Αγορά κάτοπτρο

There are 12 replies in this Thread which was already clicked 1,156 times. The last Post () by panorama.

  • Για σας φίλοι . Σκοπεύω εαν με το καλό πάνε όλα καλά όταν κατέβω Ελλάδα να κάνω και κάτω μια δορυφορική εγκατάσταση στο σπίτι.

    Ήδη αγόρασα δεκτή το Edision mio 4k. Όλα τα υπόλοιπα μοτέρ Lnb κτλ. Στο μόνο που δεν κατέληξα είναι το κάτοπτρο . Έχετε να μου προτείνετε κάποιο . Μάλλον 1m η διάσταση του κατόπτρου.. Η αγορά μπορεί να γίνει από Ελλάδα και από Γερμανία διότι έχω χώρο πολύ στο αυτοκίνητο .
    θα ήθελα τις προτάσεις σας ποιο θα ήταν το καταλληλότερο για σωστές λήψεις από Hellas sat 39 astra 19 hotbird 13 -09 μέχρι 3.1 Digga. Να ενημερώσω ότι η εγκατάσταση θα γίνει Καβάλα βόρεια Ελλάδα . Δεν ξέρω εαν γίνετε σωστή λήψη των γερμανικών καναλιών στον άστρα 19 με 1 μέτρο.

    Ευχαριστω

  • ληψη γερμανικων γινεται και με 60 εκατοστα στην Ελλαδα ( και αν το κανω και λιγο της υπερβολης... και με ενα πλαστικο 40αρι πιατο τυπου "camping")


    το 1μετρο, νομιζω ειναι ιδανικο. ουτε πολυ βαρυ να ταλαιπωρει το μοτερ, και καλο μεγεθος για ασφαλεις (κοινες) ληψεις.


    προσωπικα, ειμαι οπαδος της gibertini (σε αλουμινιο). το εχω ( μαλλον εχει ξεμεινει) στο σπιτι των γονιων μου απο τοτε που εμενα εκει (απο το 2004) και σημερα εαν το κατεβασω και το ξεπλυνω, σχεδον το πουλαω για καινουριο, καθως επισης και στον τομεα της ληψης... εξαιρετικο.


    φυσικα το πιατο, θα το βρεις "υιοθετημενο" απο πολλες αλλες μαρκες (που εχουν απλα το δικο τους ονομα πανω).


    επισης... αξιολογοτατα κατοπτρα, τα fuba, αλλα το κοστος τους λιγο τσιμπημενο

  • Το gibertini το έχω εδώ Γερμανία και εγώ από το 2000 περίπου σε τέλεια κατάσταση ακόμη .βεβαια μισό προστατεύετε στην άκρη του μπαλκονιού . Ποιες άλλες μάρκες το έχουν φίλε georgeflu υιοθετημένο.?

  • το ποιες μαρκες... ψεμματα θα σου πω, μια και στα χρονια που "τριγυριζω" κι εγω, το εχω πετυχει σε αρκετες, αλλα οχι σταθερα. τελευταια το ειχα πετυχει και σε edision, αλλα σε μια βολτα που εκανα μολις στην ιστοσελιδα τους, βλεπω οτι δεν το εχουν πλεον...(εχουν ομως fuba...)

  • Εχω κανει ενα Τεστ,μεταξύ Gibertini OP100 >Fuba DAA 850,μπορώ να πώ πως ειναι ισαξιες.

    Με την διαφορά οτι η πρωτη ειναι 1.0μ και η δευτερη 85εκ.

    Τωρα εαν δεν υπάρχει οικονομικο πρόβλημα αγοράς,και υπαρχει και χωρος ,εκει που θα γίνει η

    εγκατασταση,για καλύτερες Λήψεις Fuba DAA110G...ειναι 110εκ,παναλαφρη,και στίς Λήψεις ,ειδικα

    με συνδιασμό Inverto Ultra Black,ειναι το κατι αλλο,

  • Φίλε Panorama . Ποιος ο λόγος πιστεύεις που η κεραία της Fuda παρότι έχει μικρότερη διάμετρο έχει ίδια ίδια απόδοση με την 1 μ gibertini ?

  • Τό υλικό κατασκευής και επεξεργασία,Γερμανική ποιότητα και τεχνολογία,να σκεφτής η TechniSat ,που είναι

    και αυτή Γερμανικη ,εχει το καλύτερο 45εκ Κατοπτρο,που ειναι απο πολυεστερα ο Ανακλαστηρας,και αποδίδει

    οσο ενα καλό 60εκ.Κατοπτρο.Δεν ξέρω ,εαν γνωρίζεις το Γερμανικό Φορουμ,που ειμαι μέλος,που γραφουν οι

    καλυτεροι καθαρά Dxers ,γιά Λήψεις Εξτρεμ Δορυφορων,Τεστ και γνωμες για Δορυφορικά προιόντα.

    Απλώς η Fuba είναι ακριβότερη στην αγορά,και προσωπικα,επειδη εχω προβλημα χώρου στο μπαλκόνι μου,

    με Μοτερ USALS >lnb Inverto UB>FUBA DAA 850....έχω ενα τόξο 33E°-30W°......τώρα,εαν δεν υπαρχει προβλημα

    χωρου,καλη είναι και η Gibertini OP100,που έχει την μιση τιμη σχεδών αγοράς.

  • 45άρι μπορεί να έχουν καλό γιατί αφορά χώρες κεντρικής Ευρώπης. όμως το fuba daa 850 σιγά τα αυγά. μπορείς να πάρεις πλέον 100 ή 120π σε χώμα τιμή. ενώ αν θες να πάρεις αλουμίνιο για αντοχή στο χρόνο μόνο gibertini από αυτές που υπάρχουν εύκολα στην Ελλάδα. το φουμπα είναι φουμαρα. δεν είναι και καμια mercedes χαλάρωστε ντάξει

  • Ειμαι σε σκεψη για gilbertini 1.55 αλλα μαλλον ελεω κορωναϊού παμε για το 1.25.Κινητο

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!