​Edision OS Mio 4k Creating Backup Help.

  • Edision OS Mio 4k Creating Backup Help.


    pozdrav svima. molim vas za pomoć. pokušavam izraditi backup za edision os mio 4k ali nažalost nikako mi ne uspijeva.

    nešto izgleda krivo radim kad mi ne uspijeva izrada.

    ako ima netko tko zna kako napraviti backup za ovaj resiver,molim da napiše uputstvo.

    tako da krene backup podrša za ovaj resiver od mene. unaprijed hvala svima za pomoć.


    Hello everyone. I beg you for help. I'm trying to make a backup for edision os mio 4k but unfortunately it does not work.

    Something looks wrong when I fail to make it.

    if there is someone who knows how to make backups for this resiver, please write the instruction.

    so go back to support this resiver from me. in advance thank everyone for help.

    tordijal T-90 multifeed 5w,0.8w,1.9e,4.8e,9e,13e,16e,19.2e,23.5e,28e,33e,39e
    Triax 80 - Hispasat 30W
    Sony Masters OLED XR-48A90K
    VU UNO 4K SE - open atv,open pli,open BH....
    TERRA UHF POJAČALO AB011T
    FTE Eye 5G Lte2( 21-48 ) - Sveta Nedelja & Zaprešić
    SPAUN sparos HD DVB-T(2)/DVB-S(2) Analyzer
    Playstation 5

Edision OS Mio 4K PVR ready Linux Enigma2 Multi-Stream H.265 HEVC Receiver UHD 2160p

Download Edision OS Mio 4K Images and Enigma2 Team Support from OpenATV, OpenDroid, OpenESi, OpenHDF, OpenPLi, OpenSPA, OpenViX, Open Vision, PurE2, SatDreamGR.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!