Μεταδόσεις Αθλητικών Γεγονότων

There are 789 replies in this Thread which was already clicked 83,835 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Προγραμματισμένη ζωντανή δορυφορική μετάδοση αγώνα μπάσκετ για το πρωτάθλημα ΕΣΑΚΕ σήμερα στις 19:00

    Παναθηναϊκός - Περιστέρι

    Arenasport 5 (1,9oE)

  • Κι επειδή σε ένα άλλο νήμα αναφέρθηκε ο Ισπανός, να πω ότι η Movistar δεν έχει πια τα δικαιώματα του MotoGP, αλλά η DAZN, οπότε μείον ένα ( για μένα ήταν το μοναδικό!) κανάλι.

  • Απόψε για την ευρωλίγκα, Ολυμπιακός- Παναθηναϊκός 9:00 μ.μ.

    Δορυφορικά που ανοίγουν:

    Sport Tv 5 Portugal

    Digisport 3 Hungary

    Digisport 4 Romania

    Max Sport 2 Bulgaria

    Edited once, last by japost ().

  • Πως βρήκες φιλαράκι τα κανάλια που το δείχνει?Ας πούμε το

    Max Sport 2 Bulgaria δε το αναφέρει κάποιο site...Μόνο αν μπεις στο πρόγραμμα του.Εγώ βλέπω εδώ:https://sporteventz.com/en/other-sport/basketball.html

  • το χει

    απο κει και περα τι σε σκαει

  • διάβασε προσεκτικά το 1ο post του νήματος από τον administrator.

  • Προγραμματισμένη ζωντανή δορυφορική μετάδοση αγώνα μπάσκετ για το πρωτάθλημα ΕΣΑΚΕ αύριο Κυριακή 6/1 στις 19:30

    Ολυμπιακός - ΑΕΚ

    Arenasport 4 (1,9oE)

  • κατόπιν συμβολής αρκετών μελών :star:

  • Κύπελλο Ελλάδας

    Προγραμματισμένες δορυφορικές ζωντανές μεταδόσεις

    Τρίτη 08/01

    15:00 ΠΑΣ Γιάννινα - Πανιώνιος Arenasport 3

    17:00 Παναχαϊκή - ΠΑΟΚ Arenasport 4

    17:15 Ξάνθη - Ολυμπιακός Arenasport 3

    19:30 Εργοτέλης - ΟΦΗ Arenasport 3


    Τετάρτη 09/01

    15:00 Απόλλων Σμύρνης - Ατρόμητος Arenasport 3

    17:15 Λάρισα - Αστέρας Τρίπολης Arenasport 3

    19:30 Κισσαμικός - ΑΕΚ Arenasport 3


    Πέμπτη 10/01

    19:30 Λαμία - Παναθηναϊκός Arenasport 3

    Όλες οι μεταδόσεις στις 1,9οΕ

    Πηγή: Το site του πακέτου

  • Μπάσκετ

    Προγραμματισμένες δορυφορικές ζωντανές μεταδόσεις

    Τρίτη 08/01

    19:30 ΠΑΟΚ - Hapoel Unet Holon (International Champions League)

    Arenasport 2 SD (1,9oE)


    21:00 Ολυμπιακός - Saski Baskonia (Euroleague)

    DigiSport 3 HU SD, Digisport2 RO SD(0,8oW)

    Movistar Multideporte 1 SD (19,2oE)

    MaxSport 2 SD (39oE)


    Τετάρτη 09/01

    21:00 Παναθηναϊκός - Bayern Munich (Euroleague)

    DigiSport 3 HU SD, Digisport2 RO SD (0,8oW)

    MaxSport 1 SD (39oE)

  • Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό νήμα του Ελληνικόυ forum και δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ότι για Ελληνικό ποδόσφαιρο και συγκεκριμένα για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ που τους δείχνει η ΝΟΒΑ ΜΠΟΡΟΎΜΕ να τους δούμε και από τa Aραβικά κανάλια ON E HD και ON SPORT HD και σε SD format στον δορυφόρο Nilesat και απο τη συχνότητα 10853 Η 27500 5/6

