Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 390,409 times. The last Post () by senos.

  • το προβλημα δεν ειναι με τον διακοπτη προτεραιότητα ή splitter αλλα με το μοτερ και τον πριμο με τις εντολές που στέλνει

    τα υπολοιπα για splitter και διακοπτες κτλ τα εχουμε αναφέρει εδω Ευαισθησία tuner σε δεκτες και ποιοτητα δεκτων Ερωτηση!

  • o primo δοκιμασμένος μια χαρά παίζει με απλό lnb .. απλα αναφέρω γιατί εγώ ασχολούμαι τουλάχιστον κάτι χρονιά με

    unicable lnb... μιας και το συγκεκριμένο σας είναι η απλούστερη λύση για τους 2 δεκτς σε κίνησή με 1 καλώδιο .. κρίμα που τα παλικάρια ( που αποκαλούνται) ΓΝΩΣΤΕΣ δεν βρήκανε την λύση.. φιλε Centaurus 69 αναρωτιέμαι πραγματικά όταν δεν ξέρεις τα αρχικά γιατί ΓΡΑΦΕΙ ένα κατεβατό? {το box κατά περίεργο λόγο πάντα γυρνούσε στον 19,2Ε}

    Edited once, last by abcd89 ().

  • o primo δοκιμασμένος μια χαρά παίζει με απλό lnb .. απλα αναφέρω γιατί εγώ ασχολούμαι τουλάχιστον κάτι χρονιά με

    unicable lnb... μιας και το συγκεκριμένο σας είναι η απλούστερη λύση για τους 2 δεκτς σε κίνησή με 1 καλώδιο .. κρίμα που τα παλικάρια ( που αποκαλούνται) ΓΝΩΣΤΕΣ δεν βρήκανε την λύση.. φιλε Centaurus 69 αναρωτιέμαι πραγματικά όταν δεν ξέρεις τα αρχικά γιατί ΓΡΑΦΕΙ ένα κατεβατό? {το box κατά περίεργο λόγο πάντα γυρνούσε στον 19,2Ε}

    Πέρα απο το ότι είσαι χαμένος στην μετάφραση για ακόμη μια φορά , για πές μας ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ??? Εξάλου διαβάζω και προσπαθώ, και δέν νομίζω εδω μέσα να νομίζουν ότι είμαι γνώστης κάποιον πραγμάτων,εννοω προχωρημένων ,απλά προσπαθώ και βοηθάω τον κόσμο ,όσο ξέρω και μπορώ.

    Και κάτι ακόμη κλείνοντας τις προάλες ΣΕ ΚΑΛΕΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΔΕΙΞΗΣ που και σε ποιο σάιτ γράφεις να έρθουμε να διαβάσουμε και να σε υποστηρίξουμε.

    Προφανώς λόγω του ότι είσαι πολυάσχολος δέν το είδες , δέν πειράζει, ποτέ δέν είναι αργά !!!!!

    ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ......

    ΑΑΑΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ....

    ΥΓ για πές μας την λύση λοιπόν για να μήν παπαρολογούμε ???? Είμαι - Είμαστε όλοι σε αναμονή ,και περιμένουμε τα φώτα σου (δέν εννοώ ΔΕΗ όταν αναφέρομαι σε φώτα , αλλα της γνώσεις σου)


    unicable LNB ??? Mά εντελώς χαμένος στην μετάφραση !!!! Ποιό χαμένος δέν γίνεται το τερμάτισες χτύπησε TILT το μήχάνημα

  • δεν χρειάζεται να βάφεις μιας και δεν ξέρεις από αποχρώσεις...unicable LNB όταν μάθεις τη σημαίνει ξανανα γράψε!! α να μην το ξεχάσω .. ο δεκτής σου τελικά γιατί αρχίζει από 19 ε? απλή ερωτήσει που ακόμα αναρωτιέσαι!


