Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 398,518 times. The last Post () by bigapple.

  • ..καποιος που να γνωριζει καποιο media player για να παιζει ταινιες σε samsung smart tv

    και ναι πως να τον περασω..

    δυστυχώς οι λύσεις είναι περιορισμένες πατριώτη :(

    η λύση είναι αυτό που ανέφερα στο άλλο νήμα:

    android ΤV μόνο στο μέλλον

    διαλέγεις ανάμεσα από δεκάδες εφαρμογές στο playstore

    αλλά κι εκεί να μην σε ικανοποιήσει πλήρως κάποια, τότε εγκαθιστάς μέσω <.apk>

    σαν να έχεις υπολογιστή windows που του περνάς όποιο συμβατό με το λογισμικό σου γουστάρεις!


    αλλιώς αγοράζεις ένα μέτριο android TV box

    & κάνεις πραγματικά smart την TV!

  • Στην πολυκατοικία φίλου υπάρχει κεντρική εγκατάσταση που βλέπει hotbird και χρησιμοποιείται ο πολυδιακόπτης triax tms 5/6 https://shopdelta.eu/?page=sho…ory_id=22&product_id=2850


    Αν βάλει άλλο πιάτο ή στο ήδη υπάρχον, lnb που να βλέπει astra, μπορεί στην έξοδο του καλωδίου του (πολυδιακόπτη) να βάλει diseqc και να κατεβαίνει ένα καλώδιο στο σπίτι του ή μπορεί να υπάρξει πρόβλημα;


    ΥΓ: Το link είναι τυχαίο και σε καμία περίπτωση να μην θεωρηθεί διαφήμιση, απλά είναι το πρώτο αποτέλεσμα στον γκούγκλη.

  • Στην πολυκατοικία φίλου υπάρχει κεντρική εγκατάσταση που βλέπει hotbird και χρησιμοποιείται ο πολυδιακόπτης triax tms 5/6 https://shopdelta.eu/?page=sho…ory_id=22&product_id=2850


    Αν βάλει άλλο πιάτο ή στο ήδη υπάρχον, lnb που να βλέπει astra, μπορεί στην έξοδο του καλωδίου του (πολυδιακόπτη) να βάλει diseqc και να κατεβαίνει ένα καλώδιο στο σπίτι του ή μπορεί να υπάρξει πρόβλημα;


    ΥΓ: Το link είναι τυχαίο και σε καμία περίπτωση να μην θεωρηθεί διαφήμιση, απλά είναι το πρώτο αποτέλεσμα στον γκούγκλη.

    θεωρητικα ναι...

    ο πολυδιακοπτης ειναι απλος και δεν χρησιμοποιει κανενα πρωτοκολο diseq, οποτε στη θεωρια μπορει να δουλεψει. στην πραξη...μονο καποιος που το εκανε με τον συγκεκριμενο διακοπτη απανταει σιγουρα.

  • ο λογος για το iptvplayer που μετα απο περασμα νεου image στο δεκτη μου vusolo2

    εχω χασει το laola .Ξερει να μου πει καποιος αν υπαρχει ή το κατεβασανε λογο εωρτων.

  • η νεα αναβαθμιση του plugin,εχει χωρισει τα παντα σε θεματικες κατηγοριες, και κατηγοριες ανα χωρα.

    μεσα στα "sport",υπαρχει κανονικα το laola (οπως επισης υπαρχει κανονικα και στο "ολα")


  • μηπως κανω κατι λαθος και παλι δεν το εμφανιζει...μεσα απο το μενου μηπως πρεπει να αλλαξω κατι..

  • το κακο με το plug iptvplayer μου κρασαρει ο δεκτης vusolo2 BH 3.0.4 οταν βλεπω ενα αγωνα 'η ταινια.Συμβαινει και σε καποιους αλλους ή να αλλαξω image .

    αναγκαζομε να τον ξανασεταρω..

  • προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα σε κανεναν δεκτη μου (και ειναι και αρκετοι), οποτε...

