Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 398,655 times. The last Post () by bigapple.

  • lex7791 αν το rc του osmini δεν επηρεάζει τον primo τότε προγραμμάτισε το tv power του primo έτσι ώστε να σβήνεις τον osmini

    χωρίς να χρειάζεται να σηκωθείς από το κρεβάτι (αφού δεν θα τους δουλεύεις ταυτόχρονα).

    • Official Post

    Το τελειωνω εδω δεν το συνεχιζω αλλο...

    Μια παροιμια λεει υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν μανταρινια....


    Και επισης 45 γιαννηδες ενος κοκκορου γνωση....τυχαιο δεν νομιζω....

    Και συμπληρωνω Τι κανεις Γιαννη ....Κουκια σπερνω....Μην με ξυπνατε ονειρο ζω...Τυχαιο δεν .....Αντε τσαγια και φασκομηλα....

    ''Το τελειωνω εδω δεν το συνεχιζω αλλο...''

    Σε ποιο σημείο το τελείωσες και δεν το συνεχίζεις άλλο? στα επόμενα δικά σου ποστ δεν το είδα αυτό!!!

    Σου ζήτησα ευγενικά να μην παίζεις με την υπομονή μου αλλά δεν.............. κάποια στιγμή και αυτή τελειώνει

    Όταν δημιούργησα την Ελληνική ενότητα εδώ είχα και έχω άλλα πράγματα στο μυαλό μου, σίγουρα τέτοιες θέσεις σαν τις δικές σου όπως και ορισμένων ακόμη ( θα έρθει και η σειρά τους) δεν έχουν θέση σε αυτή την ενότητα


    Ναι το όνομα μου είναι Γιάννης και σίγουρα ''κουκιά δεν σπέρνω'':)

  • cccam 2.2.1 still opens allot of channels now! if you want to try it.

    Edited 2 times, last by aliensat ().

  • @lex7791

    εγω φιλος με ςςς καμερα 221 και ανοιγει μεγαλο ευρος.

    i read a few messages that you posted,and in a few of them,there isn't something to understand (because the translator is doing bad translate. so it could be better to writte in english,and if someone need to read it,someone other will do a real translate.)


    also,the cccam,can't decode powervu encryption...

  • για ελληνες ειναι το θεμα.

    και προτεινα σσσκαμ γιατι αυτο δουλευω και δινει αρκετα καναλια.

    τπτ αλλο.

    Edited once, last by aliensat ().

  • 1) το cccam ομως,δεν δινει ομως κανενα απο τα καναλια που παιζουν ελληνικους υποτιτλους στις 5Ε, στις 0.8W (τα οποια ανοιγουν απλα με oscam-emu,και χωρις συνδρομες)


    2) ποια ειναι λοιπον τα "αρκετα "καναλια??? (περα απο αυτα που εχουν αναφερθει εδω Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος


    3)για τα nat.geo που εγραψες σε αλλο μυνημα,ουτε το cz,ουτε το nl εχουν Ελληνικο υποτιτλο απο μονα τους,αλλα με σχετικη παρεμβαση,μπορουν να αποκτησουν και τα 2.

  • ναι,τα οποια ολα αναφερνται στο link που εχω βαλει στο προηγουμενο μυνημα...(και σε αλλο,αναφερεται και το πως θα μπουν και οι υποτιτλοι στο nat.geo).

  • 1) το cccam ομως,δεν δινει ομως κανενα απο τα καναλια που παιζουν ελληνικους υποτιτλους στις 5Ε, στις 0.8W (τα οποια ανοιγουν απλα με oscam-emu,και χωρις συνδρομες)


    2) ποια ειναι λοιπον τα "αρκετα "καναλια??? (περα απο αυτα που εχουν αναφερθει εδω Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος


    3)για τα nat.geo που εγραψες σε αλλο μυνημα,ουτε το cz,ουτε το nl εχουν Ελληνικο υποτιτλο απο μονα τους,αλλα με σχετικη παρεμβαση,μπορουν να αποκτησουν και τα 2.

    NGW 29900 23.5 (now)

  • το πακέτο SRG/SSR απο 13ε δυστυχώς από Viaccess 2.6 and 3.0 αλλάζουν σε 4 .οπότε πάει και αυτό.. Στις 15 Μαΐου 2018 στις 6:00

  • NG Wild 23,5 +subs Gr (cccam 2.2.1)

    εχω δικια μου λιστα

    και αλλους δορυφορους

    ποτε μην εισαι απολυτος για κατι.

    για το συγκεκριμενο θεμα,μια χαρα απολυτος ειμαι,μαλλον δεν εχεις διαβασει τις σχετικες ενοτητες...

    για να σε ενημερωσω κι εσενα λοιπον (να μην λες κι αλλου με την ιδια βεβαιοτητα αυτα που λες...) , τα καναλια nat geo k nat geo wild στις cz k nl εκδοσεις, δεν εχουν υποτιτλους. αυτο θα το καταλαβεις σε μια καθαρη σαρωση του δορυφορου (οχι με πειραγμενη lame.db)


    οι λυση λοιπον ειναι (ετσι να μαθαινεις και πως γινεται,και οχι απλα να μας λες οτι εχεις δικη σου λιστα) οτι κανεις επεξεργασια στην lame.db και μετα αντιγραφη/επικοληση, τα pid απο τα nat.geo k natgeo wild (τα οποια εχουν τους υποτιτλους,αλλα δεν ανοιγουν) στις cz και nl εκδοσεις (το ιδιο γινεται και στα cz,επειδη εγραψες σε μυνημα οτι δεν κολαει,αλλα δεν εχει και subs).


    αν κανεις τον κοπο να ριξεις μια ματια στο link που εβαλα πιο πανω,θα δεις οτι αυτα υπαρχουν γραμμενα πολυ καιρο πριν...

  • Καλημερα χρονια πολλα χριστος ανεστη σε ολους μια ερωτηση ενω στη ενημερωση λογισμικου ( εχω os mega satdream5) φενεται οτι περασε η oscam emu 11410 δεν αλλαξε ...... εχω την 11400

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!