Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 400,153 times. The last Post () by bigapple.

    • Official Post

    Μενου - plugin -ανοιγεις το plugin m.cas και με το κοκκινο κουμπι, μπαινεις μεσα στο μενου του m.cas ανοιγεις τον key editor και περνας τα κλειδια που θελεις

  • Ειναι σε Spark , τις γραμμες με dcc, τα κλειδια ή mcaskey ή με τον Editor του δεκτη

    σε SPARK edision ή amiko γίνεται & χειροκίνητα απ'το remote

    συν το κολπάκι 2600 για να εμφανίσει τα ΒΙSSκοτάκια θυμίζω...


    γενικότερα οι δέκτες αυτοί βγήκαν ως dual boot

    1=> spark

    2=> enigma2


    κανείς όμως δεν ανέφερε στους μη γνώστες ότι το enigma τους είναι ΑΧΡΗΣΤΟ για να μην πω κάτι χειρότερο.

    συνεπώς ο δέκτης είναι για όσα μπορεί το spark να κάνει

  • Το id 1F4D:C803 ειναι G-Tek Electronics Group Lifeview LV5TDeluxe αρα RTL2832U


    το οποιο θα έπρεπε να επιστρέφει κάτι ανάλογο

    αλλα εχεις βαλει driver για af9035 οποιο αναφέρει το πιο κατω

  • Το id 1F4D:C803 ειναι G-Tek Electronics Group Lifeview LV5TDeluxe αρα RTL2832U


    το οποιο θα έπρεπε να επιστρέφει κάτι ανάλογο

    αλλα εχεις βαλει driver για af9035 οποιο αναφέρει το πιο κατω

    Έσβησα ότι dvb drivers είχα εγκατεστημένους.Εβαλα τον rtl2832 και δεν το αναγνωρίζει......

  • Καλησπέρα σε όλους,


    βλέπω ότι η ελληνική κοινότητα αυξάνεται και πληθύνεται.


    Μπορεί κάποιος να μου πει αν «καθαρίζει» το kwese sports στις 68,5°. Προσπαθώ με mcas, με ncam, με gcam, με oscam και κάθε τρόπο softcam, constant , αλλά δεν μπόρεσα ούτε μία φορά. Να πω επίσης ότι οι απόπειρες έγιναν και στο σύστημα spark και στο enigma2


    Ευχαριστώ

  • καλημερα!!μπορεις JohnMoreS@T να πεις για το κολπακι 2600 αν δεν γινετε απο εδω εστω pm!!!

  • => σε spark για πρόσθεση των BISS αν δεν μας τα εμφανίζει για χειροκίνητη εισαγωγή από REMOTE

    πάμε σε μια άλλη κρυπτογράφηση

    γράφουμε ως CAID: 2600

    πατάμε ΟΚ

    και όταν βγούμε μας έχει δημιουργήσει & BISS για χειροκίνητη εισαγωγή απο remote εννοώ


    => για BISS με κοινό SID όπως είπε ο Θοδωρής

    για 2ο BISSκοτο γράφουμε 2601 & το κλειδί

    για 3ο 2602 κλπ...

  • Καλημέρα έχω ένα παράπονο και μία απορία στην ελληνική εκδοχή του site οι περισσότεροι γράφουν αγγλικά αυτό είναι το παράπονο τώρα εάν ξέρουν αγγλικά γιατί δεν γράφουν στο υπόλοιπο αγγλικό site ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας φιλικά Βασίλης

  • εγώ έχω το αντίθετο γιατί εκεί που είναι για αγγλικά να γράφουμε με ελληνικά ...(γιατί έγινε και αυτό )

    αλλα για την ελληνική εκδοχή επειδή μας διαβάζουνε και λέγονται κάποια πράγματα που ενδιαφέρουν το ευρύ κοινό και για να μην βλέπουμε τίποτα περίεργες μεταφράσεις από το google κάλο είναι να είναι στα αγγλικά

  • Καλημέρα έχω ένα παράπονο και μία απορία στην ελληνική εκδοχή του site οι περισσότεροι γράφουν αγγλικά αυτό είναι το παράπονο τώρα εάν ξέρουν αγγλικά γιατί δεν γράφουν στο υπόλοιπο αγγλικό site ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας φιλικά Βασίλης

    αδελφέ όπως & να το κάνουμε η ενασχόληση με τα ηλεκτρονικά "απαιτεί" βασικές γνώσεις αγγλικών έως ένα σημείο

    δεν φταίμε εμείς γι'αυτό

    c'est la vie


    ps: παλαιότερα πριν την Ιαπωνία, Ν.Κορέα & τώρα Κίνα....... η κοιτίδα των ηλεκτρονικών ήταν η Αγγλία

  • Τσέκαρέ το με τον σερβερά σου. Μου το είχε κάνει και εμένα σε όλο το πακέτο MaxTV Hrvatska (και μόνο σε αυτό) την προηγούμενη εβδομάδα, επικοινώνησα με τον δικό μου σερβερά και το αποκατέστησε. Αυτή τη στιγμή πάντως μου δουλεύουν άψογα.

  • τα arena sports στις 16 μοιρες εδω κ λιγες μερες μαυρο...εχει γινει κατι.....

    θα ήταν ορθότερο λοιπόν να λέμε παιδιά τι γίνεται με το εξής πακέτο? γιατί στον σερβιτορο που είμαι δεν παίζουν.

    κι όχι έπεσε μαύρο......

    ευχαριστώ για την καταννόηση

  • το τελευταίο τριήμερο αντιμετωπίζω το εξής ΄΄κουφό΄΄ πρόβλημα.

    τηλεόραση sony W755C android.

    δέκτης vu+ zero με image openpli 4.

    βλέποντας το sky sport 1 de κλείνει στα καλά καθούμενα και η τηλεόραση και ο αποκωδικοποιητής, χωρίς να ακουμπήσω κανένα από τα δύο τηλεχειριστήρια.

    σε άλλα δορυφορικά κανάλια, δε συμβαίνει το πρόβλημα αυτό.

    επίσης δε συμβαίνει ούτε σε λειτουργία μόνο τηλεόρασης.

    να επισημάνω πως αν κλείσω τον αποκωδικοποιητή, κλείνει και η τηλεόραση.

    καμιά ιδέα για τη επίλυση???

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!