  • Έχουμε λήψη αυτών των καναλιών στην Ελλάδα;

    φιλε συμφωνα με το satbeams αποοτι βλεπω ο συγκεκριμενος δορυφορος οχι,αλλα εχει υποθει παλια εδω μεσα οτικαποιος εχει ληψη αθηνα ,τωρα κατα ποσο ειναι αληθεια,αν υπαρχει καποιος που βλεπει απο αυτον το δορφορο ας το αναφερει

  • Προσωπική μαρτυρία, για δορυφορική λήψη πάντα:

    Παρ' όλα τα footprints του satbeam το On Sports HD πιάνεται στην Αθήνα με το πιάτο της υπογραφής μου, με την εξής ιδιαιτερότητα. Τις πρωινές μέχρι πρώτες απογευματινές ώρες πρακτικά δεν βλέπεται (η εικόνα έχει πάρα πολλά σπασίματα). Από το απόγευμα (περίπου 17:00 και μετά) η εικόνα στρώνει και έρχεται με 8,8--9,1 db, υπό την προϋπόθεση ότι ο καιρός είναι καλός. Με βροχές προσωπικά το ξεχνάω.

    Όσο νοτιότερα, τόσο πιο εύκολα.

  • Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό νήμα του Ελληνικόυ forum και δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ότι για Ελληνικό ποδόσφαιρο και συγκεκριμένα για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ που τους δείχνει η ΝΟΒΑ ΜΠΟΡΟΎΜΕ να τους δούμε και από τa Aραβικά κανάλια ON E HD και ON SPORT HD και σε SD format στον δορυφόρο Nilesat και απο τη συχνότητα 10853 Η 27500 5/6

    Επιστρέφω για να πω τα εξής σχετικά με τα παραπάνω

    Toποθεσία: Τολό Αργολίδας με latitude: 37.56.- Aθήνα latitude: 38.00

    Δορυφορικό σύστημα

    Κινητό πιάτο tecatel 1.10x1.20

    Mοτερ ; moteck sg2100a

    LNB: invert ultra high gain

    Kαλώδιο : Βιοκάλ DGS1600

    Δορυφορικός Δέκτης : Vu+zero

    Να πώ εδώ ότι δεν έχω καλή επαφή με τον ορίζοντα καθώς η ταράτσα του σπιτιού μου είναι πολύ χαμηλά σε σχέση με τα άλλα σπίτια και για το λόγο αυτό δεν πιάνω τον Hispasat 30W.

    Τα εν λόγω κανάλια,όταν ο καιρός είναι καλός τα βγάζω με snr 50%. Αυτή τη στιγμή το snr είναι 43%, χωρίς διακοπές και όλα καλά.

    Ολον τον πρώτο γύρο τα κανάλια έδειξαν τα περισσότερα παιχνίδια του ΠΑΟΚ και του ΟΣΦΠ που έδειχνε και η ΝΟΒΑ.

    Θα δούμε αύριο τι θα δείξουν. Το παιχνίδι του ΠΑΟΚ μάλλον ίσως πάει για Δευτέρα καθώς στην Τρίπολη χιόνιζε όλη μέρα..

    Επίσης θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να δώσει αναφορά για τις συχνότητες 11678 Η και 11472Η 30000 DVB-S2/QPSK 5/6( πειραματιστείτε και με 8QPSK) στον Eutelsat 7E.

    Aναφορές λένε ότι εκεί είναι τα BEINSPORTS 1/2/3 Turkey και το beinsports Haber. Eγώ προσωπικά δεν έχω καθόλου σήμα

    Φίλος μου έστειλε την πληροφορία ότι χρειάζεσαι 2.5μ πιάτο για να κατεβάσεις την εν λόγω συχνότητα διότι είναι δέσμη Τουρκίας

    Ευχαριστώ

    Y.Γ : Φίλος μου έστειλε φωτογραφία ότι ο Αραβας έδειχνε σήμερα ΑΕΛ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ. Ιδού

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!