Αγορά δεκτή Edision os mio 4k -octagon sf 8008

There are 17 replies in this Thread which was already clicked 1,722 times. The last Post () by W@Rp.

  • Καλημέρα φίλοι . Είμαι στην αναζήτηση για έναν δεκτή 4κ . Έχω κατάληξη στους Edision os mio 4k. Και στον octagon sf 8008 .

    Τον θέλω για δορυφορική χρήση και για iptv

    Και οι 2 τηρούν αυτά που ψάχνω πάνω κάτω . Ο octagon εδώ Γερμανία κοστίζει 110€ ο Edision 140€ . Και οι δυο σε combo .Ο octagon φαινετε να έχει μεγαλύτερο επεξεργαστή και usb 3.0 Θα ήθελα να διαβάζω την γνώμη των ποιο ειδικών και ανθρώπων που τους έχουμε στην κατοχή τους


    Ευχαριστω

  • Ο επεξεργαστής είναι της ίδιας επεξεργαστικής ισχύς,

    αλλα μετά από αυτό που έπαθε η huawei και από την ΑRM uk και είναι εκτός των "licenses " δημιουργεί πολλά θέματα ...Οποτε η octagon με cpu huawei (HiSilicon)δεν λέει πλεον (γιατι ειναι άγνωστο τι θα γίνει απο εδώ και πέρα )

  • Ο octagon sf8008 είναι κλάσεις ανώτερος από τον mio4k

    με καλύτερη υποστήριξη από το openatv και με plugin stalker.

    Tα περι arm huawei παραμυθια έχουν να κάνουν με τον εμπορικό πόλεμο μεταξύ usa και κίνας.

  • Στις κλάσεις αναφέρεσαι στα κλεμμένα plugins από την νυ?? Γιατί τότε θα πρέπει να μπει και ο vu zero4k...

    O πόλεμο δεν είναι μόνο μεταξύ usa και κίνας ,αλλά και Ευρώπης πλεον... συν Κίνας εναντίον Κίνας

    Γιατί θα υπάρχει πιθανότητα προβλημάτων από μελλοντικές αναβαθμίσεις



  • Τελικα κατέληξα στον octagon so 8008.

    Τον παράγγειλα και είμαι περίεργος να τον δω.

    Σε όσα φόρουμ διάβασα και έθεσα την ίδια ερώτηση σχεδόν όλοι μου πρότειναν τον octagon .....


    Θα τον δοκιμάσω και θα τα πούμε

    • Official Post

    Ειλικρινά Θοδωρή την ύπαρξη αυτού τού νήματος δεν την κατάλαβα :derpthink: Γιατί το λέω αυτό?

    Διαβάζω αυτά εδώ

    Είμαι στην αναζήτηση για έναν δεκτή 4κ . Έχω κατάληξη στους Edision os mio 4k. Και στον octagon sf 8008 ........................................


    Τελικα κατέληξα στον octagon so 8008.

    Τον παράγγειλα και είμαι περίεργος να τον δω.

    Σε όσα φόρουμ διάβασα και έθεσα την ίδια ερώτηση σχεδόν όλοι μου πρότειναν τον octagon .....


    Θα τον δοκιμάσω και θα τα πούμε


    αλλά ο ίδιος ''παίχτης'' έχει γράψει στα άλλα φόρουμ όπως καθαρά αναφέρει ο ίδιος αυτό:


    3aada4.png


    και από αυτά που γράφει καταλαβαίνω ότι έχει ήδη τον mio4k , ότι είναι συχνά πολύ ζεστός και οτι ψάχνει ένα ψύκτη για να λύση το προβλημα


    Τελικά ρε Θοδωρή ποιος δουλ.... ποιον εδώ?!!


    Εκτός αν ο λόγος ήταν για να μάθουμε ότι ''πολύ-gonος" εχει stalker :laugh1:

  • Ρε φίλε πολύ καχυποψία σας έχει πιάσει και τον λόγο τον καταλαβαίνω . Μην γράψουμε τίποτα αρνητικό για την Edision.

    Όντως εγώ το έχω γράψει , και έχω γράψει και αλλά για αυτόν δεκτή . Και για πολλούς άλλους που δεν έχω.Αλλά όχι για εμένα διότι δεν τον έχω τον δεκτή εγώ προσωπικά . Δυστυχώς εδώ Γερμανία που μένω βοηθάμε και κάποιους ηλικιωμένους ανθρώπους η ανθρώπους που δεν ξέρουν γερμανικά για να λύσουν κάποια προβλήματα με δεκτές που έχουν .... διότι δεν έχουν σχέση με φόρουμ η με το Hobby αυτό..

    Μήπως τους δώσω κάποια εξήγηση για τα πρόβλημα που έχουν με τους δεκτές τους .

