Edision OS mio 4K Plus

There are 249 replies in this Thread which was already clicked 25,156 times. The last Post () by panoslvd77.

  • Στον Nino Pro ,όσο και στον VU+ Uno 4K SE που είχα μέχρι προχτές το cccam ,δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα .

    Όταν το γυρίζω στο oscam στον mio 4K Plus ,παίζει μια χαρά .

  • αρχικα σου ειπα την αποψη μου, για πολλους λογους να πας στο oscam.


    τωρα... χθες το βραδυ, καμια ωριτσα που επαιζα,το γυρισα λιγο απο περιεργεια στο cc (2.32) , αλλα δεν ειδα καποιο προβλημα...

  • Το Мatch tv( C μπάντα , T2-MI) δεν μπορούσα να πιάσω .

    Δεν μπόρεσα να το πιάσω και με το Nino Pro ,οπότε είπα μάλλον κάτι άλλαξε .

    Έκανα τυφλή αναζήτηση και το βρήκε .

  • Τώρα τελευταία μου βγάζει το μήνυμα "αποτυχία συντονισμού " και δεν έχω σήμα σε όλα τα κανάλια .

    Κοίταξα μήπως δεν κούμπωσε καλά το καλώδιο , δεν έχει πρόβλημα .

  • Έβαλα τον Nino Pro στη θέση του το πρόβλημα δεν λύθηκε ,οπότε ήταν από την εγκατάσταση .

    Τελικά κουνήθηκε λίγο ένα διακοπτάκι από το EMP-CENTAURI 16/1 και για αυτό δεν είχα σήμα .

  • Καλημερα παιδια!

    Μονο στα oe-alliance υπαρχει το multi-lib for cams-emus?

    Στα pli και pli based οπως sdgr6 μονο aarch64 περναμε?

    ----------------------------------------------------------------------------------

    Με ενδιαφερει πολυ το multi-lib στα pli and pli based images,Υπαρχει κατι τετοιο?

    Για παραδειγμα θυμαμαι στον μιο4κ (που ειναι ο ιδιος με μιιο4κ πλας) περναγα σε openatv απλα arms Aυτο γινετε με τα pli και pli based images?

    Αν ναι πως?

    Ευχαριστω πολυ

    ------------------------

    Αμα υπαρχει τροπος να περασω απλα arms σε μιο4κ/πλας σε openpli or sdgr6 ....τον παραγγελνω σημερα,...

    και το ρωταω αυτο για διαφορα private oscams που βρισκω μονο σε arm μορφη...Δεν λεω για το z,,,m για αλλα λεω...

    Κσλημερα!

  • Aυριο μου ερχετε πρωτα ο Θεος

    Ρωτησα στην pli για multilib αλλα ειπαν οχι

    Μηπως στο sdgr6 αν και pli based image μπορω να βαλω arm kai oxi aarch64? ή στο openvision 7.3 που κανω compile εγω,,?

    Aν οχι , ποια oe-alliance υποστηριζουν multilib για τον μιο4κ πλας?

    Παρακαλω αν ξερει καποιος ας βοηθησει ,,,με ενδιαφερει πολυ!!!

    Ευχαριστω!

  • Θοδωρη καλησπερα! ξανα

    Βρηκα ενα παλιο αρχειο που το εβαζα στον μιο4κ τον απλο παλια....

    δεν θυμαμαι αν αυτο κανει δουλεια οσον αφορα το multilib and pli...δηλαδη νομιζω οτι το ειχα βρει και εβαζα ζ,,..μ σε αρμ σε πλι

    Μακαρι να κανει αν και δεν ασχολουμαι με ζ..μ πια........ασχολουμε ομως με αλλα πριβατε οσκαμς που ειναι σε αρμ μονο,,,

    αλλα εσυ θα μου πεις....

    To ανεβαζω να το δεις,,,,,,,,,,

  • το πιο πανω lib32 αρχειο,φτιαχτηκε για cccam k mgcamd, ομως περιεργως, με αυτο δουλεψαν και αλλα cam (πχ wicard) και (ακομα πιο περιεργως) και το bin για abertis (αν και μετα εβαλα το σωστο 64bit) , οποτε ισως να δουλεψουν και αλλα πραγματακια με αυτο...

  • Καλησπερα παιδια!!

    Μια ερωτηση αν και δεν με καιει απλα απο περιεργεια

    Υπαρχει netflix plugin για pli 7.2 ?

    Αν ναι , μπορει καποιος να το ανεβασει?

    ευχαριστω!

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!