Προβλημα με epg import

There are 24 replies in this Thread which was already clicked 2,261 times. The last Post () by .:T3O:..

  • Καλησπέρα στη παρέα,ήθελα να ρωτήσω τι γινεται με το epg import?εχει εξαφανιστει απο τα προσθετα και δε μπορω να βρω τις ρυθμισεις,προσπαθω να το κανω εκ νεου εγκατασταση αλλα δε γινεται...υπαρχει κανενας αλλος τροπος να το επαναφερω?

  • Απ' Οτι βλέπω είναι όλα στον server


    Για δοκίμασε πρώτα

    opkg remove enigma2-plugin-extensions-epgimport

    Και μετά

    opkg update

    opkg install enigma2-plugin-extensions-epgimport

    Reboot

  • μου βγαζει αυτο

    Quote

    Package enigma2-plugin-extensions-epgimport (1.0.20180215) installed in root is up to date.

    κανω reboot αλλα δεν εμφανιζεται στα plugins μου

  • κατι εχεις κανει ....

    κανονικα θα πρεπει να εχεις την ver 1.0+git180+2b6cd05-r0 η 1.0.20180215 πρεπει να ειναι κάποιου τρίτου και οχι απο τα feed


  • απο τα feed λεει εγκατασταθηκε και δεν φαινεται ποτε και πουθενα το plugin και οταν κατεβαζω την τελευταια εκδοση απο εδω σε ipk το στελνω temp και προσπαθω χειροκινητα αλλα μου βγαζει μην. εγκατασταθηκαν 0 πακετα...

    εννοειται πως κανω απεγκατασταση πρωτα

  • απο οτι ειδα με απλή απεγκατάσταση δεν κάνεις κάτι γιατί υπάρχουν και κάποιες άλλες εξαρτίσεις απο αλλα πακετα

    Code
     * print_dependents_warning: Force removal of this package with --force-depends.
     * print_dependents_warning: Force removal of this package and its dependents
     * print_dependents_warning: with --force-removal-of-dependent-packages.

    οποτε θελει force removal

  • λοιπον,το εκανα και φανηκε στα προσθετα αλλα οταν το ανοιγω κανει επανεκκίνηση ο δεκτης βγαζοντας μου αυτο:

  • επειδη στο Openatv δεν εχω γρηγορη και πληρης ενημερωση epg,πεστε κανα καλο plugin Να κατεβασω.,.

  • 13,19 και 23.5 με ενδιαφερουν.

    οχι τιποτε αλλο-αλλα εαν δεν εχουν epg τα εκπαιδευτικα,δεν κλειδωνουν και θα πεσουν τα πιτσιρικια σε ωραιες καταστασεις...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!