Octagon sx88 4k

There are 6 replies in this Thread which was already clicked 774 times. The last Post () by .:T3O:..

  • Πρόσφατα αγόρασα τον octagon sx88 4k. Tον ενημέρωσα με όλους τους transponders απ όλους τους δορυφόρους που λαμβάνω και έκανα αναζήτηση αυτόματη για κάθε δορυφόρο χωριστά. Διαπίστωσα ότι δεν κατεβάζει όλα τα κανάλια multistream μιας συχνότητας. Κατεβαζει μερικα και τα υπόλοιπα τα γράφει ως ch01 ch02 κτλ και δεν παίζουν. Δεν είναι σε όλες τις συχνότητες αλλά σε μερικές. Επίσις αυτά που τυχόν θα κατέβουν τα επιλέγεις και πότε παιζουν πότε όχι. Είναι θέμα ρυθμίσεων; Τι μπορεί να φταιει; Γνωρίζει καποιος;



    I recently bought the octagon sx88 4k. I informed him with all the transponders from all the satellites I receive and I did an automatic search for each satellite separately. I found that it does not download all multistream channels of one frequency. He downloads some and writes the rest as ch01 ch02 etc and they do not play. It is not on all frequencies but on some. You also choose the ones that will come down and when they play when not. Is it a matter of settings? What could be wrong? Does anyone know?

  • sa

    Αν έχεις αλλάξει το αρχικό satellites.xml με τις αρχικές παραμέτρους μην περιμένεις να σου δουλέψει σωστά το κλειστό λειτουργικό

    Satellites xml εννοείς να μετονόνασα ή να πρόσθεσα δορυφόρους στη λίστα των δορυφόρων; Ναι αυτό έκανα. Είμαι λίγο ιδιότροπος θέλω να εμφανίζεται το όνομα όπως θέλω εγώ. Αυτό είναι το προβλημα;

  • Αν έχεις αλλάξει το αρχικό satellites.xml με τις αρχικές παραμέτρους μην περιμένεις να σου δουλέψει σωστά το κλειστό λειτουργικό

    Έκανα εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλά δεν έγινε τίποτα. Πάλι τα ίδια. Ήξερα ότι δεν είναι αυτός ο λόγος και ήλπιζα να έχεις δίκιο αλλά δεν......κάτι αλλο συμβαινει

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!