Biss key σε Enigma;

There are 16 replies in this Thread which was already clicked 1,586 times. The last Post () by georgeflu.

  • Καλησπέρα παιδιά.
    Υπάρχει τρόπος αυτόματης εύρεσης κλειδιών biss σε Ε2; Κυρίως για χρήση σε feed.

    Προέρχομαι από δέκτη κλειστού λογισμικού που τα έβρισκε αυτόματα και μου έκανε εντύπωση που δεν βρήκα κάτι για SF8008.

    Δοκίμασα και το BissFeed AutoKey χωρίς επιτυχία.
    Υπάρχει κάποιο image που να περιλαμβάνει αυτή τη λειτουργία;

    Και κάτι τελευταίο: σε περίπτωση που τα περάσω χειροκίνητα, τα προσθέτω σε αρχείο softcam, σωστά; (είχα παλιότερα Ε2 και προσπαθώ να το ξαναθυμηθώ).

    Ευχαριστώ.

  • Νομίζω ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο εκτός του BissFeedAutoKey

    και κυρίως καλύτερο απ' αυτό για να γράφει αυτόματα το key στο softcam.

    Το χρησιμοποιώ τακτικά και δεν μ έχει προδώσει ποτέ σε feed.

    Στο μπλε κουμπί έχει ρυθμίσεις για να ορίσεις την διαδρομή όπου
    βρίσκεται το softcam.key.


    Φυσικά αφού γράψει το key θέλει επανεκκίνηση o emulator.


    Για χειροκίνητη εισαγωγή υπάρχει το Biskotto και το KeyAdder.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Ευχαριστώ. Σε ποιο image την χρησιμοποιείς;
    Γιατί εγώ σε PLi δοκίμασα και την py3_2.8 και την 2.8_momi133 και δεν μου δουλεύει καμία.

  • Σπυρος, απο περιεργεια...


    οταν λες "κλειστου λογισμικου δεκτη" που κανει αυτο που κανει αυτοματα... λεμε για δεκτη που "τυφλα" παιρνει απο ιντερνετ?

  • Σε OpenATV 6.4, σε OpenPLI 8.1 και σε PurE2 6.5 το έχω δοκιμάσει και παίζει πολύ καλά.
    Για image με python3.9 μάλλον δεν το έχουν φτιάξει ακόμη ώστε να παίζει κι εκεί.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Αν εννοείς στο μπλε κουμπί, εκεί πείραξε την διαδρομή του softcam.key αν είναι άλλη απ' αυτή που γράφει.
    Webif IP 127.0.0.1

    Webif Port 08888

    Αν χρησιμοποιείς username, password για το web interface της oscam τα συμπληρώνεις.

    Σε όλα τ άλλα λες "ναι" εκτός από το Enable Reverse LNB που εκεί λες "όχι".

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Γειά σας παιδιά. Επειδή κ εγώ κάτι τέτοιο θέλω να κάνω αλλά δν έχω της γνώσεις γτ είμαι σχετικά νέος. Παλαιότερα έβαζα το bisskeys μέσω Filezilla στο pc. Πλέον έχω ξεχάσει πως το έκανα βήμα βήμα γτ τα ψιλόπαρατησα. Οστωσο αυτός ο τρόπος με το Filezilla δν ήταν κ ο καλύτερος. Υπάρχει άλλος τρόπος να περνάω το κλειδακι? Edision OS Nino με satdream

  • Σπυρος, απο περιεργεια...


    οταν λες "κλειστου λογισμικου δεκτη" που κανει αυτο που κανει αυτοματα... λεμε για δεκτη που "τυφλα" παιρνει απο ιντερνετ?

    Είχα έναν δέκτη τύπου forever που το έκανε αυτό.

  • Γειά σας παιδιά. Επειδή κ εγώ κάτι τέτοιο θέλω να κάνω αλλά δν έχω της γνώσεις γτ είμαι σχετικά νέος. Παλαιότερα έβαζα το bisskeys μέσω Filezilla στο pc. Πλέον έχω ξεχάσει πως το έκανα βήμα βήμα γτ τα ψιλόπαρατησα. Οστωσο αυτός ο τρόπος με το Filezilla δν ήταν κ ο καλύτερος. Υπάρχει άλλος τρόπος να περνάω το κλειδακι? Edision OS Nino με satdream

    Κοίτα, εγώ εδώ και χρόνια έχω παρατήσει τα προγράμματα τύπου DCC, Filezilla κτλ. και κάνω τη δουλειά μου είτε μέσω FTP προσθέτοντας μια θέση δικτύου στον υπολογιστή, είτε - ακόμα καλύτερα - από το Network του υπολογιστή, αν ο δέκτης τρέχει samba.

  • καλημέρα.

    προσπαθώ να εγκαταστήσω το μπισκότο σε openATV 7 από εδώ. AddKey aka Biss key Editor Plugin

    έβαλα πρώτα το φάκελλο usr και έκανα επανεκκίνηση. μου έγραψε : μερικά πρόσθετα δεν είναι διαθέσιμα Extensions/Addkey(invalid syntax(plugin.py, line 114)).

    δοκίμασα βάζοντας αποσυμπίεστο το φάκελλο tar.gz στο tmp και έδωσα την εντολή που αναφέρει με telnet αλλά μου γράφει ότι δεν υπάρχει το αρχείο.

    επίσης πως αντιγράφω και κάνω επικόλληση την εντολή στο telnet;

    ευχαριστώ πολύ.

  • για το 4:2:2 δεν ειναι προβλημα το plugin, αλλα ο δεκτης (ολοι δηλαδη οι δεκτες).


    για να δεις feed 4:2:2 ,


    1) και ευκολο, αφου βαλεις το "νουμερακι " και πρασσινισει οτι ξεκλειδωσε, stream σε pc με vlc

    2) ο sf8008 κανει το πιο πανω εσωτερικα , μεσω kodi και pvr client

    3) παιρνεις καποια pc card tuner και με το προγραμμα της ειναι ενας δεκτης με περισσοτερες δυνατοτητες σε hardware (με τα δικα του ζορια σε χρηση ομως)

  • τον καιρο εκεινο... δουλευε .


    αλλα δυστυχως, δεν μπορω να σου πω αν συνεχιζει να ειναι οκ,και γιατι εχουν αλλαξει καποια πραγματα και δεν ξερω εαν εχει επηρεαστει και το kodi, αλλα και γιατι δεν ειμαι και ο πιο διαβασμενος σχετικα με αυτο...

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!