Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 398,918 times. The last Post () by bigapple.

  • καλησπερα .... απο το πρωι δεν μπορουσα να μπω στο σαιτ ... ξανα περασα το images satdream 5

    experimental και τωρα δουλευει ρολοι ..... οκ Απλα χθες εκανα ενημερωση το δεκτη και απο τοτε βγηκε το προβλημα

  • το παλιο,δεν μπορεις να το βρεις,λογω καποιων γενικοτερων αλλαγων.


    δεν ξερω απλα αν το εχεις παρατηρησει,οτι μπορεις να εχεις 3 διαφορετικες επιλογες στις μπαρες (μεσα απο το panel+)

  • καλά σου λέει

    πχ το bluetooth χρησιμοποιείται και για keyboard ή mouse.....

    ήχο έχω δει να παίζει....ή μάλλον ακούσει :) από android TV box!

  • Για να μην ανοίγω νέο thread θα παραθέσω εδώ δύο ερωτήσεις που έχω.

    1) ενώ ανοίγω κανονικά τα κανάλια στις 3.1e(σκαι,αντ1 και).το ert1 ert2 και ert HD,ενώ έχουν κανονικά σήμα. Δεν ανοίγουν και είναι σαν να μην έχει κωδικοποίηση . ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

    2) έβαλα σένα 80ρι πιάτο ένα μοτέρ moteck SG2100A,πιάνω καλά σχεδόν όλους τους δορυφόρους . έχω ένα πιάτο 1.2μ σταθερό Και σκέφτομαι να το βάλω στο μοτέρ.γείναι βαρύ όμως και η βάση του μοτέρ είναι σε κάγκελο δυνατά στηριγμενη μεν αλλά φοβάμαι μην το πάρει ο άνεμος το πιάτο . αξίζει να το βάλω ή θα το πάρει ο άνεμος,τι λέτε?Η να πάρω κάνα gibertini 1μ πιάτο που είναι αλουμινένιο και πιο ελαφρύ; Θα δω διαφορά σε σχέση με το 0.80? Η διαφορά που θέλω να δω είναι στις 7e και 10e,3w στα feeds. Γιατί στους υπόλοιπους δορυφόρους το σήμα είναι ικανοποιητικο πολύ.

  • Για να μην ανοίγω νέο thread θα παραθέσω εδώ δύο ερωτήσεις που έχω.

    1) ενώ ανοίγω κανονικά τα κανάλια στις 3.1e(σκαι,αντ1 και).το ert1 ert2 και ert HD,ενώ έχουν κανονικά σήμα. Δεν ανοίγουν και είναι σαν να μην έχει κωδικοποίηση . ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

    2) έβαλα σένα 80ρι πιάτο ένα μοτέρ moteck SG2100A,πιάνω καλά σχεδόν όλους τους δορυφόρους . έχω ένα πιάτο 1.2μ σταθερό Και σκέφτομαι να το βάλω στο μοτέρ.γείναι βαρύ όμως και η βάση του μοτέρ είναι σε κάγκελο δυνατά στηριγμενη μεν αλλά φοβάμαι μην το πάρει ο άνεμος το πιάτο . αξίζει να το βάλω ή θα το πάρει ο άνεμος,τι λέτε?Η να πάρω κάνα gibertini 1μ πιάτο που είναι αλουμινένιο και πιο ελαφρύ; Θα δω διαφορά σε σχέση με το 0.80? Η διαφορά που θέλω να δω είναι στις 7e και 10e,3w στα feeds. Γιατί στους υπόλοιπους δορυφόρους το σήμα είναι ικανοποιητικο πολύ.

    Στα ερτ απουσιάζει ο Ca_descriptor(αρα φαίνονται σαν FTA αλλα δεν ειναι ) δες εδω περισοτερα Digea 3.1° Ανατολικα απο το ποστ 7 και κατω

    Για το μοτερ και εγω σε καγκελα το εχω 1,20 ακομα δεν το εχει παρει ο αερας ...με το αλουμινένιο θα πηγαίνει πιο γρήγορα παντος θα εχει διαφορα απο το 80αρι. Στον 3w τι θελεις να ανοιξεις???

  • Για να μην ανοίγω νέο thread θα παραθέσω εδώ δύο ερωτήσεις που έχω.

    1) ενώ ανοίγω κανονικά τα κανάλια στις 3.1e(σκαι,αντ1 και).το ert1 ert2 και ert HD,ενώ έχουν κανονικά σήμα. Δεν ανοίγουν και είναι σαν να μην έχει κωδικοποίηση . ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

    2) έβαλα σένα 80ρι πιάτο ένα μοτέρ moteck SG2100A,πιάνω καλά σχεδόν όλους τους δορυφόρους . έχω ένα πιάτο 1.2μ σταθερό Και σκέφτομαι να το βάλω στο μοτέρ.γείναι βαρύ όμως και η βάση του μοτέρ είναι σε κάγκελο δυνατά στηριγμενη μεν αλλά φοβάμαι μην το πάρει ο άνεμος το πιάτο . αξίζει να το βάλω ή θα το πάρει ο άνεμος,τι λέτε?Η να πάρω κάνα gibertini 1μ πιάτο που είναι αλουμινένιο και πιο ελαφρύ; Θα δω διαφορά σε σχέση με το 0.80? Η διαφορά που θέλω να δω είναι στις 7e και 10e,3w στα feeds. Γιατί στους υπόλοιπους δορυφόρους το σήμα είναι ικανοποιητικο πολύ.

    Στα ερτ απουσιάζει ο Ca_descriptor(αρα φαίνονται σαν FTA αλλα δεν ειναι ) δες εδω περισοτερα Digea 3.1° Ανατολικα απο το ποστ 7 και κατω

    Για το μοτερ και εγω σε καγκελα το εχω 1,20 ακομα δεν το εχει παρει ο αερας ...με το αλουμινένιο θα πηγαίνει πιο γρήγορα παντος θα εχει διαφορα απο το 80αρι. Στον 3w τι θελεις να ανοιξεις???

    σε ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε μου,παντα εξυπηρετικος.

    το 1.20 σιδερο εχω ακουσει οτι με αερα δημιουργει τζογο και χανει λιγο την θεση του,μου το εχει πει φιλος μου που ολο το διορθωνει.χανει καθολου την θεση του?λετε να βαλω το σιδερενιο 1,20 που εχω στο μοτερ η να αγορασω καπιο gibertini 98X105cm ή 125Χ134cm να βαλω?στις 3w θελω να εχω καλο σημα γιατι μερικες φορες βαζουν ελληνικα feeds,δεν ξερω τι διαμετρο χρειαζεται για τον συγκεκριμενο δορυφορο.

  • ειναι δυνατη η χρηση bluetooth για το vusolo2 και αν ναι τι

    χρειαζετε

    ευχαριστω το θελω για ευρεση δορυφορων με συνεργασια κινιτο τηλ

    wifi και καποια εφαρμογη enigma signal finder...

    πολυ καλη εφαρμογη ειναι dreaMoteLite.εχει τα παντα.

    το προβλημα με τα ερτ ηταν οτι ειχα σε αλλο φακελο το dvbapi.ενω το διαβαζε απο αλλο.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!