Polaris 1.9e

There are 65 replies in this Thread which was already clicked 10,871 times. The last Post () by antrabe.

  • καλημερα σε ολους σας. προσπαθω και εγω να ανοιξω τα καναλια στο 1.9e εβαλα στο oscam.dvbapi τις γραμμες P: 4aee ; M: 5581:000000 4aee:000000 ; και P: 1010 ; εκανα restart αλλα τιποτα. οI δεκτες μου ειναι οι osmega και osnino με satdreamgr8 και τα δυο και oscam-emu 11576.798

    πρεπει να κανω και κατι αλλο?

  • Εγω να ρωτήσω κάτι ... Το caid 1010 με προτεραιότητα έχουμε καταλάβει τι κάνει??? Γιατί δεν έχει σχέση με τα cs και είναι για τα arena ...

    Και δεν είναι και απίθανο και η κάρτα κάποια στιγμή να καεί ...και προϋποθέση είναι να την παρέχει και ο σερβιτόρος και μπορεί και ο δικό σου να την έχει εκτός ή μπορεί να μην την είχε και ποτέ

  • Αυτή τη στιγμή το πακέτο δεν εκπέμπει ελεύθερα ειναι κωδικοποίμενα caid 5581 δυστιχως δεν υπαρχει λυση :(

  • Έκατσε κανείς πάνω από ένα λεπτό σε κάποιο κανάλι μετά την εφαρμογή αυτής της μεθόδου?

    Σ' εμένα δεν δουλεύουν απρόσκοπτα ούτε για ένα λεπτό. Κλείνουν για μερικά δευτερόλεπτα, ξαναπαίζουν για λίγα ακόμη κ.ο.κ.

    Δοκιμάστε στα Eurosport 1 & 2 HD στην 12226 H.

    Στην 12456 Η δεν άνοιξαν ποτέ το Pinco Club, Cento X Cento, ίσως και άλλα στο ολικό πακέτο και τα περισσότερα αργούν να ανοίξουν

    και αυτά που αργούν συνήθως παίζουν για λιγότερα δευτερόλεπτα απ' τ' άλλα.

    Δεν μπορούμε να δούμε ούτε μπάλα ούτε τσόντα με τόσο on/off.

    Υπάρχει λύση?

    octagon sf8008 4K combo

  • αυτο εξαρτάτε απο τα ecm σε msec οσο πιο μικρο τόσο πιο σταθερό και αυτο εξαρτάται αν ο σερβιτόρος έχει ή οχι την φυσική κάρτα , και μετα αν ειναι σε reshare ποσο απέχει απο την φυσική κάρτα δηλαδη ειναι σε 3η ,4η, 5η γραμμή

    αυτά τα κανάλια (Pinco Club, Cento X Cento) προστέθηκαν πριν λίγες μέρες απο ενα νεο πάροχο Neosat και δεν υπήρχαν αυτα τα 2 sid για τα Polaris οποτε αυτο θα πρέπει να το δουν οι σερβιτόροι αν με τις κάρτες τους έχουν αυτά τα 2 κανάλια

    ffdd06.jpg

  • Αυτές οι παράμετροι που αναφέρεις (άσε στην άκρη τον Neosat) δεν είναι ίδιοι με αυτούς πριν την αλλαγή στο πακέτο?

    Εφ' όσον δεν είχα θέμα τότε, γιατί έχω τώρα?

    octagon sf8008 4K combo

  • οχι αφου εχει νεο caid ...

    και ειναι περιπου οπως ειναι με reshare πχ το max kai total tv απο 16Ε έχει υψηλά ecm και κολλάει καθε λίγο

    fdaa228b2b587902e2af70.jpg370e18794a1b30b.jpg

    και είδα οτι οι σερβιτόροι που σέβονται τους πελάτες τους έχουν κάνει αυτοι την αλλαγη (με το map) στον σερβερ

    6fd5e145.jpg

  • Ευχαριστώ πολύ αρχηγέ, τώρα το πως να βρεις τέτοιους συνεπείς σερβιτόρους άλλο καπέλο, θα το εκτιμούσα πολύ αν ξέρεις κάποιον να υποδείξεις με pm.

    octagon sf8008 4K combo

  • καλημερα.παντως σε εμενα ο σρβερας μου εχει προσθεσει εδω και καποιες ωρες τη καρτα 5581 αλλα ακομα εχει πολλα προβλημματα με υψηλο ecm

    και το ανοιγω το πακετο μεσω mapping χωρις κανενα χωλημα η παγωμα..

  • Φίλε Βασίλη, περίμενες για ένα ολόκληρο λεπτό τουλάχιστον στα Eurosport 1 & 2 HD και δεν είχες κανένα on/off στην ροή του καναλιού?

    Εγώ είχα και μάλιστα και στα 3 images μου (SDG8, openATV6,4 & openHDF6,5).

    Πριν το CAID 5581 δεν είχα κανένα πρόβλημα.

    octagon sf8008 4K combo

  • το ποιο image εχεις, δεν εχει καμια απολυτως σημασια, και μικρη σημασια εχει το ποια εκδοση oscam φορας...


    αν δεν δινει ο "απεναντι" , μια βδομαδα να περιμενεις, δεν προκειται να δεις κατι...

  • Πριν το CAID 5581 δεν είχα κανένα πρόβλημα.

    Και αυτός είναι ο λόγως που χρησιμοποιούν ένα παλιό caid Για να πατάξουν την πειρατεία . . .μπορεί όχι με 100% επιτυχία αλλά είναι ένα πλήγμα

  • ελα φιλε anestis1956 εβαλα και τα 2 καναλια που ειπες eurosport 1,2 hd εγω παντως με τη μεθοδο mapping δεν μου εκαννε κολημα

    παιζουν τα καναλια οπως επαιζαν και πριν ασχετα αν ο σερβερας μ προσθεσε και τη καρτα 5581,και δε παιζει ρολο τι Image εχεις

    το θεμα ειναι απο το σερβιτορος

  • προστεθηκαν νεες συχνοτητες στο πακετο με βουλγαρικα καναλια (neosat) ,σε μενα καποια ανοιγουν με κολληματα ομως,αν και το caid ειναι ιδιο

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!