2 ερωτησες για το openwebif ?

There are 6 replies in this Thread which was already clicked 532 times. The last Post () by marsias.

  • Εγκατέστησα το openwebif και δουλεύουν όλα εκτός από:


    1. Πως το ρυθμίζω ώστε να φαίνονται και τα picons ?

    2. Αν πατήσω το σύνδεσμο "terminal", έχω την είδηση "could not connect" (δεν μπορεί να συνδεθεί).

    (Με άλλο πρόγραμμα λχ. το DCC2 μπορώ να κάνω μια terminal σύνδεση από το PC)


    Dreambox DM920.

  • για το πρωτο, στην αριστερη στηλη υπαρχει μια επιλογη "ρυθμισεις" . πατας εκει και στο δεξι παραθυρο, επιλεγεις το κουτακι στο "show picons" .


    για την συνδεση με terminal... δεν ξερω εαν τρεχει κατι με τους dream, σε δεκτη που εχω με λογισμικο alliance team, με το που επιλεγω Terminal μου ζηταει user/pass και μπαινει κανονικα...

  • δεν ξερω ττε τι μπορει να φταιει... βασικα, η dream ειναι σε τελειως διαφορετικη δομη, οποτε η openwebif που εχει γινει απο/για τα opensource λογισμικα κα δεκτες, ισως να μην "καθεται" καλα.


    για το terminal,αν θα επρεπε, θα το ζητουσε κι ολας... αν χρησιμοποιησεις το putty, τι κανει?

  • Το putty μου ζητά user/pass και μπαίνω.

    Άρα στο openwebif πρέπει κάπου να του πω. πιο είναι το User/pass .(για το terminal και ότι το 23 είναι το port)

    Το usr/pass για το Openwebif φιανεται οτι δεν πιανει.

  • δεν χρειαζεται να του πεις εσυ κατι. και στη openwebif θα επρεπε να σου ζηταει οπως στο putty user/pass για να μπεις.

  • Εαν ρυθμισω το Plugin του Openwebif να μου ζητησει, τοτε μου ζηταει αλλιως οχι.

    Δοκιμασα και να μου ζηταει, αλλα παλι το ιδιο.

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!