Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,525 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Οκ,συγνώμη που δεν είδα το link και σε ξαναρώτησα.

    Μία τελευταία ερώτηση ήθελα να σου κάνω:λογισμικό του πέρασες άλλο ή παίζεις με το δικό του;

  • εχω τον vu+zero με vti image k to plugin youtube tv δεν παίζει."a network error has occurrent " μου γράφει.

    το δίκτυο μου είναι οκ γιατί c/s δορυφορικά κανάλια βλέπω κανονικά

    η tv που εχω δεν είναι smart.

    μπορεί κάποιος να μου πεί αν γίνεται να το σετάρω κ πώς?

    ευχαριστώ.

  • Ναι φιλε μου τα ανοιγει το box ειναι αυτο


    http://www.lightinthebox.com/h…istics_platform=Clipboard


    Lnb εχω στις 39 παιζουν ακομα

    καλά άμα θέλαμε για ipTV ανοίγουν αυτά & πολλά περισσότερα arena & klub!! κροατικά, σέρβικα, σλοβένικα άμα έχεις <ενημερωμένο> σερβιτόρο.....έμαθες κι εσύ τα android box πολύ χαίρομαι! ευτυχώς για σένα πήρες android 7 για να'σαι up2date, καλό το h96 πήρες όμως RK3328 => RockChip με ότι αυτό συνεπάγεται...

    το h96 pro είναι ανώτερο!! https://www.lightinthebox.com/…&prm=1.3.62.0&keyword=h96


    βέβαια υπάρχουν και ορισμένα κανάλια ΔΩΡΕΑΝ μέσω του MobDro

    https://mobdro.en.uptodown.com/android


    και με 1 φτηνότερο x96 mini 1/8 κάνεις δουλειά για ipTV. βέβαια για παραπάνω απαιτήσεις καλύτερη είναι η έκδοση 2/16.

    η ROM δεν χρειάζεται να είναι 32 ή 64 GB (που παρακολουθώ μια μεγαλομανία & στα κινητά αυτό τον καιρό) καθώς μπορείς να την αυξήσεις από sd card ή usb στο box!

    το h96 είναι τέλειο αν έχει κάποιος να διαθέσει τα λεφτά & έχει απαιτήσεις gaming και είναι advanced user. αλλιώς τα σκας χωρίς να αξιοποιηθεί.


    όποιο android box κι αν πάρετε όμως προτιμήστε πάνω από 4πύρηνο & amlogic καλύτερα ;)

    την μάρκα πρέπει να την προσέξετε όσο αφορά το ipTV διότι έχει παρατηρηθεί ορισμένα έχουν <ΜΟΥΦΑ> mac address που αλλάζει συνεχώς (χρήση emulator προφανώς)



    θα τα μεταφέρω & στο ipTV talking thread να υπάρχουν

  • εχω τον vu+zero με vti image k to plugin youtube tv δεν παίζει."a network error has occurrent " μου γράφει.

    το δίκτυο μου είναι οκ γιατί c/s δορυφορικά κανάλια βλέπω κανονικά

    η tv που εχω δεν είναι smart.

    μπορεί κάποιος να μου πεί αν γίνεται να το σετάρω κ πώς?

    ευχαριστώ.

    ίσως να'ναι θέμα image :(

    δες αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόσθετο για το vti


    δεν το γνωρίζω γιατί από ότι έχω καταλάβει με τα enigma2 καλό είναι να ασχολούμαστε μόνο με τα δορυφορικά αντέ & με επίγεια ή να βάλεις & ipTV το πολύ

    δυστυχώς για όλους μας, όπως έχουμε πει & σε άλλο νήμα δεν υπάρχει ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ :(

    δεν είναι αμπελοφιλοσοφία που λένε κάποιοι που έχουν περάσει ελάχιστες συσκευές από τα χέρια τους αλλά ΓΕΓΟΝΟΣ

  • εχω τον vu+zero με vti image k to plugin youtube tv δεν παίζει."a network error has occurrent " μου γράφει.

