλλο σε TP LINK αλλά modem router δεν δίνει TP LINK (δεν είναι καλά?;) :P ότι ναναι πια

  • Βρε δούλεμα που μας ρίχνει ο φίλος και και έχετε την υπομονή μια συνεχίζεται να τον βοηθήσετε .

    smel3 Πάνο ξέρεις τι φοβάμαι?

    μην αντί για πιάσιμο δορυφόρου, πιαστεί η πλάτη του τού πα-ϊ-διού εκεί πάνω με τόσο κρύο & υγρασία τέτοιες εποχές

    νομίζω όμως ότι στο τέλος θα βγει ηθικό δίδαγμα.....

  • Εχω 16mbit πραγματικα το θεμα ο λογος που δεν εβαλα iptv

    ειναι οτι δεν θελω να δεσμευσω τα 10+mbit και γι αυτο κοιταω δορυφορικο.

    Βεβαια στο δορυφορικο με τα sport καναλια η νοβα θελει καπου 30ευρω επιπλεον.

    Ευρωλιγκα επαιζε εδω τσαμπα η ερτ μεχρι που περυσι την πηρε η nova

    ολο ομως και καποιο κρατικο δωρεραν καναλι θα δειχνει στην ευρωπη ευρωλιγκα οπως εδειχνε και η ερτ ..

    Η ευρωλιγκα δεν ειναι τοσο premium οσο το nba και το champions league

  • άμα βρεις κρατικό ευρωπαϊκό κανάλι να μεταδίδει ευρωλίγκα, σφύρα το και σε εμάς!!!

    υ..γ. όχι 1 ματς κάθε 3 αγωνιστικές...

  • ημιμάθεια χειρότερη της αμάθειας:!:


    τι θα κάνεις, θα δεσμεύσεις 10+ mbit?; για το IPτν? πώς φαίνεται ότι δεν ξέρεις.........όταν & ΑΝ βρεις πες & σε μας που έχουμε μείνει πίσω ^^:P

    για το 720 ανάλυση του νομιμου IPτν έκανες τουμπεκί & δεν απάντησες όμως είδα

    α κάνε & καμιά μετάφραση-μετατροπή, γιατί μόνο εσύ μετράς σε mbit. ούτε οι εταιρείες που το δινουν

  • το 720 δεν με ενοχλει

    Οταν λεω 16mbit ειναι 16mbit per sec ειναι καλη ταχυτητα

    για να παιξει iptv χωρις απαιτησεις αλλα δεν θελω να το δεσμευσω για iptv.

  • για astra/hotbird οτι lnb και να βαλεις και οτι πιατο και να βαλεις (απο 65εκ και πανω) θα βγαλει.

    για επιπλεον... εγω ειχα βαλει ως 8 σε πιατο penta 80. εκει θες μερικα στενα lnb (οχι ολα) για τους πολυ κοντινους δορυφορους και φυσικα 8αρι diseq. το θεμα ομως εδω,ειναι εαν η τηλεοραση σου μπορει να διαχειριστει περισσοτερα απο 4.

    αυτα ως προς τη ληψη. για τα υπολοιπα,δεν εχω κατι να πω.

  • το 720 δεν με ενοχλει

    Οταν λεω 16mbit ειναι 16mbit per sec ειναι καλη ταχυτητα

    για να παιξει iptv χωρις απαιτησεις αλλα δεν θελω να το δεσμευσω για iptv.

    https://www.youtube.com/watch?v=TLBaZ8NQ7iA


    δεν δεσμεύεσαι & δεν σοβαρεύεσαι

  • Μετα απο απιστευτη ταλαιπωρια επιτελους μου φερανε το πιατο χωρις να ειναι χτυπημενο.

    2 φορες το ειχανε φερει χτυπημενο και αλλες 2 φορες δεν καταφερανε καν να το φερουνε.

    Τελικα εχω το engel 120cm και 4 lnb 3 μονα και 1 διπλο inverto black premium diseqc 4to1 και βαση εδαφους.

    Τι δορυφορους μπορω να πιασω με αυτα ?

    Πηρα τεχνικο τηλ και μου ειπε 50 ευρω για στοχευση σε 3 δορυφορους.

    ΘΑ το κανω μονος μου που ειναι καλα να το βαλω? εχω ενα σημειο που εχει τοιχο βορεια να το βαλω

    κολλητα στον τοιχο να κοβει τον αερα ? η και να το χτυπαει αερας δεν εχει θεμα ?

  • Δεν ειναι το θεμα μου τα 60 ευρω του τεχνικου τοσο οσο οτι θελω και να δω πως

    πιο πίσω έλεγες ότι δε έχεις θέμα τα 60 ευρω .... και κάπου είδα ότι σου λέγανε για τον dreambox τον πήρες ????

