Konverzija TXT fajla u nešto što razumije AndroidTV

There are 9 replies in this Thread which was already clicked 985 times. The last Post () by MiroslavK8.

  • Pozdrav svima iz ExYu!!
    Pošto sam kupio TV s androidom nadao sam se da ću uz pomoć nekog programa za IPTV i neke liste moći pratiti više programa. Učlanio sam se u nekoliko grupa gdje ljudi dijele fajlove sa serverima, adresama i ostalim što treba, međutim budu u TXT formatu. Kako da izvršim konverziju u nešto što moj TV (odnosno IPTV softver koji koristim) razumije??
    Ima li negdje neki tutorijal da to malo proučim?

  • Pozdrav, to ti je lako. Na racunaru taj TXT sacuvaj u .m3u format, prebaci ga u IPTV softver koji koristis za gledanje na svom TV-u. To mozes na USB pa direkt na TV ili ako imas onaj program Smart IPTV. Sa njim mozes i sa racunara da ubacis listu u TV preko IP adrese, odnosno mreze...

  • Pozdrav, to ti je lako. Na racunaru taj TXT sacuvaj u .m3u format, prebaci ga u IPTV softver koji koristis za gledanje na svom TV-u. To mozes na USB pa direkt na TV ili ako imas onaj program Smart IPTV. Sa njim mozes i sa racunara da ubacis listu u TV preko IP adrese, odnosno mreze...

    Hvala na odgovoru.
    Probao sam to već, ali mi nije upalilo. Evo sad sam probao, sa Notepad sam spremio kao m3u (probao sam kao ANSI i UTF8), išao uvesti u IPTVExtreme i kao prihvati mi listu, ali kad treba povadit kanale iz toga - ništa. Prijavi da ne valja... Jel možda mora neki specifični editor teksta kao onaj Notepad ++ ?

  • hm cudno. Probaj ovako, otvori listu u VLC-u pa ako radi onda je nesto do cuvanja. Vidi taj TXT fajl Jel ti pocinje ovako nesto:


    #EXTM3U

    #EXTINF:-1,*|SERBIA|*

    #EXTINF:-1,Cinemax 1

    http://iptv.sajt:port/kanal/rednibr------ovo je samo primer


    Ako radi u VLC onda bi trebalo i na TV-u...

  • Izvinjavam se što ovako kasno odgovaram.
    Ne izgledaju tako moje TXT datoteke koje upecam po grupama, više ovako:



    ╭─➤ XXXXXXXX𝗱 𝗫 🌟🌟 𝗣𝗬 𝗖𝗼𝗻𝗳𝗶𝗴

    ├●Real ➤ http://refsXXXXXst.co.uk:8080/c/

    ├●Panel ➤ http://refsXXXXXst.co.uk:8080/c/

    ├●Mac ➤ 00:1a:79:XX:XX:XX

    ╰─●Exp ➤ July 18, 2022, 12:49 am 31 Days


    Ovo sam stavio samo jedan isječak (sa ubačenim x-ovima umjesto pravih slova da zamaskiram)
    Unutra zna biti i link sa m3u_plus na kraju, pa ja probao to unosit i stavit bez onoga "plus" na kraju na mjestu gdje player traži da se unese m3u lista al ne radi. Ja sam mislio da će to povremeno dijeljenje tih lista biti u m3u formatu, staviš u player i radi, al ovo je neko kemijanje... :beaming face with smiling eyes:

    Sad uglavnom koristim na kompu Stalker Player i provjerim listu pa ako valja onda prepisujem podatke na TV

  • Malo je to komplikovano za IPTV playere. Moras pojuriti ili bar konvertovati te postojece onako kako sam ti gore dao primer, i sacuvati u m3u. Onda ce raditi sigurno, ako lista nije ugasena. :) Skratices sebi vreme bar sto se tice tih prekucavanja linkova na TV

  • To su Mac adrese. Treba ti STBemu Pro.Vidi na youtube kako to radi i kako se unosi.

  • U međuvremenu sam dosta uznapredovao 😊

    Isprobao sam i STB Emu Pro i mnoge druge playere , a jedan od najvećih napredaka je što mogu preko mobitela kao daljinskog kopirati i zalijepit te komplicirane adrese i MAC-ove na TV, a prije sam ih ručno prepisivao 😁

  • U međuvremenu sam dosta uznapredovao 😊

    Isprobao sam i STB Emu Pro i mnoge druge playere , a jedan od najvećih napredaka je što mogu preko mobitela kao daljinskog kopirati i zalijepit te komplicirane adrese i MAC-ove na TV, a prije sam ih ručno prepisivao 😁

    Kako to radiš preko mobitela napiši malo

  • Sad imam instaliran Google TV i kad ga pokrenem ponudi mi program za daljinski. Pokrenem ga, I upravljam Tvom preko moba. Kad u drugim aplikacijama nešto kopiram npr adresu ili MAC ostane mi u međumemoriji i samo za lijepim u aplikaciji za daljinski

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!