Ερώτηση σχετικά με το E2iPlayer

There are 243 replies in this Thread which was already clicked 22,750 times. The last Post () by Montezuma.

  • Για σας φίλοι . Χρησιμοποιώ το E2iPlayer Plugin.

    Γνωρίζω ότι κάποια πράγματα έχουν αλλάξει.

    Δεν ξέρω εαν έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα. Όταν θέλω να δω κάποιο Stream Sport από 365 ενώ μου βγάζει να επιλέξω και επιλέγω μου βγάζει error και μη έγκυροι σύνδεσμοι . Λύνεται αυτό πρόβλημα η κάνω κάτι λάθος ? Εννοείτε ότι έχω πέρασει και καινούργιες εκδόσεις κατά καιρούς από το ελληνικό φόρουμ

    Χερετω και καλό Πάσχα σε όλους

  • W@Rp

    Changed the title of the thread from “E2iPlayer plugin” to “Ερώτηση σχετικά με το E2iPlayer”.
  • καλησπερα φιλε και χρονια πολλα.το E2iPlayer δεν ενημερωνεται πλεον.ο ανθρωπος που το εχει δημιουργησει μετα απο σχολια και βρησιες στο προφιλ του στο facebook το "γυρισε" σε prive server για φιλους και γνωστους. τωρα αν καταφερεις και του στειλεις μηνυμα και δεχτει να σου δωσει κωδικους για prive server δεν το ξερω! αυτα γνωριζω εγω, καλη ανασταση!

  • παράκληση μην γράφετε με παρένθεση στο ακριβώς επόμενο δεν υπάρχει λόγος . Η χρήση της παρένθεση είναι όταν απαντάμε σε πιο παλιό ποστ ,είτε όταν δεν υπάρχει συνέχεια με τα προηγούμενα ποστ

  • Οκ.μπορουμε να εξηγησουμε κιολας τον λογο αυτον με την παραθεση ποιο ειναι το προβλημα?απλα να ξερουμε τι παιζει.

  • το γράφει ο greek mod, το έγραψε και ο super mod... κάποιος λόγος θα υπάρχει... και μάλλον το συνεχές ΄΄quote΄΄, δεν είναι και ότι πιο λειτουργικό για τα ματάκια μας κατά την ανάγνωση του φόρουμ...

  • περασα και την τελευταια εκδοση αλλα πουθενα δεν βλεπω κατι να ανοιγη. παντα μου βγαζει οχι εγκυροι συνδεσμοι . αυτο το προσθετο που δειχνει στην φωτο ο φιλος μεδουσα89 σαν TS player δεν το βρισκω πουθενα.

  • ποια εκδοση εχετε ?

    η τελευαια ειναι 20190425 r01 με ts player και xtream iptv

    Code
    Package: enigma2-plugin-extensions-e2iplayer
    Version: 20190425
    Section: misc
    Priority: optional
    Architecture: all
    Description: E2iPlayer / IPTV Player for Enigma2

    8c5455792adf13469a27042fd.jpg

    Την καλημέρα μου σε όλους.

    Έχω κατεβάσει και την 20190425 r01 έκδοση και την 2019.04.27.01

    Όλα λειτουργούν μια χαρά αλλά Ts Player και xtream iptv δεν βρίσκω στο menu.

  • Ψάχνοντας λίγο στον "μεγάλο ρουφιάνο" διαπίστωσα ότι υπάρχουν δύο εκδόσεις, μία με TSiplayer και μία χωρίς.

    Προσπάθησα να εγκαταστήσω αυτή που είναι με τον συγκεκριμένο player (να πω εδώ ότι η μία είναι περίπου 6Mb ενώ η δεύτερη περίπου 12Mb και με διαφορετική αρχιτεκτονική όπως διαπίστωσα αποσυμπιέζοντάς τη) αλλά το enigma2 κρασάρει κι όταν ξεκινάει δεν εμφανίζεται πουθενά το e2iplayer αλλά όταν πάω να κάνω απεγκατάσταση μου το εμφανίζει και το αφαιρεί.

  • Τελικά όλα εντάξει (με λίγο ψάξιμο :cool1:)

    Με εγκατεστημένο το e2iplayer σε κονσόλα με telnet δίνουμε την εντολή:

    Quote

    wget --no-check-certificate "https://gitlab.com/Rgysoft/iptv-host-e2iplayer/repository/archive.zip" -O /tmp/iptv.zip && unzip /tmp/iptv.zip -d /tmp/ && cp -rf /tmp/iptv-host-e2iplayer*/IPTVPlayer /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions

    και μετά από επαν/ση στο e2:

    9f38002.jpg

  • Το Ε2Player αντικαταστάθηκε από το Ε2istream, το οποίο ξεκίνησαν νέοι χρήστες , ύστερα από τον τερματισμό του από τον ιδιοκτήτη Samsam. Έχουνε νέο group στο Facebook όπου μπορεί να κάνει αίτηση κάποιος να μπει : https://www.facebook.com/group…67/?ref=nf_target&fref=nf

    και το νέο E2iStream 2019.05.29.01 δυστυχώς χωρίς κανένα ελληνικό ενδιαφέρον ακόμη στο :

    http://s000.tinyupload.com/ind…uVPTk4Ja_9OLRzeoyQ_PBK7GU

  • παιδιά θα κουφαθώ εντελώς.Σε Vu duo και με image openpli το τελευταίο, το plugin E2player (οποιαδήποτε έκδοση) και στην επιλογή greekdocumendaries παίζουν όλα τα links μέσω openload ή dailymotion , ενώ στον edision osnino pro και με το ίδιο image (openpli) στα ίδια links (openload) δεν θέλει να παίξει με τίποτα . Στον edision έβαλα και satdreamgr με το ίδιο plugin είτε μέσω feed είτε μέσω ipk και κάνει τά ίδια.

    Ξέρω ότι ο εκδότης του συγκεκριμένου plugin δεν το υποστηρίζει πλέον , αλλά η ίδια έκδοση στον ένα δέκτη τα παίζει όλα εντάξει και στον άλλο όχι?

    Πως γίνεται αυτό? Καμμιά βοήθεια?

  • λες "οποιαδήποτε έκδοση" αρα εχεις απο tunisia team(με το νεο plugin Ε2istream ) εγω δοκίμασα με τo E2player απο τα feed και φακελος του (2019) δεν υπάρχει...

    οποτε ας τα βρείτε με τους δημιουργούς του plugin για το πως & γιατί

  • λες "οποιαδήποτε έκδοση" αρα εχεις απο tunisia team(με το νεο plugin Ε2istream ) εγω δοκίμασα με τo E2player απο τα feed και φακελος του (2019) δεν υπάρχει...

    οποτε ας τα βρείτε με τους δημιουργούς του plugin για το πως & γιατί

    ααα όχι Ε2istream δεν έβαλα αυτή. Για το e2player λέω!!! Με το δικό μας image υπάρχει αυτή η έκδοση που χρησιμοποιείς στα feed ή έστω η τελευταία εάν παίζει. δεν ψάχνω να βρώ τίποτα, απλά με το δικό μας image ποιό e2player να βάλω ώστε να παίζει αυτά που δείχνεις.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!