    Όταν γράφω κάτι σε κάποιο φόρουμ δεν είναι απαραίτητα να γράφω ότι ο δέκτης είναι της συνεφαδας μου η του πρώτου ξαδέρφου του Μήτσιου η της Κατίνας. Και έτσι το γράφω ότι αγορά δικό μου δεκτή . Κάτι που κανένας Moderator εδώ και 30 χρόνια που είμαι εδώ στα γερμανικά φόρουμ δεν μπήκε στον κόπο να βάλει ντέντεκτιβ η να κάνει τέτοιες παρακολούθησης για να δούμε ποιος είναι αυτός ο τύπος που γράφει κάτι όχι το στο καλό η ρωτάει για κάποιον άλλο δεκτή που δεν μας αρέσει.

    Λυπάμαι πραγματικά για εσάς .

    Ελπίζω στην ζωή σας να βρείτε ποιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθητε με το εαν τον έχω τον Edision η όχι.. Γιαυτο τα ελληνικά φόρουμ θα είναι μια ζωή μ......α

    Αυτά γράψτε ότι θέλετε δεν ασχολούμε μ πλέον διαγράψτε και όλος εαν θέλετε

  • ενδεχομενος επειδη ο συγκεκριμενος ασχετουλης εμεινε απογοητευμένος με το συγκεκριμένο δέκτη βρήκε αυτον τον υποτιθέμενο τροπο

    να τον δυσφημιση τον ΜΙΟ λες και ο octagon ειναι ψυγειο δέκτης και δεν ζεσταίνεται.Ρε καλα κανεις ο john more και μερικους μερικους σας τα χωνει

    ειχατε και στο χωριο σας 4Κ δεκτη και εχετε και αποψη απο πανω.

  • εκει στην Γερμανια δε βοηθατε ηλικιωμενους απλα τους αρμεγετε με τα iptv και τις 3.1Ε λες και εμεις Ελλαδα τρωμε κουτοχορτο.Εγω λυπαμαι πραγματικα για εσενα smel3 τι ωραια φρουτα στειλαμε στο εξωτερικο.....

  • pou emfanistikes vre vrikolaka esi pali. hahaha gnostoseise pantou. pospaei i pelatiase diavaso xronia. me sevasmo se olous tous allous se esena den exo tipota na grapso palio papara dioti den se afora to thema paliomalaka....

  • Αν smel3 είσαι πραγματικά φιλέλληνας θα βοηθούσε την Edision που τα παιδιά από την Θεσσαλονίκη έχουνε κάνει την σχεδίαση για τον mio. Όταν υπάρχει πρόβλημα το λυνουν άμεσα .., ενώ εσείς στηρίζεται την Τουρκική octagon ...

  • smel3 ωραια τοτε απαντησε τότε στα παιδια που τους αφορά το θέμα θα ήθελα να δω μια σαφες απαντηση με πολυ ενδιαφέρον γιατι

    εγινες μεγαλη ρομπα με αποτελεσμα να βριζεις εδω και εκει.

  • Φίλε Medousa69 χρόνια όλοι γνωριζόμασταν στα φόρουμ και αυτοί που είναι χρόνια πάνω κάτω ξέρουν ποιοι βοηθάμε ποιοι πουλάνε και τι ρόλο παίζουν. Τα πήρα στο κρανίο πρωί πρωί πίνοντας τον καφέ μου όταν διαβάζω αυτές τις περίεργες αναζητήσεις σε αλλά φόρουμ. Ξέρω ότι κάποιοι βοηθούν χρόνια στα φόρουμ ανθρώπους και εδώ και στο satdream.gr Forum. Μην το πλατιάζουμε το θέμα πολλούς τους ξέρω και προσωπικά . Και εγώ με όσες γνώσεις έχω προσπαθώ να βοηθήσω καποιους ανθρώπους εδώ εξωτερικό με δεκτές που έχουν προβλήματα και πολλά αλλά αφιλοκερδώς γιατί Hobby κάνω. Και πολλά ποστ που κάνω αφορούν άλλους που θέλουν κάποια λύση η κάποια βοήθεια στην αναζήτησή δεκτή.

    Μια φορά φλασαρισα σε έναν γνωστό έναν δεκτή Edision 4k χωρίς πολλά πολλά να δω.

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτούς τους δεκτές ίσα ίσα τους πρότεινα σε πολλούς . Απλά διαβάζοντας τελευταία για αυτόν τον Πολυγώνο δεκτή παρά πολλά ήθελα την γνώμη σας εαν και κατά ποσό αληθεύουν διότι δεν είναι παντογνώστης . Κάποιοι με στοχοποίησαν ....