    το δίκτυο μου είναι οκ γιατί c/s δορυφορικά κανάλια βλέπω κανονικά

    η tv που εχω δεν είναι smart.

    μπορεί κάποιος να μου πεί αν γίνεται να το σετάρω κ πώς?

    ευχαριστώ.

    το συγκεκριμενο προσθετο youtube,ειναι κατασκευη vu+ και σχετιζεται με τον web browser (vu+ hbbtv). ξερω οτι υπαρχει προβλημα στα μη vu+ λογισμικα (openpli,openatv κλπ),βλεπω τωρα οτι ειναι γενικο.

    ξεκαθαρη απαντηση φυσικα,θα πρεπει να δωσει το team της vti. μπορει με μια απλη ενημερωση να λυνεται,μπορει να πρεπει να βαλεις μια νεωτερη εκδοση του image (αν δεν το εχεις ηδη κανει),μπορει να ειναι ενα προβλημα που δεν εχει λυση.

    για youtube παντως,υπαρχει και αλλο ανεξαρτητο προσθετο YouTube Plugin by Taapat το οποιο δουλευει σιγουρα σε openpli και παραγωγα,δεν ξερω εαν το vti εχει μεσα τα απαραιτητα υποπακετα,αν θες δοκιμαζεις...

  • ΑΜΑΝ πια αυτή η VU εταιρεία

    για να λες εσύ ότι είναι γενικό........άστα βράστα :(

    εδώ ακόμα & η edision στα ali το έχει φτιάξει το youtube.......βέβαια δεν είναι ότι καλύτερο η θέαση από κει! σαν να πιξελιάζει η εικόνα δεν ξέρω

  • Δυστυχώς επιβεβαιώνω και εγώ το μαύρο στα sportklub στις 16οΕ (πακέτο MaxHrvatska) και εξαιρετικά μεγάλη δυσκολία ανοίγματος των Arena HD του ίδιου πακέτου.

    Αν η κατάσταση δεν είναι παροδική, τότε την θεωρώ σημαντική απώλεια για τις αθλητικές μεταδόσεις.

    ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ να ανοίξει ο admin 1 νήμα να γράφουμε εκεί ότι σταματάει, έρχονται κι άλλα δυστυχώς :(


    <νεκροταφείο καναλιών-πακέτων>

  • georgeflu εχω κάνει ενημέρωση στο image αλλά τίποτε.

    μου κάνει εντύπωση γιατι οταν εκανα εγκ/ση to vti ειχε προαγκατεστημένο το youtube και είπα αρα το εχουν σετάρει για να παίξει.

    ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

  • οταν εκανες εγκατασταση το image,ειχαν προεγκατεστημενο το προσθετο,αλλα σεταρισμενο με τον hbbtv browser καποιας ημερομηνιας. εκει κατι αλλαξε.αν ομως δεν εγιναν και οι απαραιτητες αλλαγες στο προσθετο και στον browser,τοτε αυτο δεν προκειται να δουλεψει σωστα. δοκιμασε το αλλο που δινω στο λινκ πιο πανω.

  • φίλε το 90% των πραγμάτων γύρω σου αυτή τη στιγμή είναι ΚΙΝΕΖΙΚΟ

    όμως άλλο είναι να πάρεις το chip AMLOGIC που έχει background αμερική από πίσω

    κι άλλο να πάρεις chip RK => RockChip (φτηνότερα!) με ότι αυτό συνεπάγεται όπως έγραψα παραπάνω.....

    είναι όπως όταν ακούς συζήτηση <φτασμένων> στα κινητά που έχουν περάσει πολλά από τα χέρια τους

    οι γνώστες προτιμούν εκεί SNAPDRAGON κλπ παρά MEDIATEK !

