Zgemma h7 tuner problem

There is 1 reply in this Thread which was already clicked 757 times. The last Post () by coacoa.

  • kao sto naslov kaze.

    prije par dana mi je crkao motor.posto imam drugu antenu sa 4 lnb planirao sam premostiti dane dok ne sredim motor sa tom antenom.i podesim tuner b za 4 satelita i vidi cuda nigdje signala.probam iskljuciti tuner a i opet nema.onda podesim tuner a i ima signal.posto imam rezervni motor prikljucim i njega na tuner b onako bez antene na zemlji i opet nista ne gori ni zelena lampica na motoru.vratim ga u tuner a radi bez problema.posto mi taj tuner b nije nikad ni trebao nisam ni probavao nikad da li radi.moje pitanje je da li je nesto do image do postavki ili je zajeb u tuneru?da li neko zna?
    image pure2 za 2 particije.

  • Samo kratko , posto imam Zgemma h7s i imao sam slicnu problematiku. Prvo proveri kablove i zameni ako je moguce , ako to nije verovatno da je LNB .
    E sad 4 LNB valjda ide ono Configuration mode - Simple , Mode - DiSeqC A/B/C/D , pa sad kod mene je monoblok za tri satelita Port A - 16E , Port B - 13E , Port C 19.2E
    Cuo sam da ako se ne podesi pravilno DiSeqC ima problema sa prijemom signala. Nadam se da si resio problematiku.

    Pozdrav

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!