Nat Geo HD & Nat Geo WildHD 23.5° ελληνικοί sub σε enigma

There are 61 replies in this Thread which was already clicked 8,538 times. The last Post () by .:T3O:..

  • Με κίτρινο και ξανά κίτρινο βγαίνει το μενού για τους υπότιτλους. Είναι το ίδιο και σε openpli και σε satdreamgr. Αν έχεις ακολουθήσει σωστά όσα γράφονται στο παρόν νήμα πρέπει να έχεις ελληνικά...


    Φρόντισε να έχεις ενημερωμένο λογισμικό γιατί υπήρχε ένα bug πρόσφατα που δεν επέτρεπε τη σωστή λειτουργία των συγκεκριμένων μενού.


    1e7b1bc0472f11253b30a.jpg

  • Με κίτρινο και ξανά κίτρινο βγαίνει το μενού για τους υπότιτλους. Είναι το ίδιο και σε openpli και σε satdreamgr. Αν έχεις ακολουθήσει σωστά όσα γράφονται στο παρόν νήμα πρέπει να έχεις ελληνικά...


    Φρόντισε να έχεις ενημερωμένο λογισμικό γιατί υπήρχε ένα bug πρόσφατα που δεν επέτρεπε τη σωστή λειτουργία των συγκεκριμένων μενού.


    1e7b1bc0472f11253b30a.jpg

    Ενημερωμενο λογισμικο εννοεις να περασω το τελευταιο openpli μεσα απο το site η να κανω αναβαθμιση λογισμικου μεσα αππ τον δεκτη?

  • Επειδη δεν εχω κανει ποτε απο τον δεκτη. Δεν πιστευω να χασει ρυθμισεις,μπουκετα κτλπ ε?

    <p>Από τον δέκτη. Να πάρει τα τελευταία updates.</p>


    Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • καλησπερα.εχω κανει με τη μεθοδο 1 που αναγραφεται στο 1ο post τις αλλαγες με dreamboxedit αλλα τα καναλια εξακολουθουν να μην εχουν υποτιτλους.ειναι κατι που μου εχει ξεφυγει??

    aaf99ef76aaf002cea8.jpge74f93b55530471c847bd127.jpgcd2d7.jpg


    εκει που εχω υποτιτλους αλλα οχι εικονα ειναι στα Nat Geo HD και Nat Geo Wild HD(δλδ οχι στα CZ).μηπως πρεπει τις τιμες αυτες να τις μεταφερω σε αυτα τα καναλια?

    30cfeaa49a1195bc98d.jpg960a9a89e7f79a1a912.jpg

  • δοκιμασε τον αλλο τροπο γιατι κατι δεν κανεις καλα

  • e5c93ed3f545.jpgναι οντως γραφω init 4 την παιρνει την εντολη γιατι βλεπω οτι σταματησε και η εικονα στη τηλεοραση

    μετα βαζοντας το αλλο μου βγαζει για τα permissions.και μαλιστα κολησε ο δεκτης δεν παιρνει εντολη απο το τηλεκοντρολ.τον εκλεισα και τον ανοιξα παλι και επανηλθε.

    Edited 2 times, last by Larpo ().

  • Αν θέλεις δοκίμασε με τον πρώτο τρόπο (δηλ. όχι με επεξεργασία του lamedb, το οποίο προσωπικά δεν κατάφερα) να βάλεις τις δικές μου ρυθμίσεις:

    Nat Geo HD: c:050001,c:091b740101,C:0500

    Nat Geo HD CZ: c:050001,c:091b740101,C:0d96,C:0624,C:0500

    Nat Geo Wild HD: c:050001,c:093050101,C:0500

    Nat Geo Wild HD CZ: c:050001,c:093050101,C:0d96,C:0624,C:0500

    Nat Geo Wild HD DUT: c:050001,c:093050101,C:1818,C:1817,C:0d96,C:0624,C:0500,C:0100

    Δοκιμασμένο και πριν από 5 λεπτά, ελληνικοί υπότιτλοι σε ΟΛΑ τα παραπάνω κανάλια με oscam-emu.

  • μπα τιποτα και με αυτα qwerty..μηπως φταιει οτι η γραμμη που πηρα ειναι απο free test και δεν δινει υποτιτλους?δεν ξερω αν εχει καμια σχεση αυτο..

  • e5c93ed3f545.jpgναι οντως γραφω init 4 την παιρνει την εντολη γιατι βλεπω οτι σταματησε και η εικονα στη τηλεοραση

    μετα βαζοντας το αλλο μου βγαζει για τα permissions.και μαλιστα κολησε ο δεκτης δεν παιρνει εντολη απο το τηλεκοντρολ.τον εκλεισα και τον ανοιξα παλι και επανηλθε.

    πραγματικά μας δουλεύεις τώρα ..???

    δεν προσπαθεις να ανοιξεις την διαδρομη με το telnet πας με το FTP

    για την επαναφορα δίνεις init 3 στο telnet και επανέρχεται ο δεκτης

  • φιλε medousa δεν σας δουλευω.αρχαριος ειμαι και προσπαθω να βγαλω ακρη

    ανοιγω dcc

    παω telnet και δινω init 4

    μετα παλι απο telnet δινω /etc/enigma2/lamedb και εκει μου βγαζει prmissions denied και κολλαει ο δεκτης.τωρα ειδα οτι με init 3 επανερχεται δεν το ξερα νομιζα οτι λογω permissions κολλαγε

  • μετα παλι απο telnet δινω /etc/enigma2/lamedb και εκει μου βγαζει prmissions denied και κολλαει ο δεκτης.τωρα ειδα οτι με init 3 επανερχεται

    αυτο δεν το κανεις με telnet...

    με ftp πας σε αυτη τη διαδρομη και παιρνεις το αρχειο lame.db στο pc.

    το επεξεργαζεσαι, (με σταματημενο δεκτη -init 4 ) τοξαναπερνας στη θεση του

    init 3 για να ξεκινησει ο δεκτης.

  • οκ τωρα το καταλαβα νομιζα οτι ολα γινοταν απο το telnet.παλι τιποτα ομως...θα το ξαναδοκιμασω αυριο απο την αρχη γιατι το κεφαλι εγινε καζανι παιδευομαι απο το απογευμα..

  • Φίλε, οι υπότιτλοι δεν είναι κλειδωμένοι. Άρα και ο σερβεράς να μην ξεκλειδώνει τα κανάλια, θα πρέπει να βλέπεις μαύρη οθόνη ΜΕ υπότιτλους.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!