Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,391 times. The last Post () by bigapple.

  • με αρχαία μηχανήματα η λύση είναι το βγάζεις απ'έξω το πετάς από παράθυρο προτού στη σπάσει εσένα....σπάει αυτό 7 παίρνει κανα ανταλλακτικό κάποιος ηλεκτρολόγος ή κανας διερχόμενος αθίγγανος :)

    και τα πιο καινουργια τα βλεπω.. ολοι τα πουλανε να τα ξεφορτοθουν..

    αν αναφερεσαι στα 4Κ ναι εχουν θεματα δεν θα διαφωνησω

    αν αναφερεσαι στα υπολοιπα τοτε εισαι κουτοπονηρος & ασχετος γιαυτο σε εχουν παρει απ'το χερακι να σου σινιαρουν δεκτες τους οποιους μεταπωλεις?

    ασε πες τα αυτα πουθενα αλλου οχι σε ταμας

    τσαγια


    ps: ΕΧΩ EDISION OS και παιζει κομπλε τα παντα cs, keys, feed, zcamd κομπλε. ολη η σειρα OS

  • συμφωνω 99,99% για την λογοκρισία

    αλλά υπάρχουν & πραματάκια που δεν τα βρίσκεις με το google που & τα 5χρονα πλεον λενε το googlαρω :)

    έχεις δει δωρεάν ιντερνετ googlαροντας? πας απο στομα σε στομα για κατι τετοια πατριώτη

    το δωρεάν ναι δεν σου εγγυαται τίποτα & θα πιξελιάζει συνήθως κλπ

    γιαυτο δίνεις μερικά ευρώ κατα τη γνώμη μου & κάνεις δουλειά σου. ορισμένοι ίσως να διαφωνήσουν δεκτόν

    αλλά δεν γουσταρω να πληρώνω 2 σπορ πακέτα για να βλεπω οσα θέλω. προσωπική άποψη

    για το zcamd είναι όπως στα πε ο Θοδωρής....δεν έχει καμία σχέση με Κίνα

    κάποιοι βέβαια εμπορεύονται & δέκτες πακέτο αλλά υπάρχουν κι άλλοι που το δίνουν αδέσμευτο

    έτσι μπορείς να γυρίζεις στο cccam mgcamd oscam σου για να βλέπεις τα υπόλοιπα ξένα πακέτα

    ή να έχεις το iptv της αρεσκείας σου στον δέκτη σου

    με το image της επιλογής σου

    υπάρχουν 2-3 καλά image αλλά ΜΑΥΡΗ ΤΡΥΠΑ image με πιάνει αναγούλα ^^:D

    είχε βγει και βρώμα για το ncam. τιποτα καλύτερο απο το oscam...αηδίες ραδιοαρβύλες

    το dqcam ειχε παίξει πέρυσι οτε. ειδατε κανέναν να το ξανα αναφέρει?

    τα forever iks μια παιζουν νοβα μερικα καναλια, μια δεν παιζουν, μια παιζουν οτε και τουμπαλιν

    σαν δεκτες? αχρηστα για οτιδηποτε αλλο!

    παμε να αποφυγουμε να χουμε 2 ΔΕΚΤΕΣ (1 οτε + 1 νοβα) και να μας φορεσουν 1 πειρατικο δέκτη για καθε πακέτο????

    μακακία δεν ειναι ρε παιδες?

  • Ξέρει κανείς αν υπάρχουν ακόμα newcamd σερβιτόροι; έχω έναν δέκτη περασμένης δεκαετίας και είπα να θυμηθώ λιγο τα παλιά. Πάντως σε μια βόλτα στο διαδίκτυο δεν βρήκα κυριολεκτικά τίποτα. Μόνο έναν μετατροπέα από newcamd σε cccam αλλά δεν μου δουλεύει. Τεσπα όποιος θέλει να συμμεριστεί τη διαστροφή μου ας κάνει τον κόπο να μου απαντήσει ή εδώ ή πριβέ..

  • δε θα χρειαστεί μοντ, από χθες έχω ξεσκονίσει όλο το νετ, το συγκεκριμένο πρωτόκολλο είναι πλέον στο χρονοντούλαπο της ιστορίας, κατά κει θα πάει κι ο δέκτης

  • oscam δεν υπαρχει περιπτωση να παιξει ο yumatu, απλα το oscam ειναι ενα πρωτοκολο που μπορει να τρεξει σχεδον ολα τα αλλα emu.

    και αυτες που δινουν για mgcamd n lines ειναι.

  • κατάλαβα, άντε να ψάξω για plugin δηλαδή, σιγά μην παίξει oscam ο yumatu σαν ανέκδοτο ακούγεται ^^

    ποιος yumatu είναι?

    οι περισσότεροι "τούρκοδεκτες" είναι σαν amiko edision κλπ

    μάλιστα εδώ αντίστοιχοι υπάρχουν οι digitalbox (μαρούσι) που κάποτε φόραγαν παρομοιότυπο firmware (image skin)

  • δεν ξέρω την ανάγκη να το παραλληλίσουμε με κάτι άλλο που ΔΕΝ είναι. σίγουρα πάντως στηρίζεται πάνω στο oscam! για να το λέει ο Θοδωρής κάτι ξέρει.