  • Και κάτι ακόμη κλείνοντας τις προάλες ΣΕ ΚΑΛΕΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΔΕΙΞΗΣ που και σε ποιο σάιτ γράφεις να έρθουμε να διαβάσουμε και να σε υποστηρίξουμε. ούτε καν υπάρχει κανενα κάλεσμα σε μένα.. σε όλους μπορεί .. μπερδεύτηκες!!

  • εεε απάντα μας να μαθαίνουμε !!! τί γεμίζεις το thread με ανούσια post !!!! για δώσε εξηγήσεις τι γίνεται και πές της λύσεις !!!! Εντάξει εγώ δέν ξέρω εσυ που ξέρεις δεν μιλάς !!!! για κάνε παιχνίδι .......μήν στεναχωριέσαι φιλαράκο δεν μπερδεύομαι εύκολα !!! Για ρίξε παρασύνθημα λοιπόν που γράφεις και προσφέρεις γνώσεις ????

  • Μια ερώτηση σχετικά με εξοπλισμό..

    Κατοπτρο με 2 lnb 13 και 19.2 και αλλο ενα στις 28 . Θέλω να μοιράσω σημα σε 6 δωμάτια. τι χρειάζεται να αγοράσω?

  • καταρχην πιστευω οτι θελεις 6 αποκωδικοποιητες. (καθε τηλεοραση- δωματιο και τον δικο του αποκωδικοποιητη για να μπορει ο καθενας να βλεπει ανεξαρτητα απο τους αλλους. για να μην βλεπουν ολοι το ιδιο καναλι) και μετα 3 lnb ενα για καθε δορυφορο που θελεις με 8 εξοδους το καθενα νομιζω δεν υπαρχει lnb με 6 εξοδους. μετα 6 diseqc 3/1 για να βαλεις στις εισοδους του τους δορυφορους και στην εξοδο τους να συνδεσεις το καλωδιο που θα παει στον καθε αποκωδικοποιητη. εχω κανει ιδια εγκατασταση σε σπιτι αλλα με 3e ,13e, 19.2e σε 2 δωματια και δουλευουν ρολοι. τωρα αν καποιος εχει καμια αλλη λυση δεν το ξερω.

  • o primo δοκιμασμένος μια χαρά παίζει με απλό lnb .. απλα αναφέρω γιατί εγώ ασχολούμαι τουλάχιστον κάτι χρονιά με

    unicable lnb... μιας και το συγκεκριμένο σας είναι η απλούστερη λύση για τους 2 δεκτς σε κίνησή με 1 καλώδιο .. κρίμα που τα παλικάρια ( που αποκαλούνται) ΓΝΩΣΤΕΣ δεν βρήκανε την λύση.. φιλε Centaurus 69 αναρωτιέμαι πραγματικά όταν δεν ξέρεις τα αρχικά γιατί ΓΡΑΦΕΙ ένα κατεβατό? {το box κατά περίεργο λόγο πάντα γυρνούσε στον 19,2Ε}

    ισως γιατι αυτοι που αποκαλουνται γνωστες (ποιοι ειναι αυτοι και απο ποιους αποκαλουνται?) διαβασαν λιγο πιο προσεκτικα καποια μυνηματα.

    αν διαβασεις λοιπον λιγο πιο προσεκτικα το προβλημα,θα δεις οτι δεν υπαρχει "σκαλωμα" στο lnb,αλλα στο να γυριζουν ανεξαρτητα οι δυο δεκτες, το συγκεκριμενο μοτερ που υπαρχει ηδη στην εγκατασταση (την στιγμη που δεν ξερουμε αν το γυριζει ο ενας...)