  • ξεκίνα να κατακορυφώσεις τον ιστό, να το στερεώσεις και να βάλεις και τη ράγα πρώτα.. τα υπόλοιπα έπονται..

    δέκτη πήρες???

  • Οχι δεν πηρα δεκτη θα κρατησω το διπλο που εχει η tv.

    Ενα δεκτη που δωσανε δανεικο για τη στοχευση μονο.


    Ο αερας ειναι μεγαλο προβλημα για πιατο 1.2m ?

    Ενα τετοιο πιατο μεχρι τι ανεμους μπορει να αντεξει ?

    Να το βαλω διπλα σε τοιχο να μην το πιανει ο αερας ή δεν εχει θεμα

    και να το βαλω οπου βολευει ?

  • Μετά από 16 χρόνια, που έχω το ίδιο κινητό πιάτο του 1,2 μ. θα σου απαντήσω με βάση τα όσα μου είχε πει ο εγκαταστάτης (μάλλον έκανε καλή δουλειά για να αντέχει τόσο χωρίς κανένα πρόβλημα).


    1) Ο αέρας μπορεί να γίνει μεγάλο πρόβλημα, αν είναι κινητό και το έχεις στους πολύ δυτικούς δορυφόρους 30w κλπ πολλές ώρες και φυσάει 10 μποφόρ (αλλά καταλαβαίνω ότι δεν θες να στοχεύσεις προς τα εκεί)

    2) Η εγκατάσταση καλό είναι να γίνει στο έδαφος κι όχι σε τοίχο και να είναι στέρεη

    3) Το δίπλα σε τοίχο εξαρτάται πόσο δίπλα για να μην σε κόβει από λήψεις. Το δικό μου έχει έναν τοίχο βόρεια αλλά απέχει περίπου 4 μέτρα. Οπότε δεν το λες ότι περιορίζει υπερβολικά τους βοριάδες

    • Official Post

    Για να μην ανοίγω νεο θέμα το γράφω εδώ που νομίζω ότι είναι σχετικό

    Ρίξτε μια ματιά στο λινκ, είναι αναφορά από Κροατία

    https://linuxsat-support.com/c…a-satellite-by-satellite/


    Κάτι ανάλογο θέλω και από Ελλάδα (δεν μπορεί να έχουν αυτοί και όχι εμείς:laugh1:) οπότε θέλω 5-10 αναφορές να βγάλουμε ένα Μ.Ο

    Μιλάμε πάντα για minimun size


    .:T3O:. τα κάνεις μια σούμα φιλε και μου το δίνεις να το ανεβασω στα Articles :thank_you2:

  • δυστυχως στην Ελλαδα, οι δεσμες ειναι με τετοιο τροπο,που δεν υπαρχει κατι fix σε πολλους δορυφορους.

    πχ... 5W εγω εδω τον βγαζω με 65cm, Λαρισα 85 , Αθηνα 1-1.10, Κρητη αστα να πανε...

    ενω ακριβως το αντιθετο με 26Ε , 7W κλπ...

    εκτος κι αν γινει οπως ειχαν παλαιοτερα τα περιοδικα, ΒΔ 65 - ΝΑ 1.40...

  • συμπολίτη ΒορειοΕλλαδίτη κάτι για γλώσσα κανάλια Macedonian αναγράφει ο συμφορουμιτης που έβαλες link για δες.......

    94054133_mac.jpg

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ παντού τα ίδια. το όνομα, η γλώσσα κλπ? έχουν ήδη εκχωρηθεί αλλά κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου ΧΑΛΑΡΟΥΪΤΑ


    τα λεγα τα τελευταία έτη όπου σταθώ κι όπου βρεθώ σε σημείο που γινόμουν γραφικός & να που ρθε πάλι στην επικαιρότητα το θέμα

    να δω τι θα κάνετε τώρα εσείς οι Βόρειοι.....γιατί μόνο ένας Τριπολιτσιώτης Καρατζαφέρης τα λεγε αλλά τον μαύρισαν

    οι ντόπιοι βΟλευτές ανύπαρκτοι & κατώτεροι των περιστάσεων


    κατά τα άλλα ο πατήρ του κυριακούλη Μητσοτάκη έλεγε έλα μωρέ μετά από 10 χρόνια κανείς ουτε που θα το θυμάται

    μα τι προφήτης κι ο Δρακουμέλ.


    το δε κανάλι Μακεδονία Θεσσαλονίκης του Κυριακού το γράφουνε "M." μην τυχόν & προσβληθούν οι γείτονες ε?;

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!