    όμως να σου επισημάνω ότι και σε άλλες βαλκανικές χώρες και γύρω για <δύσκολες> πακετατζούδες (πχ total tv σερβίας) υπάρχουν ειδικά emu/δέκτες που μόνο αυτά παίζουν σωστά το πακέτο full


    το gshare το dqcam κλπ θεωρούνται ημιτελείς αρπαχτές προκειμένου να σπρώξουν <άχρηστους> δέκτες που δεν κάνουν για άλλες χρήσεις :( θα μείνουν στο χρονοντούλαπο υπολογίζω. είναι ακριβοί δέκτες που σου δίνουν μερικά <δύσκολα> ((όχι σταθερά)) κανάλια έναντι πολλών περιορισμών! :(


    το zcamd το έκανε αυτός που το μοιράζει. αντίστοιχα σε ξένα πακέτα παρομοίως αυτός που το δίνει σε αποκλειστικότητα το ονομάζει αλφα βητα γάμα ^^:D

    άρα δεν είναι τέρατα ούτε παραμυθένιες ιστορίες ούτε φιλολογικές συζητήσεις....κάτι τέτοια θα ακούσεις μόνο για την κυρία που τελικά είναι όλα μούφες! αλλά επειδή υπάρχει ανάγκη για ελληνική μπάλα μοιράζουν φρούδες ελπίδες για να κρατάνε το φιλοθεάμον κοινό-πελάτες τους :(


    σκέψου απλώς 1 πράμα αν υπήρχε γοβα φουλ & σταθερό δεν θα το έδιναν όλα τα μαγαζάκια δορυφορικών & νοβιτών σελερς (((οι ίδιοι είχαν βγάλει το ματάκια τους))) από την πίσω πόρτα όπως παλιά με <σεταρισμένους> κλειδωμένους ουσιαστικά δέκτες?;?;

    και με τέτοια πείνα-κρίση? σίγουρα αν υπήρχε κάτι καλό θα το μοσχοπούλαγαν σε όποιον μιλά ελληνικά.


    οι κάρτες γάμμα ήταν όταν το σύστημα κάρτας-δέκτη ήταν πολύ απλούστερο. δεν είχαν μπει ακόμα έννοιες όπως: surf locking, sid limitation 3,2,1...paired card, fingerprint - watermark


    το BISS (= Basic Interoperable Scrambling System) λειτουργεί διαφορετικά! δεν είναι premium συνδρομητικά πακέτα και είναι ένα σύστημα που χρησιμοποιούν ορισμένες εταιρείες-οργανισμοί -αν θέλετε- όπως digea, ert (από τα δικά μας κανάλια) για να είναι απλώς <καλυμμένοι> όσο αφορά τηλεοπτικά δικαιώματα γιατί δεν μπορεί να έχει geo restricted (χώρες) όπως στο iptv-ott.


    αν θα μπορούσαμε να πούμε για άλλο δικό μας κανάλι με ΣΤΑΘΕΡΟ (όχι μεταβαλλόμενο) κλειδί είναι το ant1 europe που επί έτη πολλά παίζει σε viaccess παλιότερης όμως κοπής! version 2.5 αν θυμάμαι καλώς. επίσης δεν είναι premium συνδρομητικό & μιλάμε για 1 μονάχα κανάλι, συνεπώς όχι για πακέτο. λες το αντ1 europe περιζήτητο ή δυσκολοθέατο? δεν νομίζω :P

    άρα είναι κάτι διαφορετικό κι όχι συγκρίσιμο θεωρώ.

    Edited 3 times, last by spartans ().

  • ωραιότατο ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ!

    όπως το χες προβλέψει θα γίνει δυστυχώς έγινες μάντης κακών απ'το νέο έτος

    τα πάντα για τα <δικαιώματα> και το <φιλέτο> γίνονται

  • Καλημέρα στην παρέα.Μετά το φλασάρισμα του τελευταίου openatv 6.1 image που έκανα στον δέκτη (optimuss os1) η oscam που είχα 11353 atv emu ενώ πριν δούλευε άψογα τώρα μου κόλαει ο δέκτης.Κατέβασα μια 11424 και μια 11420 τα ίδια.Υπάρχει κάποια oscam να μου στείλει κάποιος για τον δέκτη?

    Edited once, last by garas7 ().

  • Το θέμα είναι για ποια αρχιτεκτονική έχεις κατεβάσει.... για mips ή για arm ??? Εσύ θέλεις για mips και oe2

    Ευχαριστώ για την βοήθεια.Για mips κατέβασα και oe2.Μπορεις να μου στέίλεις μία?

  • Καλησπερα στην παρεα θελω την βοηθεια σας για κατι παραξενο που συμβαινει με ενα διπλο LNB που ειναι συντονισμενο σε 9,0Ε και 10.0Ε

    στην μια θεση ολα καλα στην δευτερη εχω σημα στον 10.0Ε ενω στον 9,0Ε δεν εχει καθολου σημα εχω βαλει και αλλο δεκτη και κανει τα ιδια

    δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει ?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!