OpenViX VU+ UNO 4K

There are 6 replies in this Thread which was already clicked 1,518 times. The last Post () by rselturk.

• Sürekli gelişen bir eklenti : NeoBoot

• Bu E2 eklentisiyle version 5 iken tanış oldum. Ogünden beri de düzenli olarak izlemekteyim...Şu an version 9.53 kullanımda.Gelişimin her aşamasında sabırla ve kararlılıkla çalışmalarını sürdüren sayın Gutosie Ustaya ve Ona bu yoğun çalışma ortamında maddi-manevi destekleriyle katkı veren tüm dostlara teşekkürlerimi sunarım..Çok katlı bir yapının merdivenlerini çıkar gibi her basamakta bir sorunu aşarak bu aşamaya geldik..Gelişimin son noktası kondu mu?..Elbette hayır!..Ama artık "geri dönülemez bir noktaya gelindi" ki, çok ta uzun sürmeyecek...Ellerine,yüreğine sağlık sayın Gutosie!...

NeoBoot>9.53 versionla ilgili son test çalışmasını ilgi duyan dostların bilgisine sunuyorum.Bu çalışmada daha çok kendi cihazıma ait yazılımlara yer verildi.Bunun dışında bizim cihazlara destek vermeyen ama beğendiğim Team imajelerini de kullandım.Bu imajeler de bu eklentide sanki Vuplus Cihazlara ait bir yazılım imişçesine sorunsuz. Bunu da bilesiniz.

Bu versionla ilgili bir yenilik daha: Flashta OpenPli-8.1 imaje varken Python2 ve Python3 imajeler bir arada sorunsuz çalışmaktadır...

Version 9.49 la başlayan önemli bir gelişmeye de özellikle dikkat çekmek istiyorum.Şu an paylaşımını verdiğim bu çalışmada kullanılan flash belleği daha önce 4-5 kez test ettim.Her defasında sadece 2 imaje yükleyebilmiştim. Üçüncü bir imajeye asla izin vermiyordu.İmajelerin mount menüsünde yapılan işlemler nedense eksik kalıyordu.Bu sorun sayın Macmac Ustam tarafından yine Gutosie ustaya iletildi.Kullanılan depolama aygıtının mount işlemini de sayın Gutosie NeoBOOT Menüsüne alarak çözmüş.İşte bir türlü iki imajeden fazla yükleme yapamadığım aynı flash belleğe şu ana 27 adet backup yüklenmiş durumda.

Depolama aygıtının kullanımı: % 70

Kullanılabilecek alanı: 8.261 MB Uygulamanın seyrine bakılırsa kurulacak imaje sayısı 30 u aşacak demektir.Ama artık yükleyeceğim imaje de kalmadı...

Benim bu versionda karşılaştığım tek sorun şu: Gerek bir imajeden diğerine geçereken veya her hangi bir menüde ayar yaparken hızlı hareket etmekten hoşlanmıyor olması...Bu durumda cihaz kilitleniyor ve arkadaki power tuşundan kapatıp flash belleği de çıkarmadan açılmıyor...

Bu durum kullanıcının yetersizliğinden,kullanılan cihazın donanım eksikliğinden ya da kullanılan flash belleğin okuma hızından kaynaklanıyor olabilir.. Eklenti kaynaklıysa Gutosie ustanın bunu da çözeceğinden kuşkum yok...

Cihaz : Vu+Uno 4K

Flash Görüntü: Op.Pli-8.1

Dep.Aygıtı: 32 GB 3.0 ( sda1 olarak mount edildi )

NeoBOOT v.> 9.53

Kurulan Imajeler:

o 1- Alan Delta Sat-10.3 Uno4K

02-BHole-3.1.01 Uno 4K

03-Cobralibero Takımı- Uno 4K

04-Egami-10.1-r7 Uno 4K (*)

05-HDMU-20105 GigaBlue UE 4K

06-SoloSat-27 Uno 4K

07-Op.Atv-6.4 Uno 4K

08-Op.Atv-7.1 Uno 4K (*)

09-Op.BlackHole-4.4.023 Uno 4K

10-Op.Droid-7.0 Uno 4K

11-Op.Sekiz-6.8 Ekim.sf4008 4K

12-Op.Esi-9.0 Uno 4K

13-Op.HDF-6.5 AB-COM Darbeli mini 4K

14-Op.NFR-6.4 Sürümü Os mio 4K

15-Op.NFR-7.0 Maxytec Çoklu Kutu 4K (*)

16-Op.Pli-7.3 Bir 4K

17-Op.Spa-7.5,005 Uno 4K

18-Op.TR-9.3 Uno 4K

19-Op.Vision-11.2-r442 Uno 4K

20-Op.Vix-5.4.016 Uno 4K

21-Op.Vix-6.0.008 (*) Uno 4K

22-PKTeam-8 Zgemma H9 Kombo 4K

23-PurE2-6.5 Uno 4K

24-SatDreamGr-8 Uno 4K

25-Sat-Lodge-rev-k- Zgemma H7s 4K

26-TeamBlue-6.4 Maxytec Çoklu Kutu 4K

27-VTI-15.0.0 Uno 4K

Not: (*) işaretli imajeler python3

15. ve 26.sıradaki imajeler Novaler forumdan Novaler ımaje olarak yüklenmiştir.İmajeler yüklenip te bilgi tuşuna basıldığında paketlerden bu cihazlara ait bilgi verilmektedir.İlgi duyan dostların bilgisine sunulur.

VU+ UNO 4K PVR ready Linux Enigma2 Receiver UHD 2160p

Download VUPlus Images and Enigma2 Team Support from Black Hole, OpenATV, OpenBH, Open Black Hole, OpenDroid, OpenESi, OpenHDF, OpenLD, OpenPLi, OpenSPA, OpenViX, Open Vision, PKT Hyperion, PurE2, SatDreamGR, VTi.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!