    κατ αρχην ανεβασε ενα crashlog για να δουμε (αν μπορεσουμε ) τον λογο που κρασαρει,μηπως ειναι και κατι που μπορεις να διορθωσεις.

  • καλησπερα σε ολους σας. υπαρχει εφαρμογη που να μπορει να παιξει acestream??. κατεβασα αυτη (enigma2-plugin-extensions-acestreamplayer_2.0_r0_all.ipk) που βρηκα σε αυτο το forum αλλα τιποτα, νομιζω οτι ειναι παλια εφαρμογη και οτι μπορει να χρειαζεται αναβαθμιση . μηπως υπαρχει καποιο αλλο player που να υποστηριζει acestream σε enigma2. εγω εχω τον osmega και τον osmini ως δεκτες.ευχαριστω.

  • προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα σε κανεναν δεκτη μου (και ειναι και αρκετοι), οποτε...

    κατ αρχην ανεβασε ενα crashlog για να δουμε (αν μπορεσουμε ) τον λογο που κρασαρει,μηπως ειναι και κατι που μπορεις να διορθωσεις.

    Αγαπητε φιλε θελω τα φωτα σου εχω ενα dreambox 820hd με images pli 6 οταν αλλαζω softcam για να λειτουργησει το cam θελει επανεκκινηση Μηπως μπορεις να βοηθησεις Ευχαριστω βασιλης

  • εχεις πανω δισκο η στικακι? με ftp αφηνει στη διαδρομη media/hdd η στο /tmp

    Δεν εχω αδερφε τιποτα.περασα και

    Tspanel να βρω στα tools τα crashlog αλλα ματαια.ειναι καθαρο.

    Μηπως εχει να κανει με τροφοδοτικο λεω ...δε κρινω...

  • προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα σε κανεναν δεκτη μου (και ειναι και αρκετοι), οποτε...

    κατ αρχην ανεβασε ενα crashlog για να δουμε (αν μπορεσουμε ) τον λογο που κρασαρει,μηπως ειναι και κατι που μπορεις να διορθωσεις.

    Αγαπητε φιλε θελω τα φωτα σου εχω ενα dreambox 820hd με images pli 6 οταν αλλαζω softcam για να λειτουργησει το cam θελει επανεκκινηση Μηπως μπορεις να βοηθησεις Ευχαριστω βασιλης

    δυστυχως...δε νομιζω οτι μπορω να βοηθησω. εχει αναφερθει και πιο παλια παρομοιο θεμα με τις νεες σειρες των dreambox,αλλα ουτε δεκτη της σειρας εχω να ασχοληθω,μηπως και δω κατι,αλλα ουτε και καποια λυση ειδα σε διαφορα μυνηματα που διαβαζω...

  • εχεις πανω δισκο η στικακι? με ftp αφηνει στη διαδρομη media/hdd η στο /tmp

    Δεν εχω αδερφε τιποτα.περασα και

    Tspanel να βρω στα tools τα crashlog αλλα ματαια.ειναι καθαρο.

    Μηπως εχει να κανει με τροφοδοτικο λεω ...δε κρινω...



    για crash,σου δινει 3-4 δευτερολεπτα στην οθονη της tv (οταν crashαρει),αν προλαβεις να το βγαλεις φωτογραφια.


    αν δεν εχεις στικακι και δισκο,μου δημιουργεις την υποψια οτι ο δεκτης γραφει προσωρινα αρχεια η buffering στην flash και εξαντλειται ο χωρος του.

    δοκιμη μπορεις να κανεις,βαζοντας ενα στικακι (και κανοντας το mount ως /hdd) να δεις μηπως λυθει το προβλημα σου... (διαφορετικα,θα γραψει πλεον το crashlog εκει να το δουμε).

  • δεν βγάζει πράσινη οθόνη απλά με το plug όταν παίξει ενα αγώνα μετά που επιστρεφω στα κανάλια κάνει reboot.αν δεν βαλω το plug δεν έχω θέμα.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!