PurE2 sada ima svoju sekciju ovdje...

There are 163 replies in this Thread which was already clicked 10,323 times. The last Post () by slobo2712.

  • Pa sto koj .. ne razumete Sad Da pojasnimo


    1--.znam ja sto su particije i multiboot siguran sam bolje od neki ne svi ali od neki

    ali neznam zasto to nigde ne pise kad kupujes reciver

    posto sam ja i edission kontaktirao ali oni kazu da kontaktiram openatv forum ili openpli oni nisu za to posto je open software a zeggema nikad i necu da kupim to je za mene jos noname a sto je do vu+ oni imaju support ostali mogu da sanaju o tome satco-europe.de VTI i drugi..

    Tasos Ntampoudis <tasos@edision.gr>

    to me, Support

    Dear Sir,

    Thank you for contacting EDISION.

    E2 LINUX are professional and flexible stbs but need certain skills and know-how to use.

    About OS MIO 4K stb, it has 4 partitions as default which can be modified to increase storage.----nema to u usermanuel

    This is a little bit complicated for an average user. -------Nek mi da link How to for dummy

    If one tries to do so, he will probably manage to get it out of order.---Znaci moze se samo treba da ja gubim vreme nemaju oni image sa 8gb pa da ga uplodaju i gotova stvar ili bar neki step by step fino sa slikica

    Actually EDISION is not responsible for the software included in the box. LINUX STBs come with open software. There are a lot of versions such as OPENATV, OPENPLi etc. You can contact these teams or some forum to help you further about your queries.----pa ovako mogu i ja da imam Firma support i software od neko treti idi na forum trazi ----E to nema Kod VU+ Gigablue (imaju svoju verzija imaga uvek)

    ali neznam zasto to nigde ne pise kad kupujes reciver


    Kako musteriju da mu posle objasnim da nema 8 gb kad stoji na kutiju da ima sto da mu kazem da me on razume on zeli da gleda tv i da ima 8 gb.

    E sad da sam znao da treba da idem po forume i da se prepicavam za da bi dobio info kako bi mogao da koristim to ostalo 6 gb za mediaportal iptvplayer, timeshift ,epg, buffering ,picons, i ostalo nikad ne bi ga kupio a sad cu da ga i vratim samo me Gorski zajebo reko da probam PurE2 sad ga sam zavoleo malo.



    Kome treba 4 images ? ja hocu da gledam tv ne da skacem te tamo te vamo a ima i openmultiboot ako treba da probam novi image

    aj mi objasnite zasto ima 4 image pa samo ti PurE2 treba *** Hvala ti GORSKI momentalno ste 1A za Deutschland****


    Ja sam ovaj ruzan reciver mislim na izgled design ( dalinski ha ha to je bilo moda 1990) KUPIO za da ga nudim posto sam vigeo sledece:

    2 GB DDR 4 2400mhz 8GBemmc2 Flash memory BT 5,0 WIFI ac sa anntena DVB C ,S , T2


    A kad ga nudim kupcu- musteriju kako da mu posle objasnim da nema 8 gb kad stoji na kutiju da ima.Dacu vam broj i email od ludje pa im ti RUSPI objasni vidim da se ti mozda vise razumes kako oni mogu da menjaju images dok gledaju TV


    Da me ne razumete greskom ili da me sad razumete ja imam 2 3 image probujem sve je ok znam ja multiboot i koristim probao ja samo sam kontaktirao edission i ovde i Gorski I Capitan od Openatv dali ima mogucnost da ima samo jedan image i 8 gb to je to sad dali smo se razumeli????


    I kako to Edission nema poima ili vremena pa me salje po forume da si gubam vreme?

  • Do Gorski

    Tema dana :// 8Gb vs kome treba 4 images strup.. kad Imamo PurE2 image:welldone:???

    Dobro utro srdecni pozdravi do site vas prisutni


    Snasao sam se ja ne pitam za mene znam ja da multiboot ima to i neki osctagon ja mislim nego upustvo zasto nema edission How to ..

    nemam ja vremena da sve probam i da objasnujem ljudima imam ja montaze reparature servere hotele restorane odrzavam web strane webserever acsesspoints marketing IPTV pun k..

    PurE2:welldone: image je uneo novu nadu za e2 bravo bar neko nesto hoce da napravi svidja mi sve ko fnc ocekujem nove fnc plugins taj e2iplayer samo nikako da se instalira a i ne treba sad radi MPmpgz i FNC e ako se moze netflix amazon to bi bilo super znam da je tesko samo kazem mozda ko zna a i treba da ubacite jos neke marke recivera da se procujete malo vise .Ja cu da svima pisem i da ve stavim na net ima i video da napravim kad budem imao vremena.


    Treba 8 Gb za naprimer timeshift epg picons buffering series download for offlinewatch etc... Zasto da ne 8gb kome treba 4 images KAD IMA PurE2 ??? Nema Bolji Za Deutschland od Vas tocka Ende kako sam se prijatno iznenadio ali mozete jos blje o tome sam i pricao ovde negde na forumu pre neko vreme da mora da se ide napred.


