Oscam και Oscam Protocols για οικιακο powervu DES και οχι CSA μοιρασμα....Εφικτο? Δεν νομιζω :( Μπορει κανεις ?

There are 5 replies in this Thread which was already clicked 753 times. The last Post () by sat2019.

  • Tα Protocols του oscam-emu ...ολα οσα ξερω ..δεν μπορουν να μεταφερουν DES powervu αλλα μονο CSA powervu

    1st stb --- Master oscam config (drivers os power vu) ----πχ os mio4k----

    2nd stb --- Slave oscam config (drivers ok power vu) ----πχ οs nino+ -----

    ------------

    Δεν μιλαω για εκτος σπιτιου αλλα για εντος για να ειμαι ενταξυ!!

    ------------

    Υπαρχει περιπτωση να ξερει καποιος καμια τρυπα ? κανενα κολπο πως δηλαδη να μεταφερεω απο εναν master stb τα powervu πχ 0.8w(DES) σε εναν slave σε αλλο δωματιο?

    -----------

    Ενωειτε πως θα μου πειτε...γιατι δεν βαζω και στον slave softcam.key.....αλλα με ενδιαφερει πειραματικα πολυ το θεμα αυτο.


    -----------

    Tο log στον slave ειναι ενταξυ αλλα μαυρη εικονα σε DES-PVU ///// σε CSA-PVU εχει και εικονα και ηχο


    -----------

    Τα configs ειναι καπως περιεργα --- sorry ! Kαποτε τα ΑFN τρεχανε κανονικα (CSA) και απο Hispasat(CSA) φια παραδειγμα.......................................... αλλα τωρα 0.8w και 4.8e (DES) τελος :( ------- για oscam-protocols εννοω --μοιρασμα οικιακο


    ----------

    To CSA και DES επειρεαζουν και το μοιρασμα (οικιακο) Θελω να πω πως κανενα Protocol πχ cccam or newcamd or camxxx etc...δεν μοιραζει DES αλλα μοιραζει CSA

  • δουλευει, το εχω δοκιμασει εγω σε osnino pro (mips32) και mio+ (arm) .


    κατα περιπτωση χρειαζονται καποια lib αρχεια (σε καποια συμπιεσμενα ειναι μεσα).


    τωρα... το mips32 ειναι oscam-emu r795. δουλευει το tnt ,tandberg,biss , δεν δουλευουν powervu,ant1 europe.

    το arm, ειναι απλο oscam και κανει emulate καρτα (απλο oscam και νομιζει οτι διαβαζει καρτα).


    επειδη και οι 2 περιπτωσεις δεν με καλυψαν, το εβαλα σε εναν μη απαραιτητο δεκτη, και το μοιραζω στους υπολοιπους μου.

  • Θοδωρη και Γιωργο........Ερωτηση........


    τα ECM's των PowerVu...δεν πανε πολυ γρηγορα για να μπορουν να μοιραστουν με oscam? Οικιακα?

    Yπαρχει τροπος?

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!