    Ένα δεν μπορώ να δεχτώ ποιος δίνει το δικαίωμα σε αυτόν το τύπο που έχει κάνει όλα τα φόρουμ άνω κάτω . Βλέπε Cs talking Forum. Nα αναφέρετε χωρίς να με ξέρει πρωσοπικα σε εμένα και σε όλους τους Έλληνες της Γερμανίας ότι τους ρουφαμαι το αίμα . Από αυτόν τον τύπο κανένα σχόλιο για εμένα διότι θα ξεφύγω. Εαν θες μπορείς να με κανείς ban δεν έχω πρόβλημα . Τον άλλον να τον χερεσται μόνο εμφανίζεται για να προκαλέσει και τίποτα άλλο. Θα ήθελα να με κανείς ban διότι δεν θέλω να χαλάω την μέρα διαβάζοντας τέτοιες ...... από τέτοια άτομα . Σε ευχαριστω για ότι βοήθεια μου πρόσφερες σε αυτό το φόρουμ .

    Παράκληση κάνε με ban και δεν μπαίνω ούτε με άλλο User Name.

  • Λοιπον μικρό ανοητο στρουμφακι επειδη τοσα ξερεις τοσα λες, ας σου δωσω δημόσια μια σαφες απαντηση για το cs talking

    O κυριος system στο συγκεκριμενου φορουμ ηθελε να βαλει κατι βρωμοτυπακια για να πασαρουν στο κοσμο iptv αποδειξη στα λεγομενα μου ειναι οτι πλεον εκει περα μονο διαφημισεις iptv βλεπεις και τιποτα αλλο.Aυτο ηταν αντιθετο στα πιστευω μου οσον αφορα τα φορουμς με αποτελεσμα

    να καταντησει εκει που κατάντησε.Οσον αφορα το εργο του και στο τι προσφερει ο καθενας εδω και γενικα αστο καλυτερα με γνωριζουν ολοι

    οσον αφορα την εφαρμογη greek tv , greekstream tv, και ALIVE TV τα κανουμε ολα αφιλοκερδος και ας μας βριζουν απο πανω,Για αυτο αι τραβα πλυνε κανενα πιατο εκει στην Γερμανια και ασε μας στην υσηχια μας.Η απαντηση σου προσωπικα δε με πειθει και καλα εκανε ο enigma 1969 σε εβγαλε στην φορα το βρωμικο παιχνιδακι σου.

    • Official Post

    1. Φίλοι δεν ήμασταν και δεν πρόκειται να γίνουμε ποτέ εγώ και εσύ

    2. Το φόρουμ δεν είναι Ελληνικό απλά διαθέτει Ελληνική ενότητα

    3. Όχι μόνο ένα αλλά χίλια στραβά να γράψεις για τα Edision ειλικρινά .. στικα, δεν με νοιάζει και δεν με ενοχλεί ,αλλά το να υποτιμάς την νοημοσύνη μου/μας αυτό με ενοχλεί αφάνταστα (.... ο δέκτης είναι της συνεφαδας μου η του πρώτου ξαδέρφου του Μήτσιου η της Κατίνας...............Σε όσα φόρουμ διάβασα και έθεσα την ίδια ερώτηση σχεδόν όλοι μου πρότειναν τον octagon .....) ενώ έχω διαβάσει όλα σου τα ποστ για το τι λένε,και η ερώτηση αυτή δεν υπάρχει πουθενά ή το(....βοηθάμε και κάποιους ηλικιωμένους ανθρώπους....) που ένα πρωί ξύπνησαν και σού είπαν δεν κάνεις μια έρευνα αγοράς να αγοράσουμε ενα 4k δέκτη να βλέπουμε και τα ελληνικά κανάλια μιας και τώρα εκπέμπουν με 4k μετάδοση τα ρημάδια

    όπως επίσης και η χρήση λεξιλογίου πεζοδρομίου και μάλιστα σε greeklish (άλλη εξυπνάδα αυτή) ενώ στα πιο πάνω ή πιο κάτω ποστ βλέπω ότι τα πας μια χαρά με τα ελληνικά


    Χωρίς αυτές τις ...περίεργες αναζητήσεις.. όπως λες συν κάποια άλλα πράγματα ποτέ δεν θα γίνεις κάτι σε κάποιο φόρουμ αν θέλεις να γίνεις κατι, και μην βάζεις το χέρι σου στην φωτιά για το που είμαι και τι είμαι στα άλλα φόρουμ που είσαι εδώ και 30 χρόνια:wink:



    Το νήμα τελειώνει εδώ όπως και για εσένα το κεφάλαιο Linuxsat. Καλό καλοκαίρι και καλά ban-ια :hello

  • W@Rp

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!