    ψάχτο & τα συμπεράσματα δικά σου

  • είμαι κάτοχος mediaplayer (android) box και τα γνωρίζω απλά όσοι γνωστή μου έχουν κινεζικα έχουν διάφορα προβλήματά με τα ρομ με wifi με δικαιώματά HD Netflix ktl. πχ με 42 ευρω αγόρασα για ένα φίλο Amazon Fire TV και στον αδερφό μου με 150 ευρω το NVIDIA SHIELD TV Pro 500GB από αμερικη. καλά το NVIDIA SHIELD δεν το βάζω καν σε συναγωνισμό για τα έτοιμα mediaplayer (android) box. αλλά το Amazon Fire TV που είναι πιο φθηνό από τα κινεζικα είναι καλό για τα λεφτά του.

  • όπως τα λες το nvidia είναι 1 κατηγορία μόνο του πατριώτη!

    ανήκει και στο club του android tv μαζί με xiaomi sony sharp razer κλπ

    https://www.android.com/tv/


    μετά πας σε beelink για αξιοπιστία

    και για οικονομικά σε h96 pro, x96 mini, mxq pro+ που είναι καλό value4money

    αν θες να χτίσεις build ή να παίζεις <βαριά> video games προσέχεις να πάρεις 2 ή 3 gb RAM (μνήμη τυχαίας προσπέλασης) αλλιώς θα αναγκαστείς να κάνεις επανεκκινήσεις για να <καθαρίζει> που λέμε


    η ROM είναι η χωρητικότητα δεδομένων όπως έχουμε τον σκληρό δίσκο στον υπολογιστή

    ακόμα και φτηνό με 8GB ROM να πάρεις μπορείς να προσθέσεις χωρητικότητα....καλύτερα από sd card .... σαν κι αυτές που βάζαμε στα κινητά


    με το netflix που λες το μόνο θέμα είναι στο ULTRA HD 4Κ εφόσον έχεις και 4Κ τηλεόραση VDSL προτιμότερο είναι και πληρωμένο 12εύρω γι'αυτά στο netflix

    εκεί λοιπόν υπάρχει θέμα που έχει θέσει το netflix με το drm.......

    υπάρχει APP που το βάζεις στα box και βλεπεις αν τηρεί τα καθέκαστα που απαιτεί το netflix

    drminfo

  • έχει ένας φίλος το beelink ultimate ,και τι δεν έχει βάλει από freaktube rom όλο προβλήματά. εγώ αφού έδωσα το NVIDIA SHIELD TV Pro 500GB 2017 στον αδερφό μου ( που παρεμπίπτοντος το συγκεκριμένο είναι μετά από ένα χρόνο discontinued ) έχω ένα πολύ δυνατό pc και παίζω τα πάντα από εκεί,έχω περάσει και Android emulator για Android apps. kodi application στο Android emulator και στα Windows.Netflix 4K streaming δοκιμασμένο από τα Windows.

  • Γεια χαρά στην παρεα,ευχομαι να ειστε ολοι καλα.

    Μόλις παρελαβα τον DM 920,στην flash εχω το unstable Geminin 3.3

    Στο USB Stick>Newnigma2>DreamElite>StatLodge Images.

    Τωρα προσπαθώ με το Image DreamElite 6.1 και με Oscam 11415 και με τις

    απαραιτητες ρυθμισεις και αρχεία,ανοίγω ολα τα καναλια της Digea (Eutelsat 3.1E)

    εκτός απο τα κρατικα καναλια ERT HD-ERT1-ERT2.

  • οταν λες "oscam" πιστεύω να ειναι oscam-emu ??

    τοτε βαζεις στο oscam.dvbapi το πιο κατω (και να ειναι με softcam.key αλλιως θελει μια αλλαγη στα κλειδια ή στην σύνταξη του πιο κατω ) αν δεν υπάρχει το δημιουργείς

    Code
    P: 2600 ;
    A: ::000A ; ert1
    A: ::0014 ; ert2 
    A: ::0028 ; ertHD

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!