amiko viper 4k

There are 13 replies in this Thread which was already clicked 1,029 times. The last Post () by ermoushop.

  • καλησπερα. Μηπως ξερετε πως αναβαθμιζεται ο amiko viper 4k? φιλος που δεν ξερει πιθανον εχει περασει λαθος firmware.

    Δεν εχω ασχοληθει με τον δεκτη αυτον και απ οσα διαβασα και καταλαβα ΑΝ δεν τον κολησε καλα καλα θα επρεπε να ειναι κατι πολυ απλο.

    Λοιπον εκανα τα παρακατω αλλα ή λαθος λογισμικο βαζω και εγω ή τα τειναξε το μηχανημα. ΠΟΤΕ δεν βγαινει αυτο το UPGRD στην οθονη.

    Ξερετε τι μπορει να κανω λαθος ? ποιο λογισμικο πρεπει να βαλω ωστε να κανω τα παρακατω και να τον ξεκολησουμε ?


    1) Απενεργοποιήστε τον δέκτη από τον γενικό διακόπτη τροφοδοσίας.

    2) Βεβαιωθείτε ότι καμία άλλη συσκευή USB δεν είναι συνδεδεμένη

    3) Εισαγάγετε το USB stick που περιέχει τα αρχεία του λογισμικού στη θύρα USB

    4) Κρατήστε πατημένο – με ένα στυλό – το πλήκτρο RECOVERY και ενεργοποιήστε τον δέκτη. Σε λίγο εμφανίζεται στην μπροστινή οθόνη του δέκτη το μήνυμα UPGRD

    5) Περιμένετε να εμφανιστεί το μενού αποκατάστασης στην τηλεόραση, επιλέξτε ‘Ανάκτηση από USB’ και πατήστε OK στο τηλεχειριστήριο

    6) Θα δείτε τις μπάρες προόδου στην οθόνη της τηλεόρασης και στο τέλος το μήνυμα Upgrade Success.

    7) Ο δέκτης θα κάνει επανεκκίνηση αυτόματα. Πλέον μπορείτε να αφαιρέσετε το USB stick.

  • Λοιπον εμενα δεν μου γινοταν ετσι ακριβως η δοκιμασια.Πρωτα απ ολα το αρχειο στο λινκ με πηγαινε αλλου οποτε εβαλα το openvix-5.3.029.release-viper4k_recovery_emmc που βρηκα απο google. μετα στο λινκ γραφουν release-viper4k_mmc, ενω δουλεψε με emmc οπως σωστα αναφερεις. τωρα ψαχνω να βρω κανα image της προκοπης. καπου ειδα πως υπαρχει και καποιο με netflix, ειναι ενσωματομενο ή σαν plugin . Γενικα αυτα που κανουν οι δεκτες αυτοι μου θυμισαν τα νιατα μου που χα εναν dreambox 800! ποσο μπροστα ηταν. ολα αυτα τα εκανε πριν χρονια....

  • καλα τα λες σοφε ... αλλα atv για Amiko Viper 4K δεν βρισκω! μπας και ξερεις κανα λινκ η΄ μηπως ξερεις με ποιον ειναι clonos μπας και ταιριαζει με κανεναν ποιο κινησιμο γνωστο μοντελο? το openvix-5.3.029.release-viper4k_recovery_emmc που περασα δουλεψε αλλα πολυ basic ρε παιδι μου... ουτε το pli του 2005 δεν ηταν τοσο φτωχο. :-)

  • Γεια σου φίλε

    όλες οι εικόνες είναι σε τέσσερις που υποστηρίζουν

    Οχιά 4k.

    OPENHDF, OPENATV, OPENVIX, PURE2 6.5,

    netflix και βοηθητικά προγράμματα Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ πρόσθετα για εγκατάσταση

    Χαιρετισμοί

  • εσυ ποιο εχεις στο amiko viper 4k σου? which you use in yours?pls give me a link to download it. i must intall it from usb

  • Εντάξει

    ο φίλος medousa 89

    Σας καθοδηγεί πού να κατεβάσετε το viper4k

    μετά ακολουθήστε τον οδηγό

    Οχιά 4k. είναι το ίδιο με το οκτάγωνο sf8008 που μπορείτε να βρείτε εδώ Octagon SF8008 multiboot

    Χαιρετισμοί

  • ευχαριστω πολυ!

    Κατι ακομα που ισως ταλαιπωρησει πολλους φιλους που εχουν τον δεκτη και προσπαθουν να κανουν το ιδιο...


    Το reset στην πισω μερια οσες φορες το ειχα πατημενο και μετα ανοιγα τον δεκτη με το on/off εμενε στο boot. οταν ανοιγα τον δεκτη και σε 1 δευτερολεπτο μετα παταγα και κραταγα το reset, τοτε η διαδικασια με το μενου αναβαθμησης εμφανιζοταν στην οθονη. επισης πολλα στικακια δεν τα αναγνωριζε ο δεκτης. Εκανα δουλεια με ενα patriot γιατι kingston δεν ειχα.

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!