Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 398,572 times. The last Post () by bigapple.

  • Υπάρχει κάποιος οδηγός για σετάρισμα oscam server σε vu plus solo? Έχω μια local καρτα και θέλω να δω αν γίνεται share τοπικά στο εσωτερικό μου δίκτυο.

  • την καρτα τη διαβαζει ηδη ο πρωτος δεκτης, ετσι???

    τοτε... στον δεκτη που εχει ηδη την καρτα, στο oscam.user εκτος απο αυτα που εχει προσθετεις και

    [account]

    Code
    [account]
    user                          = dektis2
    pwd                           = dektis2pass
    group                         = 1



    και στον δευτερο, στο oscam.server (με δικο σου label.ip,port ,user,pass)

  • Καλησπερες και παλι!

    Λοιπόν εχω απορίες, μιας και δεν εχω βρει κάτι στο google.

    Βλέπω στο lyngsat οτι ο αστρα στης 19.2ε έχει μπόλικα, γινετε να πιαστούν για παράδειγμα με quad lnb ? και τα 1KR/1L/1M/1N που αναγράφονται τι ειναι ?

    Aν υπαρχή και κάνα link με πληροφορίες χρήσιμο θα ηταν!

  • astra19.2 ειναι η θεση του δορυφορου. τωρα εκει, δεν ειναι μονο ενας, αλλα μια συστοιχια 2-3-4 δορυφορων,που ο καθενας εχει τον αυξωντα αριθμο του (1Α,1Β κλπ).

    ανα καποια χρονια, λογω παλαιοτητας γινεται αντικατασταση απο νεωτερους, γι αυτο και εχουμε φτασει σε μεγαλα νουμερα (1L,1M κλπ)...


    τωρα περι lnb...

    single=1 εξοδος, για εναν αποκωδικοποιητη

    twin=για 2

    quad= για 4.


    αν υπαρχει εγκατασταση με 4 σημεια με δεκτη, τοτε με ενα quad "ταιζεις" και τις 4 θεσεις.


    αν εχεις μονο 1, τοτε κανεις τη δουλεια σου και με single...

  • chicken101 Αν έχεις μόνο ένα μηχάνημα και αναρωτιέσαι,

    Δεν χρειάζεσαι παραπάνω lnb για να πιάσεις όλους τους δορυφόρους σε αυτήν την θέση.

    Ουσιαστικά όλοι μαζί είναι σαν ένας δορυφόρος που πιάνεις με ένα single lnb.

    Αν θες να το μοιράσεις σε παραπάνω μηχανήματα, φυσικά θες διπλό τετραπλό κτλ ανάλογα με το σε πόσα μηχάνημα θες να το μοιράσεις.

  • Και το έκανε και edit :)

    +1

    Και μία ερώτηση επειδή υπάρχουνε διάφοροι γάτοι εδώ μέσα που λογικά χρησιμοποιούν και το ajpanel για εκπαιδευτικούς πάντα σκοπούς .

    Υπάρχει τρόπος όταν πηγαίνεις σε πόρταλ και ανοίγεις ένα κανάλι να σου φορτώνει αυτόματα το epg άμα υπάρχει φυσικά στον server?

    Γιατί σε μένα δεν το φορτώνει αλλά όταν πατάω το κουμπί info εμφανίζεται μία χαρά.

    Ρώτησα και στο αντίστοιχο thread αλλά με γράψε στα φρύδια του ο Biko 😂...

  • querty λες να έπρεπε να γράψει και το καλή βραδιά για να θυμίζει λίγο από τον συγχωρεμένο τον Καρρα;

    Ο άνθρωπος το πάει βήμα βήμα για να μας γνωρίσει και να τον γνωρίσουμε.

  • για σας φιλοι .επειδη τον τελευταιο καιρο δεν ειχα χρονο να ασχοληθω με το αθλημα μας γυρω απο σατ. τι ειναι το AJPanel . Μ 2-3 λογια μπορει καποος φιλοςνα μου πει κατι

    ευχαριστω

  • Η αναβάθμιση του egami δεν γίνεται πλέον μέσα από το μενού του image; Εχει αλλάξει κάτι; Εδω και μέρες μου λέει δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

  • Εδώ μου έκανε τα πακέτα ενημέρωση εκτός και αν είναι το ίδιο σαν και σένα και δεν το κατάλαβα γιατί βγάζει ακόμα

    R1 όχι R2 IsN0G00d. Επίσης ελληνικά στα skin που έχω μόνο στον openpli 9.0 τα βγάζει σε όλα τα δικά μας στα

    egami - openpli τσου ...

  • Ολα Ελληνικά τα βλέπω με egami. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν μου το ενημερώνει. Οχι οτι με ενοχλεί κιόλας. Αφού δουλεύει είναι οκ.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!