    Sto se tice mio4k da skratim moze li na vas image da dodam 4 gb da ostanu samo start up 1 i 2 i to da bude tako da 4gb idu na media-hdd ili neki specijalni firmware image nesto...


    I hocu da podrzim vas proekt preko donacije za svaki reciver koli ja prodam a vi imate image i za oni koje bi htele da se prebace od openatv kod vas da doniramo sa macadress ili user name za vas team i fnc plugine evo moj mail pa ako zelis da radimo kontaktiraj me skopski@gmail.com

  • Ha, cuj, ako nemas vremena - plati, pa klati, nemoj nas ovdje zaklati... :laugh1: tim svojim nebulozama... Ti bi na gotovo, na izvol'te - vazi, brate, nadji nekoga 'ko ima vremena i znanja, da ti sve postavi i mir, pa da se ne natezemo ovako...


    Pricas svo vrijeme napamet, bez da si probao, bez da si razmislio - eto tu ti je problem br. dva. Uletis sa predrasudama, dakle ides djonom od samog starta, plasis se da istrazujes malo...:head banger:


    Ako se ne plasis - vidi prvi pasus: plati, pa klati...


    Mi smo ovdje hobisti, ne zaradjujemo, pa ti vidi... Nije nama do para. Ali jest do minimuma pristojnosti - ono, da ljudi ne izvoljevaju, jer im se ne da ni probati, a kamoli razmisliti... Cuj "ti ocekujes..." Ha, tko si ti pa nama da ti od nas ista ocekujes? Na osnovu cega? CIme si ti to zaradio? Svakako ne otvorenim umom i srcem. Jedva si i probao PurE2. Zgemmu neces ni da probas. Aman. 'Ajde ti onda VU-u i tamo "ocekuj" i "zahtjevaj", sve na izvol'te, pa mir, moj gospodincicu...:eye roll:


    A kome nije dosta 2GB u particiji - ijao si mu mila majka...:spit:


    Kome nije dobro da ima vise particija i imagea instaliranih - ijao si mu mila majka...:angear:


    Pa sad ti izvoli izmisljati i reci da ti nismo rekli...:rasta2bigsmoke0gf1::hello

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • VIdi ga, ovo je sada uvredljivo - a znas zasto? Zato sto ti sudis o nama iskljucivo po sebi, po tome kakav si ti!!!


    Idi napadaj nekog drugog i jos imaj drskosti da ga pitas da ti objasnjava i pomaze...


    Setaj, sto se mene tice nema vise nikakve pomoci, neotesanac agresivni!!!

    "Enlightenment is man's emergence from his self-incurred immaturity. Immaturity is the inability to use one's own understanding without the guidance of another. This immaturity is self-incurred if its cause is not lack of understanding, but lack of resolution and courage to use it without the guidance of another. The motto of enlightenment is therefore: Sapere aude! Have courage to use your own understanding!"


    http://www.columbia.edu/acis/ets/CCREAD/etscc/kant.html

  • dobro ok probacu zgemmu moze li sa dva start up ili ne i kako ako ne radi startup 2 da se vrati na 1 gde je boot menu

    moze zgemma h7 sa 2 start up evo ovdje mozes skinuti ;)


    zasto ne bi radio start up 2?a mozes se i vratiti na start up 1 ako vec zelis


    http://pur-e2.club/OU/images/index.php?dir=6.2/airdigital/H7-2partitions/


    evo i ovdje.malo citati i traziti po forumu


    A unique PurE2 image for Zgemma H7 with only 2 partitions!

  • nasao sam boot menu je na: menu dugme na dalinski treba da se malo zadrzi dok pravi boot ali opet hvala puno

    meni treba image za osmio4k sa 2 particije

    ovo gore je za Zgemma H7 isti hardware li imaju ?

    ako nema moracu sam ima malo posla ali moracu sam da probam da formatiram nesto je bilo u GIt u image mislim treba da se smeni

    a za koji dan cu napravim detalini User Manual i How to za OSMio4k step by step

    e upravo sam od opentv dobio link kako da se preformatira u 8gb pogledacu

    izvinite opet na sve ali nemam stvarno vremena da sve sam pregledam zato ima image bulders nisu reciveri besplatni trebali bi Firme koje prodaju oni da imaju detalini User Manual i How to.. nema vrska sto je opensource software mogu i oni da imaju forum ili sekcija

  • a niko i ne radi ovo od hobby daj molim te kao vi ste svi hobbysti ne radite za pare

    Malo si se zajebo. Mi nikada nismo uzeli paru za ovo, možda neki drugi da, ali mi ne.

    Osim ako netko hoće da donira za daljnje istraživanje, ali to nitko od nas ne traži.


    Ovo je posao koji radiš da bi drugi uživali, sve za džabe (nema tu pare), a za uzvrat dobiješ neinformirane ili polu-informirane korisnike koji samo znaju zahtijevati još više, kukati ili kuditi. I hrpu proizvođača i dealera koji neće/ne žele/ne mogu surađivati, pa se onda boriš da izvučeš iz toga što nemaš da bi dao krajnjem korisniku što više.

    Pa ti sad reci gdje je tu zabava, a kamoli zarada!?

