Black hole for vu+duo4k/Αρχείο και τρόπος εγκατάστασης

There are 21 replies in this Thread which was already clicked 986 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Γειά σας παιδιά.


    Έως σήμερα, χρησιμοποιώ το Image Open ATV, αλλά θα ήθελα να το αλλάξω με το Black Hole, στη νεώτερη και συμβατή έκδοσή του.


    Θα ήθελα να παρακαλέσω:


    1. Που μπορώ να βρώ τη νεώτερη εκδοση black Hole που αναζητώ?


    2. Υπάρχει κάποιος οδηγός που να εξηγεί τα βήματα που χρειάζονται, ώστε να γίνει το φλασάρισμα?


    Ευχαριστώ πολυ, περιμένω τις απαντήσεις σας..

  • oktus

    Approved the thread.
  • black hole , επισημως μας τελειωσε, μετα και το επισημο stop απο την vu+ .


    οποτε, μπορεις να κανεις αναζητηση για openblackhole (την opensource εκδοχη του)

    εδω θα βρεις την τελευταια εκδοση, απλα θα πρεπει να κανεις εγγραφη για να το κατεβασεις

    Code
     https://images.openbh.net/?b=5.3

    για τον τροπο... δεν μπορω να πιστεψω οτι εκανες αναζητηση και δεν το βρηκες...

    Code
    https://wiki.openpli.org/Receivers:Vu

    επισης, ολα τα image εχουν μια λειτουργεια για online φλασαρισμα. καποια image, κανουν link και σε image αλλων ομαδων. δεν χρησιμοποιω atv , αλλα ριξε μια ματια, μηπως και αυτοι το δινουν με αυτον τον τροπο, οποτε και γλυτωνεις το πιο πανω...

  • για τον τροπο... δεν μπορω να πιστεψω οτι εκανες αναζητηση και δεν το βρηκες...

    Γνωρίζω τον τρόπο, αλλά όταν επιχείρησα να τον επαναλάβω, έχοντας μια έκδοση του Black Hole στο usb, απλά δε τον "φόρτωνε".


    Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και για τα link. Εν τω μεταξύ, ψαχνοντας, είδα ότι το black hole πλέον καταργήθηκε και επίσημα. Δε το γνώριζα, καθώς 1, 1/5 χρόνο χρησιμοποιούσα το Open ATV.

  • Το κακό με το pli είναι οτι δεν λειτουργεί το plugin του hbbtv. Εκτός κι αν δεν σε ενδιαφέρει.

    ..δε μπορώ να πω ότι μ' ενδιαφέρουν απολύτως αυτού του είδους τα προγράμματα τηλεόρασης.


    Ότι χρειάζομαι, πέρα από τη δορυφορική λήψη, το κάνω από το KODI/RD, μεσω ενος Νidia Shield TV pro.


    Σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση!

  • black hole , επισημως μας τελειωσε, μετα και το επισημο stop απο την vu+ .


    οποτε, μπορεις να κανεις αναζητηση για openblackhole (την opensource εκδοχη του)

    εδω θα βρεις την τελευταια εκδοση, απλα θα πρεπει να κανεις εγγραφη για να το κατεβασεις
    Code https://images.openbh.net/?b=5.3

    Ολα οκ. με το νέο image. Σας ευχαριστώ πολύ!


    Εάν σας είναι εύκολο, και όποτε βρείτε χρόνο, θυμάστε μου τα βήματα, ώστε να βρω το vannibal settings. Μου αρέσει η ομαδοποίηση που έχει...

  • Εάν σας είναι εύκολο, και όποτε βρείτε χρόνο, θυμάστε μου τα βήματα, ώστε να βρω το vannibal settings. Μου αρέσει η ομαδοποίηση που έχει...

    ok, το βρήκα παιδιά, κατεβασα το vannibal με ημερομηνία 30 Οκτ 2023, και στην έκδοση motor, ώστε να έχει όλο το τόξο. Παρ' ότι δεν έχω περιστρεφόμενο πιάτο, αυτό θα γίνει σύντομα.


    Επειδή δε μένω Αθήνα, εάν γνωρίζετε από που και ποιον (αξιοπιστο), μηχανισμό περιστροφής, θα ήθελα να το γράψετε.20231101_134234.jpg

  • αν το 1,10 ειναι σιδερενιο θα πρεπει να πας σε μοτερ με μεταλικα γραναζια. Αν ειναι αλουμινιου μπορεις να βαλεις οποιο μοτερ "ποιοτικο" θελεις.

    Το μονο που πρεπει να προσεξεις απολυτα ειναι πως η τοποθετηση του στύλου που θα μπει το πιατο πρεπει να ειναι 100% απολυτα ευθυγραμμισμενη οριζοντια και καθετα.......

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!