  • Καλησπέρα στην παρέα και απο εμένα συγχαρητηρία για την εξαιρετική δουλειά που κάνετε και προσπαθείτε να βοηθάτε κόσμο και πάντα με καλή διάθεση.Μπαινω κατευθείαν στο ψητό επειδή τωρα τελευταια το mgcamd 1.38c παιζω με xtrend et4000 κινητό πιάτο 1 μέτρο παρατηρώ ότι πέφτει στο ζάπινκ συχνά και πρέπει να κάνω επανεκίνηση το softcam συχνά λίγο εκνευριστικό.Εχω και oscam πάνω η οποία είναι διαμορφωμένη σύμφωνα με το oscam converter η οποία παίζει ναι μεν αλλα αργει λιγο στο ανοιγμα των καναλιών πραγμα το οποιο με το mgcamd δεν το έχω αλλα σαν camd πεφτει συχνα στο ζάπινκ οπως προείπα.Και ερωτώ έχει ψάξει κάποιος σε βάθος την συγκεκριμένη μετατροπή απο mgcamd 1.38c σε oscam παραμετροποιημένο να παίζει καλά και το ρωτώ αυτο γιατί το oscam δεν πέφτει καθόλου.Ποια έκδοση προτείνετε σαν stable δεν με ενδιαφέρει η αποκωδοικοποιηση Powervu απλα να είναι στημένο καλά για τα γνωστά δορυφορικά πακέτα.Αν μπόρούσε κάποιος να έδινε μια μορφή στησίματος που και αυτός είναι στην ίδια περιπτωση με εμενα με καποια συγκεκριμένη version oscam και απλα να περάσω την γραμμή nline μεσα στο oscam.Συγνώμη αν κούρασα με το ποστ μου.Κάθε ουσιαστική βοήθεία ευπρόσδεκτη


    Ευχαριστω

  • έχω 8 δέκτες σε 16 σπίτια

    θέλω να βλέπουν 32 τηλεοράσεις οποιο από τα 1000αδες κανάλια που θα χω σε όλα τα δωμάτια

    θέλω όμως να λαμβάνω και ka & c band

    δεν θέλω να πηγαίνω σε τεχνικό να πληρώνω, προτείνετέ μου κάτι οικονομικό έως τζάμπα παρακαλώ

    να φωνάξω τον αμπεσεντε οχτωενννεα?;

    θα μου προσφερθούν & υπηρεσίες 69 στο δωμάτιο ή μόνο απλό?

    ευχαριστώ για τη βοήθεια σας

  • H ειρωνεια σε ολο της το μεγαλειο........Αν δε γουσταρεις να βοηθησεις μην το κανεις απλα δεν χρειαζεται να μπαινεις σε τετοια διαδικασια γιατι εκτιθεσαι και απο το προηγουμενο φορουμ....Mr blueblack

  • H ειρωνεια σε ολο της το μεγαλειο........Αν δε γουσταρεις να βοηθησεις μην το κανεις απλα δεν χρειαζεται να μπαινεις σε τετοια διαδικασια γιατι εκτιθεσαι και απο το προηγουμενο φορουμ....Mr blueblack

    καταρχή δεν αφορούσε εσένα το ποστ αυτο! αλλά όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται.......και οποιος τη σφίγγα σφίγγεται πapαροζουμη

    κι επειδή δεν ξέρεις τι σου γίνεται ΠΑΝΤΑ και παντού είμαι JohnMore με blueblack μπήκα όταν κάποιοι εξυπναδίστικοι όπως εσείς που μπαίνετε τελευταία εδώ μέσα για να το χαλάσετε και να το κάνετε σαν τα μούτρα σας με μπαναραν και ξέρεις τι ωραία που τα γράφουν στο άλλο δες φώτο αιτία για ban εσύ και όλοι σαν τα μούτρα σου


    ΑΝΤΕ ΜΗ ΒΓΑΛΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΥΤΡΑ ΣΑΣ...........τα ζητά το κwλarακι σας μου φαίνεται

    κι όπως έχω ξαναματαπει τόσες φορές αν δεν ήταν η ζήλεια ψώρα θα γιόμιζ' όλ' η χώρα! ^^

  • γιατί δεν κάθεστε κι εσείς στα αυγά σας στο φορουμάκι σας?;?;

  • Εκεί στο Αιγάλεω πρέπει να φταίει το κλίμα. Δεν εξηγείται αλλιώς! Είσαι πολυ ειρωνικός και απορώ γιατί δε σε έχουν διώξει και απο εδώ.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!