  • E bravo Franc tocno tako Ali zasto kad sam ja kritizirao (i uvjek cu ) proizvođače i dealera da one se samo vade na to da je openalianse, openpli , i Imagebuilders ogovorni ili krivi za sve ovde na forumu i na i druge forume a i direktno preko email onda me svi napadaju.

    A nigde nema objasnenje kako da imas samo 1 ili 2 particije ili da to proizvođači i dealeri da stave taj info na web treba da trazis sam


    Ja za vas neznam to sam se malo bio iznervrao od Gorski i ostali IZVINITE Molim pogresio sam a i on trebao da zna rekao sam da mi HR SRB jezik nije bas ok i da mi je odmah rekao dali i kako se moze nesto uraditi a ne da se kao zezaju kako neznam

    imas puno slikica, puno pazljivo napisanog infa, sta i kako - pogledaj pod Stickies...

    Ne, nego Edision OS MIO 4K, koji ima 8GB flash, ali sa 4 particije, tako da mu je to kao "cudno", nikad covjek cuo za particije, sto li...??? :laugh1:


    E, i kao nije mu dosta 2GB za jedan image, ne znam sta se njemu vrzma po glavi...?

    u pravu si ti kada kazes da ga ne razumijes. ni ja ga ne razumijem

    A sto se tice Pur2 i ti posebno kako sto sam rekao mozda ne smo se dobro razumeli DA STE 1A Nummer 1 Beste The One and only Imageteam

    koji pokusava da napravi nesto novo bolje moderno i ja sam mislio da se donira za svaki reciver koji koristi image kako bi htio da pomognem za daljnje istraživanje

    sta sam lose rekao nisam mislio da mi se raportira da cu da vas da maltretiram ako nesto ne ide

    samo mi se mnogo dopalo to sto pokusavas i htio bi da pomognem i sta ako bi vi i zadradili neki dinar u Cemu je problem ?

    i to sto sam rekao" ocekujem nove fnc plugins" Mislio sam kad si vec poceo da ce siguro imati jos nesto novo

    nisam mislio samo za besplatne filmske plugine

    Netflix je kad razdelis na 4 user Po 2 3 eura a Amazon je sa Prime besplatan a ima i S.to i Stremio i druge

    tako da nisam samo to mislio

    htio bi da ima EXYU plugin svako ima nek svoj samo mi EXyu uvek nemamo i sto je tolko navredlivo ili zahtevno jednostavno

    moze ok videcemo ili kazes nema nemoze ne bi moglo ja i onako gledam na pc ili na Android TV

  • Pozdrav ekipi!

    Gorskog i Franca znam sa nekih drugih foruma - poseban pozdrav!

    Evo prvi put sam naletio na info o ovom imageu.

    Imam Dream HD525. ima li neki forum koji nije na njemačkom da vidim isplati li se ovo čudo stavljat u Dream.

    Trenutno koristim OpenATV 6.2 za CS i IPTV ( jedimakerxtrem za konverziju buketa )

    Koja verzija uopće ide na ovaj Dream?

  • gorski

    Molio bi te pomoc oko ove teme

    How to structure/setup PurE2: mounting devices/partitions in PurE2's Device Manager and what to send where!

    Nisam ti ja dobar u engleskom, shvatim ga ali pisanje me ful ubija pa ako mozemo ovdje malo oko mounta

    na zadnjoj nadogradnji pure 6.2 i 6.3 mi vise ne vidi usb stick, a vazan mi je radi stvaranja bacupa picona....

    Kad vratim bacup sve radi, nadogradim opet ne radi stick....

    Fstab datoteka u bacupu i poslije nadogradnje je ista

    u njoj je zapis:

    rootfs / auto defaults 1 1

    proc /proc proc defaults 0 0

    devpts /dev/pts devpts mode=0620,gid=5 0 0

    usbdevfs /proc/bus/usb usbdevfs noauto 0 0

    tmpfs /var/volatile tmpfs defaults 0 0

    sto god da pokusam kroz setup mount points ne dobivam zeljeno,

    prije mi je pisalo

    usb: ultra fit

    velicina:28gb

    mount:/media/hdd - uredaj: /dev/sda1 - vrsta: fuseblk R/W i to je radilo kako treba

    a sad stoji: mount: nista - uredaj: /dev/sda1 vrsta nedostupno


    Neznam dali je nesto nadogradnjom zbrkano, ima li jos netko ovakav problem na vu zero 4k !?


    Ako ti se da ponoviti tekstualno korak po korak kako pravilno mountati stick

  • Device Manager već postoji u pure2. Instalacija nekog drugog managera može poremetiti stvari.

    pManager - Device Manager - Mount Manager


    Uslikaj taj screen da vidimo što pokazuje.

  • Pure 2 ima mount menager, ali sto god da ja mijenjam u njemu prije pohrane mi javlja gresku i nista ne snimi tj vrtim se u krug vec satima, zato sam mislio ako gorski nadje vremena a lijepo je opisao mount temu u pure2 podforumu da napise u jednoj recenici tipa pmenadjer/upravitelj uredjaja/opcije mounta.....

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!